
canar
Informace o uživateli:
Postavové plemeno kanárů - Fife fancy - lipochrom i melanin,
Zebřička pestrá -výstavní, mutace skořicová, skořicová rudoprsá, skořicová rudoprsá černoprsá vousatá
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 3. 2022 14:45:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Mima_01
napsal(a):
Červenoachátová a neviem práve koľkokrát hniezdila. Ani nič.
Zřejmě je Vaším cílem "pouze" dosažení odchovu!? Tím pádem příliš nezáleží na tom, kterého samce použijete. Nicméně, když víte, že je samička červenoachátová...lze již odhadnout jaký může být odchov..
S oranžovým samcem můžete získat nejspíše červenoachátové straky a oranžovoachátové straky. S žlutým samcem oranžovoachátové straky a žlutoachátové straky.
Desinfekce ozonem je dosti účinná, neboť ozón je velmi agresivní.. a to i vůči plastům a kovům.. proto se nejčastěji jeho účinku používá pouze v spec.podmínkách a řízených - technologicky zabezpečených a kontrolovaných technologiích...při desinfekci ve zdravotnickém průmyslu, k desinfekci vody a některých potravinářských procesech.
Laické použití v chovech bych nedoporučoval..rozhodně by to nešlo aplikovat za přítomnosti živých tvorů..
Spec. ozonizér používáme v našem rybochovu...samotná reakce probíhá v reaktoru - uzavřeném potrubí...na výstupu již je přebytečný nespotřebovaný ozón rozpadlý opět na dvoumolekulový kyslík...
smidla
napsal(a):
Dobry den,
nechci se zastavat a uz vubec ne slovaku, ale jak mel podle Vas zaparkovat? Vozik sebou jiste nebral jen tak pro legarci.
S pozdravem smidla.eu.
U horního parkoviště se běžně stojí i podélně u levé krajnice odjezdové silnice... tam by možná bylo stání s vozíkem smysluplnější. A od vchodové brány by to měl jen o pár metrů dál...
Zdravím Vás,
jsou to dva samci. Ten vlevo je rudoprsý černoprsý asi šedý.. a vpravo sameček skořicový černoprsý zřejmě bělobřichý - pinguin.. kvalita bočního pásku mizerná a naznačená kresba na krku a prsou ho sice usvědčuje ze samčího pohlaví, ovšem v případě pinguina to je podstatná vada... ale jestli je chováte jen pro radost, je to vlastně jedno..
Bylo dnes skutečně plno. Ono to navíc umocnilo, že zadní hala byla zavřena kvůli výstavě mysliveckých trofejí. A venku ledová "vichřice", takže většina se mačkala v přední hale. Naštěstí se mi podařilo vše prodat ještě před půl sedmou, takže to nejhorší martirium už jsem trávil pohodlně v bufetu. Prodej krmiv a doplňků byl opět velmi pestrý, takže nebyl problém sehnat vše potřebné..
Neznám ani pana Smidlu ani pana perejila, takže stěží mohu být zaujatý..
První příspěvek pana Smidly je zcela věcný. Píše co bylo k vidění na burze cca po 8 hodině. A že u vstupu byl "nevrlý" pořadatel..Jasné a pragmatické!
Jestli to někoho popuzuje je to jeho věc.. ovšem je diskutabilní jestli to opravňuje k bezduchému moralizování!?
Kanářice
napsal(a):
Ahoj všichni, prosím o radu. v kolik pouštějí ráno do haly a co si mám zadat do navigace, prosím o ulici a číslo popisné. Díky moc za radu.
Http://www.agrokomplex.sk/vystavisko/navigacia-na-vystavisko/.
smidla
napsal(a):
Dobry den,
mile mne prakvapila ucast dnes v kromerizi. I presto ze v noci snezilo byla hala slusne zaplnena a byla otevrena i druha. I v ni bylo nekolik lidi s prenoskama.
Kvalitou ptaku se zabyvat nechci, ale rad bych zminil korely belohlave, ktere byly fakt v pekne kvalite.
S pozdravem smidla.eu.
Každý má "oko" na něco jiné.. Má pozornost směřovala mimo korely.. nabídka "slušných" výstavních zebřiček byla pouze u jednoho Polského chovatele s mramorovými černolícími a jednoho chovatele ze Slovenska s převahou strak, glostři nebyli zastoupeni vůbec.. Fife fancy nabízeli dva chovatelé... z barevných kanárů mne zaujali hezcí červenohnědí, hnědí..a raritkou byli i krásní kanáři divocí, dovoz údajně z Gran Canaria, chůvičky u několika prodejců pouze obyč. v nevýstavním typu. Několik guld.. Docela "hodně" výstavních andulek..
Prodej krmiv přepestrý.. Pobavilo mne, že u jednoho stánku prodávali červený mohár 5Kg za 240, - a hned vedle "to samé"..5Kg za 145, -
Snídaně v restauraci byla příjemná...
travex
napsal(a):
Chci upřesnit důvod k odstranění kroužku. Zakoupil jsem samici čížka ohnivého a ona pořád seděla na bidle přikrčená a až včera jsem ji odchytl a zjistil jsem, že má pod kroužkem prostrčený zadní prst. Když jsem ji kupoval, tak jsem si toho nevšiml.Dozadu nejspíš nepůjde kroužek převléct, poněvadž je tam kloub a nechci jí nějak zranit, nebo zlomit nohu. Provléct prst přes kroužek taky asi nepůjde, protože je tam drápek. Zdá se mi nejjednodušší přestřihnout kroužek a vysvobodit tak ten prst i když nevím, jestli ten prst bude ještě funkční.
Děkuji Vám všem za Vaše příspěvky a rady.
Máte ode mne vzkaz v SZ...
petajz
napsal(a):
Tak to si dost dobře nedokážu představit jak sundáváte /přestříháváte/ těmito nůžky kroužek o velikosti 2,5 mm bez poranění nohy.
Ty nůžky mají na svých čelistech takové spec. řezné plochy.. "drážky"...ale stříhat tím kroužek čížkovi ohnivému, tj. kroužek 2.5mm opravdu asi nebude komfortně snadné!?
Na italských webech to můžete najít např. pod názvem "Tronchese per anellini".
stewe5
napsal(a):
Protože se k sobě lidi chovaj jak hovada a ne jak lidi...já myslím že je to tím...začátečník se tady na něco zeptá a hned 2-3 přechytralý moralisti začnou napadat, vyměn bidla, dej jim sepiovku, malá klec atd...když toho ptáčka maj doma půl dne a daj sem dotaz tak je to asi moc nenadchne...takže už se ani neptaj...
V jistém ohledu máte pravdu...ovšem s tím moralizováním začátečníků... z jiného pohledu na věc se zdá, že poslední dobou je běžný začátečnický fenomén stylu - "pořídím si a pak se ptám"... nezlobte se na mne, ale pořídit si živého tvora aniž bych se zajímal předem na základní nezbytnosti, povinnosti.. jen vypovídá o mentalitě a smyslu pro odpovědnost těch "pseudozačátečníků"... brzy bude po Vánocích..a nepochybně se za se jako každý rok začnou plnit útulky pro "neuvážené dárečky".. dokážu pak pochopit, že se některým praktikům nechce neustále radit, když mnohdy je to zjevně beznadějné a předem odsouzeno k nezdaru... Neříkal náhodou...tuším "nějaký" Ježíš... "Nehažte perly sviním!"... Berte to v nadsázce! Hezké Vánoce!
Chcete si stavět svůj chovný kmen na chovných liniích, nebo samičí rodině?
Přibuzenská plemenitba... zvýšit genovou homogenitu v chovné skupině...po jedinci, či jedincích s žádanými...
Takže je lepší samec, nebo samice?
Ctít matroklinní dedíčnost má smysl hlavně u chovných vlastností...
Chcete-li řešit fenotypové znaky..adekvátně výstavnímu standardu... tak lepší než se plácat v mýtech o samcich versus samicích.. je věnovat se důsledně řádné evidenci chovu, umět řádně analyzovat dosažené výsledky a následné uplatnit správnou výběrovou selekci! A v pokročilé praxi můžete třeba i "zakoketovat" s tou příbuzenskou plemenitbou, ale i to má svá uskalí...
K "výhodám" příbuzenské plemenitby jen obecně... Je to zámerné páření se záměrem co nejrychleji zvýšit genovou homogenitu v chovné skupině.. tj. odchovat po jedinci, či jedincích s žádanými znaky a vlastnostmi, početné potomstvo s co největší ustáleností těchto znaků a vlastností..
Jak lze tento teoretický záměr realizovat v praxi, s jakou "snadností" dojít k cíli... to už asi se svou 10letou praxí zvládnete domyslet a aplikovat..