
Prodám

Prodám Amazoňana modročelého severního - Prodám 2 samičky amazoňanů modroče...
Dagada
XXX.XXX.22.80
Ahoj, přivezeme si domů ručně dokrmeného amazonan. Byla bych velmi vděčná za rady jak postupovat po tom co ho dovezeme domů a jak si s ním postupně vybudovat vztah aby to byl rodinný společník a kamarád.
Mnoho jsem si o těchto papoušcích přečetla a svým selským rozumem bych si dokázala odpovědět sama. Ale rad, zkušenosti a postrehy zkušených chovatelů jsou k nezaplacení.
Hlavně ho nechte, ať si zvykne na nové prostředí a "netlačte na pilu". Ideální je nechat ho aspoň jeden den v kleci, aby věděl, kde má misku s vodou a krmením, zvykl si na klec. Je možné, že se vám bude zdát, že ze začátku se krmení ani nedotkne, ale v prvních dnech je to normální a brzo se to upraví. Co se týče vaší otázky: jak s ním vybudovat vztah? Tohle už je na vás a na vašem přístupu k němu, důležitá je správná socializace a správná "výchova" formou odměny. Doporučuji nastudovat knihy zabývající se touto tématikou nebo se v případě problémů obrátit na chovatele, který vám amazoňana dokrmil a prodal...ten sám by vám měl podat odpovědi na vaše otázky už při prodeji papouška ( pokud to ovšem není jen laik, který jen dokrmuje, nic neví a v životě nic sám nechoval).