
canar
Informace o uživateli:
Postavové plemeno kanárů - Fife fancy - lipochrom i melanin,
Zebřička pestrá -výstavní, mutace skořicová, skořicová rudoprsá, skořicová rudoprsá černoprsá vousatá
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 3. 2022 14:45:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
vegh
napsal(a):
Andulky chochlaté už chovám tak 30-rokov a možem tvrdiť že od dvojíc štepákov možťe odchovať viac chochlaté až na 80 %ale len ked sťe istí že je štepák. helikoptére som nekupoval a každoročné posledné 5-rokov odchovávám.chochlatá sa počítá aj ten čo má 2-3pérká na hor.
Po 30 letech praxe a zkušeností s chocholatými andulkami, by jste již jistě dokázal definovat gen - vlohu pro chocholatost , konkr. dědičnost tohoto znaku!? Je dle vás dominantní .. recesivní.. nebo pohlavně vázané...nebo ...😁🤭 Jistě nepotřebujete nápovědu.. tak jen pro ostatní .. proč jsou všichni chocholatí ptáci jednofaktoroví? ☝️🤭
pecano1
napsal(a):
Koupím albino korely kr. 21
Můžu přivézt andulky
Stepaky na TCB , straky chocholatokrevn
731 974 668
Těmi chocholatokrevnyni máte na mysli štěpáky na chocholaté!? Už jste někdy dokázal ze dvou "chocholatokrevných" partnerů odchovat aspoň jedno mládě s chocholkou? 😁😁😁 Nečekám upřímnou odpověď, tu si klidně řekněte potají sám sobě...
Jeden z typů v nabídce známé značky..
https://eshop.farmapython.cz/produkt/arcadia-bird-lamp-t5
JoPe
napsal(a):
UV lampa se používá k dezinfekci, či sterilizaci prostředí, ne ke svícení a živočichové by měli být chráněni před jejím světlem.
Jen pro upřesnění. Ultrafialové spektrum světla (zkráceně UV) rozlišujeme na UV-A , UV-B a UV-C záření. Přičemž pro účel sterilizace a desinfekce se používá výhradně UV-C. První dva typy UV-A+B zdraví škodlivé nejsou, právě naopak, prospívají některým metabolickým procesům, např.syntéza některých vitamínů a resorbce minerálů v organismu.. Typ UV A+B je generován některými spec.zářivkami..využívanými především v teraristice a akvaristice.. u ptáků tak časté používání nebývá zvykem ikdyz některé firmy již vyrábí i typy určené pro ptáky.. stejně jako u všech jiných typů platí jedná společná vlastnost.. vyzařování a tím pádem i účinek je řádově jen na vzdálenost několika centimetrů!! Zpravidla ve vzdálenosti 50 cm už nebývá UV měřitelné.. a tak.. Mějte se..
eli22
napsal(a):
Ale já myslím, že právě je, nebo jsem si myslela teda, když se s ním léčil Sars a spousta mých známých ho má doma. V Polsku se dostane úplně v pohodě, nevím, proč u nás ne. Tak jestli je to tak, v tom případě pardon.
Tak potom je velká škoda, že "všeobecně známé účinky" ivermectinu nezná naše vláda a nevyužil ani jeden z odborníků na židli ministra zdravotnictví.. 🤔
eli22
napsal(a):
Jsem Vás nějak nepochopila. Já jen chtěla říci, že ten odkaz, co dával pán je na lék proti Covidu pro lidi, ale zadavatel se ptá na konkrétní výrobek na odčervení ptactva.
Ivermectin jako účinné antiparazitikum je znám skutečně již řadu let. Sám jej mám stále k dispozici v lékárničce pro případ potřeby. Pradávno se kupoval od Biovety pod obchodním názvem Ivemoc, jistě ho takto zná mnoho kolegů. Že účinná látka , tj. Ivermectin může být účinným nástrojem v boji s aktuální pandemii covidu, mi připadala natolik zajímavá informace, že jsem výše zmíněný odkaz vložil.. byť se zadavatel ptá na konkr.pripravek...pořád je v meritu věci tématem ivermectin.. a věřím že jeho proticovidový účinek "všeobecně znám" není.. 😁😁🤭🤭
vlaštovička
napsal(a):
Dobrý den,
dívala jsem se na oba ptáky a jak modrá APČ, tak hnědý/plavý astrild bělolící jsou krásní. Ale pokud je modrá mutace možná u druhů ptáků, kteří jsou v přírodním zbarvení zelení, proč tedy nejsou modří zvonci, čížci, zvonohlíci a kanáři?
Přikládám ještě video se zpěvem motýlka modrohlavého. Zpěv je zde krásně slyšet a je opravdu krásný.
https://www.youtube.com/watch?v=1A7dqioZelo
Proč nejsou zelení zvonci, čížci.. kanáři. Protože není zelená jako zelená! 😁
Druhy které jmenujete v dotazu mají "svou zelenou" tvořenu kombinaci lipochromů a melaninových pigmentů..takže u nich známe mutace adekvátně tomu jaké "barvy" tvoří přírodní zbarvení.. achátová, hnědá, Isabel.. U Čížků bych si dovolil zmínit unikát - dominantně žlutého čížka. Tato nádherná mutace má původ tady u nás v ČR, pro svět ji objevil a první odchoval pan Mojmír Brázdil!!
vlaštovička
napsal(a):
To bych si ani nepomyslela, že u astrildů rákosních vznikne modrá mutace. Pokud se to podaří a "rákosáčci" opravdu budou jednou modří, bude to další druh drobotiny, po amadě Gouldové, u kterého se bude vyskytovat modrá mutace.
Ještě mě zajímá, jaké barevné mutace se vyskytují u astrilda bělolícího, pokud vůbec nějaké existují.
Za všechny Vaše odpovědi předem děkuji.
Modré mutace jsou teoreticky možné u všech druhů kde je v základním- přírodním zbarvení obsažena zelená barva. Odstín a sytost samozřejmě se též odvíjí od přirozených možností- původních faktorů..
Zebrinka
napsal(a):
Vajíček mají celkem 6 takže myslím že to jsou všechny.
Hnízdo mají ze sena a vnitřek vystlaný peříčky.
Myslíte teda raději nechat?
Zkuste no.. když bude rodičovský pár stále v kondici a samička nebude mít projev slabosti a komplikací se snůškou... Každopádně asi udělejte pokus s touto snůškou a před další už raději odeberte budku.
Ty "modré rákosáčky" jsem párkrát již zahlédl na Facebooku. Jedno foto jsem našel..