Informace o uživateli:
Chováme husy landéské, kachny a slepice na jihu čech.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 31. 7. 2013 11:14:16
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, obracím se na všechny zde a prosím o pomoc. Dnes ráno jsem našla na hnízdě roztrhanou husu. Měla pod sebou ještě včera večer 10 vajec a dnes jsou všechna pryč + husa na kusy a něco jí vyrvalo krk z těla.
chovatelpepa
napsal(a):
No URČITĚ ty vejce sbírejte, i když nejsou mrazy!! .-) já to tak dělám. a je to nejlepší. A kyž husa začne posedávat v hnízdě a pouštět peří, tak jí je tam teprve dám.
Ale je to na Vás
, ale když vejce předou mrazem, tak je můžete vyhodit.....
Ještě bych Vás požádala o radu jak sebraná vejce uchovávat než jí je vrátím. Husy máme druhým rokem a loni si to husa obstarala sama, takže nemám zkušenosti.
Rozpoznání pohlaví na 100% jedine pomocí kloaky. Nejspolehlivější je prohlédnout kloaku a zjistit, jestli je v ní červíčkovitý penis nebo ne. Husu položíte na záda v sedě do klína, držíte oběma rukama z boků a zároveň si fixujete nohy, aby s nimi nemrskala. palce mám na břišní straně a prsty tlačím na kostrč ze hřbetní strany. Palci se snažím co nejvíce rozevřít kloaku, až je vidět tkáň za svěračem. pokud je to jem červená sliznice, je to husa. Vykoukne-li na mne asi 3-4 mm dlouhý a 1 mm silný červíček, je to houser. Je třeba mít trpělivost a opatrně to zkusit několikrát. House většinou začne více protestovat v tu chvíli, kdy se blížíte k cíli. Nebojte se , pokud budete opatrní, nic mu neuděláte. S dospělou husou to jde snáz než s housetem. Tedy alespoň mě.
rapotacka11
napsal(a):
http://www.novinky.cz/veda-skoly/277997-alarmujici-studie-kocky-zamoruji-populaci-parazitem-utoci-i-na-mozek.html
To zase Novinky.cz "objevili Ameriku" a ještě ke všemu chybně...
Před toxoplazmózou varují gynekologové už od nepaměti, stejně tak veterináři. K nákaze dochází při kontaktu s výkaly zvířete které jsou starší 72 hodin, takže u bytových koček prakticky nehrozí. Nakazit se můžete jen jednou, 99% nakažených nemá příznaky žádné, zbytek to pociťuje jako nachlazení které přejde během dvou až tří dní. Jediné větší riziko je, když se nakazí žena v průběhu těhotenství. U plodu v tělě matky může dojít k zastavení růstu mozku a očí. To že toxoplazmóza "může vést k vážným duševním poruchám, jako je schizofrenie, a také k sebevraždám" není podloženo, existuje daleko víc studií o tom že tomu tak není. Sama mám potvrzenou toxoplazmózu, stejně jako všichni u nás v rodině, přesto mám zdravé miminko a nikdo z nás netrpí schizofrenií a ani sebevražednými sklony. Tento článek je opět od nějakého "pisálka" kterého včera sekla kočka drápkem a tím mu velmi ublížila.
danurba
napsal(a):
Jsem z "kočičí" rodiny, u nás je zcela běžné, že máme v rodině miminko a kočku(y) a nikdy se nestalo, že by nějaká kočka miminko v postýlce napadla. A to prakticky všechny postýlku používaly jako pelíšek. Problémy většinou nastanou až kolem roku dítěte, kdy dítě začne kočku různě tahat a ne všechny si to dají líbit. Náš vnuk takhle získal tři jizvičky na tváři od silně nevrlého kocoura. Ale to už je na rodičích, aby dítě naučili, jak se s kočkama zachází, našemu vnukovi je 19 měsíců a už žádné konflikty s kočkama nemá, už ví, co si ke které může dovolit.
Mimochodem, přestože je naše rodina početná ( 4 generace, celkem asi 30 lidí), nikdo netrpí žádnou závažnější alergií a pokud má někdo z nás zjištěnou prodělanou toxoplazmózu, vždy to bylo bez následků.
Tak už máme sedm týdnů miminko a problém s kocourama (mezi tím nám přibyl ještě jeden) nebyl. Starší kocour jakmile jsme přijeli z porodnice a malá se rozbrečela utekl, vrátil se domů až za tři dny a minimálně měsíc mu trvalo než se odvážil jít se na malou podívat. Teď už přijde, když kojim nebo mám malou v náručí v křesle a dá ji "pusinku" na nohu. Ale když je malá na posteli sama nebo v kočárku, tak se jí bojí stále. Vypadá to že neví jestli mu malá neublíží a tak chce abych u něj byla já nebo manžel a i v tom případě si sedne jen na kraj postele, dívá se co malá dělá a jakmile se pohne tak uteče.
Druhý kocour k nám přišel týden před porodem a protože je to taky nalezenec, neměl věk na odstav (cca 5-6 tydnu). Přisvojil si velkého kocoura jako svojí mámu, vylízal mu na boku plešku jak hledal cecík a naší malou bere podle všeho jako svojí sestru. Přijde ať je malá kdekoliv, očuchá jí, začne vrnět a lehne si cca 10 cm za její záda a spí. Nenechávám malou nikdy samotnou když jsou kočky v domě a jak říkám problém nebyl. Ještě zvládnout to až je malá začne prohánět :)
Dobrý den, četla jsem tu jak odnaučit kočku lovit papoušky a jiné ptactvo žijící v bytě. Máme přes rok starého kocoura, který má možnost volného pohybu v lese, a v životě si ptáků nevšiml, až teď. Během posledního týdne přinesl domů asi 4 zakouslé ptáčky a bojím se aby mi nezačal lovit kuřata, krůty, housata a jinou droboť. Někdo mi radil ostříhat kocourovy drápy aby nelezl na stromy, ale co jsem viděla tak ptáky loví na zemi, ne na stromě. Potom jsem se dočetla zkusit změnit stravu, ale dáváme mu kvalitní a dobré granule, konzervy a i maso. Beztak když ptáka uloví tak ho nesežere, ale jen zabije a pak si s ním hraje. A další - co mi poradil soused - když chytnu kocoura s ptákem v tlamě, tak ho chytit a namočit do sudu s vodou... A to mi taky nepřijde nejlepší. Nevíte někdo jak na to?
Dobrý den, chci se zeptat co dělat s vykloubenou nožkou u housete? Jedná se o ten kloub hned pod stehnem (kloub mezi holení a běhákem) House je jinak živé, přímá potravu i vodu, jen se nepostaví a tak bych ho nerada zabíjela. Mám se pokusit ten kloubek vrátit nebo jet na veterinu, případně počkat jestli se to nějak nespraví samo? Děkuji moc za odpovědi.
danurba
napsal(a):
Jsem z "kočičí" rodiny, u nás je zcela běžné, že máme v rodině miminko a kočku(y) a nikdy se nestalo, že by nějaká kočka miminko v postýlce napadla. A to prakticky všechny postýlku používaly jako pelíšek. Problémy většinou nastanou až kolem roku dítěte, kdy dítě začne kočku různě tahat a ne všechny si to dají líbit. Náš vnuk takhle získal tři jizvičky na tváři od silně nevrlého kocoura. Ale to už je na rodičích, aby dítě naučili, jak se s kočkama zachází, našemu vnukovi je 19 měsíců a už žádné konflikty s kočkama nemá, už ví, co si ke které může dovolit.
Mimochodem, přestože je naše rodina početná ( 4 generace, celkem asi 30 lidí), nikdo netrpí žádnou závažnější alergií a pokud má někdo z nás zjištěnou prodělanou toxoplazmózu, vždy to bylo bez následků.
Děkuji za odpověď. Ptala jsem se hlavně proto že má nevlastní sestra a její dcera mě neustále straší tím že prý kočky si lehají malým miminkům na obličej a můžou je tím zabít - zadusit. Prý se jim to stalo osobně, když měly miminka v kočárku v zahradě, tak se přitoulali kočky od sousedů nebo z okolí a lehli si malým přímo na obličej. Od nikoho jiného jsem to nikdy neslyšela a ani náš Mates se nikdy netulil k obličeji. Jediné co dělá, tak si mi lehá na břicho a hlavu dává na moje prsa, aby slyšel tlukot srdce, ale to má zafixováno z doby kdy byl kotě a myslel si že jsem jeho máma. To je taky důvod proč se bojíme aby třeba na malou nežárlil a neublížil, protože jsem ho našla jako cca 5-ti týdení kotě a on se na mě až nezdravě zafixoval. A letos v lednu prodělal otravu a od té doby je ještě větší závislák než býval. Stačí když odjedu na noc pryč a on půlku noci promňaučí na mém polštáři v posteli.
Náš kocour taky vzal postýlku (a autosedačku) jako svůj domeček a jediné co pomáhá proti nanesení špíny je postýlku překrýt dekou nebo prostěradlem. Zeptám se, jak reagovala kočka na miminko? Za měsíc mám rodit a manžel má trochu obavy, aby si náš kocour nenárokoval postýlku i nadále a neútočil na naší malou.
gajdovka
napsal(a):
jeee, to je náhoda, já si modrého Matýska sama pomalu otrávila kapkou proti blechám, akorát to bylo pro psa,dva dny bojoval, asi si to olízl,mydlila jsem mu to místo,drhla. 3. den byl evidentně lepší a už i papkal.Je tomu rok a tento kocourek,mám jich ještě 5, už z dálky, jak příchází z toulek, je ho slyšet, jak mňauká.
To samé bylo u nás, pipeta určená pro psy a větší dávka než měla být vzhledem ke kocourově váze. A přesně jak píšete, kdykoliv jde domů tak už se hlásí a i doma si neustále povídá. Dnes ho bolelo bříško, celý večer mi tu plakal, chtěl mazlit a nevěděl jak si lehnout aby se mu ulevilo. Po té otravě se z něj stal takový malý terorista a závislák na mě s manželem :)
Máme rezavobílého kocoura Matýska, taky na nás neustále mňouká a začalo to po otravě. Tchýně kocourovi dala špatnou pipetu proti blechám a Matýsek nám to málem nepřežil. Naštěstí ho na veterině dali do hromady, ale bylo to za 5 minut dvanáct a ještě týden po otravě měl nervové záškuby a špatně dýchal. A od té doby neustále něco vypráví. Bavila jsem se tom s veterinářkou a ta mi říkala že se to stává když kočka prožije něco bolestivého nebo děsivého. Buď úplně přestane komunikovat a nebo naopak se začne "se vším svěřovat a neustále oznamuje jak se má a jak se cítí".