furtz

XXX.XXX.167.132
Zdravím
Dneska jsem u kozy prvorodičky zjistil něco a nevím co to je (viz obrázek). Koze se to ukáže jak se postaví na zadní nohy a jak je na všech nohách tak se ji to vrátí zpět. Koza má plus mínus dva týdny do porodu. A tak se chci zeptat jestli ji mam nějak pomoct při porodu? Mam ji vyřadit z chovu?
furtz

XXX.XXX.167.132
Uživatel s deaktivovaným účtem

Výhřez dělohy? Projděte si starší diskuse - je toho tady o tom spousta.
furtz

XXX.XXX.167.132
By mě zajímalo jestli porod bude v pořádku a jestli ji mám vyřadit z chovu ?
moonika
napsal(a):
Http://www.poddracimkamenem.cz/blog/post/2013/11/12/Ovce-vyhrez-pochvy-predporodni-komplikace.aspx.
Pre ovce sa dáva tento postroj https://www.obchodben.cz/cz-detail-871620-bandaz-nylonova-proti-vyhrezu-delohy-ovci.html a táto zábrana http://www.farmercz.cz/cz/potreby-pro-chov-ovci/reprodukce-ovci/525904e653cd3-zabrana-zamezujici-kryti-ovci-a-koz snáď by to šlo spolu aj na kozu.
Uživatel s deaktivovaným účtem

Messaro: pardon, překlep
Uživatel s deaktivovaným účtem

Hmmm děkuji za upozornění Moni.
Pardon Massarovi
furtz

XXX.XXX.167.132
Tak nakonec dneska byl u mě veterinář a říkal mi, že se jedna o vyhřezlou pochvu. Jinak mi říkal, že porod bude na 50% obtížný a že kůzláta mohou být v břichu už mrtvá. Tak snad ji přistihnu během porodu, ať ji pomůžu když tak. Tak jinak koze koupím ten popruh a dam ji to. Tak pak napíšu jak všechno dopadlo.