
8bek8
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 22. 1. 2020 22:49:44
Naposledy přihlášen: 22. 1. 2020 22:50:29
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ahoj, mám ještě jeden dotaz.
Kamarádka si chce pořídit koně. Jejím snem je kladrubský kůň, má pro něj k dispozici pěkné pastevko...chce být jediný jezdec koně, zároveň ale nemá čas docházet každý den, tak ob den, když je dobrá situace, někdy se ke koním dostane 1x týdně. To, že je lepší jít do nájmu, jí člověk nevymluví, je to je vlastně ale její rozhodnutí, výhodou však je, že má dostatek financí, kdyby něco, a zároveň nebude chtít po koni žádné extra výkony, prostě si jen procvičit hlavu, občas někam vyjet...a chce koně 8 - 14 let, žádného mlaďocha.
jen přemýšlí o tom plemeni a já si nejsem jistá, že kladrubák je dobrá volba, tedy vzhledem k povaze. Je pravda, že u hobby koně na pastevku není četnost docházky až tak limitující, ale na druhou stranu potřebuje koně, který bude vyrovnaný a po tom případném týdnu neježdění ji někde nezrakví. Co si o tom myslíte? Je kaldrubák OK? Nebo jaké plemeno byste volili pro tohoto konkrétního člověka?
Ahoj...mám dilema. Zrovna hledám ustájení pro svého nového koně. Vím, jak by to mělo vypadat ideálně, ale dostala jsem nabídku od známé na ustájení - pastevko - v našem městě za dost slušné peníze na dnešní dobu, je to stále v katastru, dostupné městskou MHD...cena je 4000 Kč. Majitelka je obětavá, se vším poradí, pomůže, k vašemu koni bude vstávat ve tři ráno, drží nařízení majitele, nepomlouvá se tam, nekrade atd., prostě tu stáj znám roky, je tam opravdu dobrý kolektiv a všichni tam jsou opravdu z lásky ke koním...no a teď druhá strana mince. Jsou tam dost spartánské podmínky, ale to by ještě nebyl takový průšvih. Jenže prostě pro mne by bylo místo ve skupině koní, která má mí letní a zimní výběh - ten letní má cca 2 hektary a zimní výběh má pouze 1 ha...na cca 7 koní :( takhle, koně tam vypadají spokojení, dobře živení, aspoň takhle na první dobrou, ale prostě mě to přijde neskutečně moc zvířat na velmi malou plochu. A během zimy (cca 4 - 5 měsíců) je ten menší výběh neskutečně rozhamtaný, bahna je tam všude jéje, a nikde ani hadice, aby se koni třeba dali ostříkat nohy, když potřebujete třeba řešit hnilobu apod...a z toho mám největší strach, z podlomů a hniloby. Pravdou je, že tamější koně na hnilobu trpí, i když se o to pravidelně majitelé starají. I tak je tam několik letitých nájemců, kteří jsou na daném místě spokojení a jejich koně nevypadají zanedbaně a nejsou vyšinutí.
Takže to má obrovskou řadu plusů, ale mínusy jsou dost zásadní. Šli byste do takového ustájení?
A ještě úplně posledním dodatkem k té hiporehabilitaci - věřím, že účinek je pro těhotnou matku je velký, ale opět otázka - stojí to za ten risk? Je rehabilitační kůň strojem i přes svou povahu a výcvik? Ano, vozí se na nich postižení, ale pořád když spadnou, riziko nějakého fatalniho úrazu je pro ne zhruba taková jako pro běžného jezdce...ale co když by žena spadla na břicho s plodem? Vždyť to může být jako kdyby do toho břicha dostala basebalkou...dítě by to na 99 procent odneslo na životě...kdežto když se to stane ženě negravidni, má určitě daleko větší šanci na přežití, než plod.
Aneb abych svůj extrémní názor vysvětlila: ježdění na koní chápu jako zbytnost, kdežto zdraví dítěte je pro mně nezbytnost. Ano, když vyjdu na ulici, může mě srazit auto, ale to jsou úkony nezbytné pro život, stejně tak i motorová doprava, už jen kvůli doktorům. Je více sportů, není to jen jezdecky, považuji za zbytečný risk...matka se může udržovat v kondici chůzí, zdravotním cvičením apod...koně chápu jako osobnost a i ten nejhodnejsi může udělat kdykoli cokoli a celý život si vyčítat smrt dítěte vlastní blbostí, či kvůli tomu koukat na zbidaceneho tvorecka...z toho je mi na bliti. Žádný kůň ještě neumrel na stání ve vybehu, proto Vás, nastávající matky prosím za ta pisklatka...vždyť rok nejezdeni není celý život. A to podotýkám, děti nemám, ještě je ani nechci, ale už teď vím, že bych o tomhle nedokázala ani uvažovat, zda v jiném stavu sednout na koně, či ne...ta zodpovědnost za cizí život, i když ještě nemzoura na svět, je strašlivá.
Pardon za diakritiku, píší z tabletu.
Na tohle není rady na internetové diskuzi. Na tohle je potřeba roky jezdit jezdit a jezdit a motat se u koní. Tj. získat grafy na základní manipulaci s koněm. Klidná to jistě umí, ale když vidí, že neovládáte...je to jako s lidmi.
A pak teprve pořizovat koně, pokud tedy nemám vyloženě zvíře -profesora (v ideálním světě by si začátečníci jiná zvířata pod dohledem zkušeného pořizovat neměli! Jenže to by museli být ochotni investovat).
Ahoj, ráda bych se zeptala zkušenějších, kolik si mohu říci za své přebytečné sedlo - ještě nikdy jsem neprodávala ani nekupovala, cena mně už tak nějak napadla, ale rozhodně není opřená o nějaké zkušenosti. Nechci nikoho natáhnout, ale zase se nechci ošidit...
Jedná se o noname anglii, drezurní sedlo. Spodek a posedlí jsou syntetické (tedy domnívám se, při zarytí nehtu nezůstává typická brázda a materiál se ihned vrací do původního stavu. Zespodu je i malá prasklinka...bočnice jsou kožené. Pravý třmenový zámek je povolený, pojistka je volně pohyblivá, potřebuje opravit...pro dokreslení přikládám foto. K sedlu by byl i podbřišník. Celý komplet byl na hucula.
Děkuji za jakýkoli případný názor!
Ono taky záleží, kolik máte dopředu k dispozici peněz.Pokud mám třebas do začátku 80 000 a jsi průměrně vydávající člověk, asi bych nevolila např.frise, i když je životní láskou, ale koupím třebas (opravdu jen příklad) papírového hucula, který je nenáročný) z kvalitního overeneho chovu (do 40ti tisíc) + 5 až 10 000 kvalitní jete sedlo no a zbude mi min 30 000 na rezervě...kdežto s "drahým koněm" bych byla na nule.
kykyna
napsal(a):
No jaké jsou povahy... Malý vyrostl s mamkou a s valachem - více si hrál s valachem, ale od maminky se mu nikdy nechtělo - ani s tím valachem. Stále pil, odstavili jsme v 8-9. měsíci.
Nemohu ani uvěřit tomu, co píše Likvidity - protože já jsem naopak slyšela, že je někdy i problém, když se po dvou letech hříbě vrátí domů, začlenit ho do stáda nebo i k matce..
Pro kobylu to bylo první a poslední hříbě.
Zde to bylo také její posledni hribe.
Branite se cvalu, ale pokud chcete výuku začátečníka jinak, sezente si knihu od Karol Holého Ježdění pro samouky. Tento odborník na slovo vzaty právě doporučuje postup krok -cval-klus podle vzoru maďarské šlechty.
Jinak slečna bude asi méně pohybove nadana, budete muset mít trpělivost.2 měsíce na klus nejsou žádná dlouhá doba.
Někdy pomáhá i ježdění na lonzi se zavřenýma očima (chvíli), člověk si lépe uvědomuje vlastní tělo.
Dobrý den, nabízíme pastevní ustájení pro jednoho koníka v obci Noutonice (Praha-západ). Dostupnost MHD z Prahy - Dejvice. Cena cca 2000. Společníkem by byl mladý hodný hucul. Ustájení je nutné vidět, vše je ve "fázi výstavby" - ale nebojte, co má pastevko mít, tu je:) Ideální pro pohodového člověka, který se nebojí pomoci, rád přiloží ruku k dílu... a bude zároveň i dobrý kamarád. Nabízíme férové jednání.
Případně kdybyste o někom věděli, klidně dejte kontakt, ozveme se mu...nechceme mít konika o samotě.