
canar
Informace o uživateli:
Postavové plemeno kanárů - Fife fancy - lipochrom i melanin,
Zebřička pestrá -výstavní, mutace skořicová, skořicová rudoprsá, skořicová rudoprsá černoprsá vousatá
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 3. 2022 14:45:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
eli22
napsal(a):
Třeba. Já totiž jsem dokrmovala astrilda od věku 3 dny a v noci každé tři hodiny, a vždy mělo prázdné volátko, takže si dost dobře nedovedu představit, že by mládě vydrželo bez krmení třeba 7 hodin. Třeba ano. Ale zase je pravda, že jsem se ho bála nafedrovat hodně. Když vidím, jaké vole mají mláďata pyrur, nebo neofém po nakrmení starými, tak si říkám, že jim musí prasknout -
Jo občas jsem taky musel přistoupit k pokusu o záchranu málo krmených mláďat... Převažovaly spíše neúspěchy. Drobotina má svá specifika, především v té "drobnosti" ale viděl jsem na Fb dost příspěvků s dokrmováním ..vybavuji si jeden konkrétní kde plnou misku mladých zebřiček, snad deset mláďat, slečna krmila směle ...bylo srandovní jak to do nich "prala" Volátka se nafukovaly až jsem se fakt děsil..ale evidentně jí to šlo...video monitorovalo vývoj až do úspěšného odstavu..
eli22
napsal(a):
No oni je v noci krmí, ale z nějakých zásob, co nají v sobě, protože sami rodiče v noci ke krmítku nejdou. Právě jsem se jednu noc na to soustředila. Staří nešli ke krmítku, v noci krmili mladé několikrát, při ranní kontrole mladí nakrmeni. U drobotiny to je tedy asi jinak.
I páry drobotiny co jsem odchoval v bytě přes noc nekrmily. Hlas mláďat by nešlo přeslechnout. I ty guldy při nočním osvitu na krmítku byla spíš výjimka jen u některých jedinců..a jsem si jist že takto krmili pouze sebe.. noční přísvit vnímám především jako bezpečnostní prvek pro nezbytnou orientaci, když ptáky něco vyruší, seskočí z bidla, či hnízda...atd.
eli22
napsal(a):
Zdravím, to krmení v noci mě zajímá. Píše se tu často, že rodiče v noci /ve tmě/ nekrmí. U nás je tma jako v pytli a rodiče krmí několikrát za noc /odchov doma - pyrury/.
Pyrury nechovám, takže nedokážu posoudit. Drobotinu - výstavní zebříčky, postavové kanáry, před léty zástupce astrildovitych.. jsem choval nejúspěšněji při režimu 14 hodin den, 10 noc. Několik sezón používám i tlumený noční přísvit. Zejména u kanárů se občas stávalo že samice v noci seskočila z hnízda. Při led tlumivce se dokáže pohodlně vrátit. I některé guldy využívaly noční režim k "návštěvě" krmítka..
Zdravím Vás. Tak obecně - rozhodné faktory jsou teplota a délka světelné části dne (aby rodiče mohly řádně krmit svá mláďata, tj. aby noc nebyla příliš dlouhá a ráno nebyla mláďata vyhladovělá) optimálně tedy, pokud můžete zajistit teplotu která neklesne pod 16st. a zajistit přisvětlení, aby den měly aspoň 12 hodin...
Prohlédnul jsem dnes foto zadavatele na počítači. Tak v předešlém příspěvku jsem neodhadl správně tu černoprsost. Ptáci na fotce jsou mramoroví.. nutno říct že s málo kontrastní kresbou.. líčka a prsa samečků, slzné čárky a ocasní kresba samiček jsou velmi málo výrazné...i kdyby to byli ptáci skořicové řady, kresba je slabá..
Přeji Všem zdraví, klid, sdílenou radost a co nejdřív opět "dýchatelný Svět"
Musel jsem před časem řešit otok nožky u zebřičky. Nejvíce byl opuchlý záprstní kloub. Protože prsty vypadaly v pořádku, zkusil jsem nožku zachránit. Kroužek jsem odstřihl spec. kleštěmi a nožku namazal mastí Fucidin H. Aplikaci Fucidinu jsem prováděl asi první tři dny ráno a večer. Edém zdárně mizel tak jsem následně mazal nožku již jen ráno. Dnes je to již asi deset dnů od prvního ošetření a k mé velké radosti je již téměř po problému. Třeba se má zkušenost s mastí Fucidin H bude jednou někomu hodit!? Mějte se.
Zdravím vás,
poznal by prosím někdo tento druh? Děkuji. Nalezeno v Chřibech u Buchlovského hradu.