frodik

Moje příspěvky

9.2.2015 13:57

boza napsal(a):
Dobry den odbočim od vašeho téma chtlbych s zeptat jake mate zazimovani jaka je tam teplota, chtělbych si je taky pořídit ale nemam vyhřivany zimoviště.Děkuji za odpovět.

Ptáky dám přes zimu do společné venkovní voliéry se zděným záletem, kde zamrzá běžně voda. Jsou velmi odolní i vydrží i mínus dvacet stupňů. V zimě jim nedávám vodu, pouze sních a půlku pomeranče nebo jablka.

9.2.2015 13:39

saroun napsal(a):
Zdravím, tak tedy zkuste vyfotit samce. Samička na snímcích je asi plavá (podle oka a barvy). Předpokládám, že rozdílné mutace je spíš samec. Když se dopracujeme ke správnému určení mutace, bude už rada velmi jednoduchá.

Poslám foto samce.

9.2.2015 12:35

saroun napsal(a):
Zdravím, tady by to už jen chtělo informaci, jestli jste od takto složeného páru odchoval samici v přírodním zbarvení. Ti růžoví jsou obojího pohlaví? Nabízí se skořicová mutace. Teď jde je o to, jestli je skořicová samice nebo samec. Skořicová je u nás asi velmi vzácná, i když se tu a tam vyskytuje. Obvykle je špatně identifikovatelná, prtože s plavou je jistá podobnost a ne vždy ji chovatelé správně určí. Zkuste ještě vyfotit samce a mláďata, pokud vás přesnější určení mutace zajímá.

Bohužel jsem pohlaví nezjistil, je to velice špatná matka a měla pouze jednou dvě mladé přírodní a růžové a ty jsem prodal mladé, ještě nebylo vidět co to je. Samici jsem měl zprvu totiž za žlutou. Potřeboval bych poradit, jaký vhodný protějšek k ní, chtěl bych časem doclit samce ve stejné mutaci.

9.2.2015 12:24

Dobrý den,
Vaši holubi se mi opravdu líbí. Teď Vás nechci urazit, ale typově mě připomínaj spíše těžší plemena jako king než benešáky.

9.2.2015 09:36

Dobrý den,
potřebuji pomoci s určením mutace bourka, jedná se o dva roky starou samici. Podle jednoho odborníka mělo jít o plavou mutaci, avšak po zkřížení s plavým samcem je odchov přírodní a růžoví.

9.2.2015 08:33

Dobrý den,
burzu v Telči navštěvuji již řadu let, záleží co by jste si od ní představoval. Krmení je tam spíše prodáváno po jednotlivých druzích. Ale seženete skoro vše co je na trhu. Jestli chcete kvalitní granule nebo směsi od lepších výrobců tak je tam rozhodně neseženete. S papouškama a drobotí je to podobné. Jsou tam běžné australské druhy, ale jestli scháníte papoušky jižní ameriky. Afriky atd.(mám na mysli samozřejmě větší papoušky ne agapornisy) tak tam nemá cenu jezdit. Je to spíše pojato, jako chovatelské setkání většinou tam jezdí pouze chovatelé z okolí, kteří se dobře znají. Teď v neděli tam z ex. Ptactva přliš moc k viděn nebylo, jak počtem tak druhovou rozmanitostí, ale odpovídalo to ročnmu období.

8.2.2015 13:40

Já osobně podávám vitamíny pouze v zimě, když je mám ve sklepní místnosti. Kvůli vápníku a nepřítomnosti sluníčka. Zakoupil jsem POLYMIN což by mělo pomoci s lepší absorcí vápníku a aloe vera bery nektar. Pro zlepšen kůže a peří a musím uznat, že na pokožku a peří je aloe perfektní. Jedině co používám celý rok je HUMAK, ale ten neberu jako přípravek, ale čistě přírodní záležitost. Na jaře vše vysadím, protože slunce a čerstvý vzduch je pro zdraví to nejlepší. Používal jsem calcium a jiné různé prostředky a vitamíny, ale měl jsem akorát problémy s líhnutm a slabíma skořápkama, ona je totiž otázka dávkování velice komplikovaná, protože každý jedinec má jiné požadavky u jednoho pomůže u druhého uškodí. Největší katastrofa u mě byla kupované vaječná míchanice, když nemáte opravdu sterilní prostředí na její uchovávání radši nebrat. Jedině co chci vyzkoušet je grepový sirup, zatím ho dávám pouze do vody určené k nakličování.