frodik

Moje příspěvky

13.2.2016 17:05

S amazoňany nemám moc zkušeností, ale chovám amazonky černotemenné a choval jsem aratingy sluneční. Ochočit jdou oba parádně i když záleží na jedinci, kterého si vyberete každý má jinou náturu jako u lidí. Amazonci jsou trochu živější takoví klauni pořád musí něco dělat ta hlasitost není tak hrozná. Aratingy jsem musel zrušit kvůli hluku mají strašně pronikavý hlas, jak někdo prošel kolem voliér tak nastal hrozný řev, proto je moc nedoporučuji.

6.2.2016 07:28

simacek123 napsal(a):
Celkem brzo se ptati, a pochybuji o tom ze se tu něco dozvite,90%chovatelu vam to ani nenapise, jinak povezu lonske andule, kakariki, agapornis ruzohrdy a skraboskovy.

Dobrý den,
potřeboval bych kakarika 0.1 žlutou loňskou nemáte náhodou.

17.1.2016 08:26

Dobrý den,
osobně jsem tyto mutace viděl pouze u modrohlavých, říká se jim gezoomd. Byl bych vděčen, kdyby mi někdo popsal o jakou mutaci vlastně jde.

8.1.2016 17:02

Dobrý den, koupím kakariky čč žluté samičky.

3.1.2016 19:15

kobalt napsal(a):
Dobrý večer.Docela rád se podívám na foto nějakého Vašeho chyceného ůtěkáře.Bude to určitě nějaký bezmozek, pokud sedí na místě a nechá se tak promočit, že nemůže látat.Chovu zdar.

Až mi zase uletí tak vám určitě zavolám, stačí napsat vaše telefonní číslo. Věřte mi chytal jsem takhle penanty, kakariky i horské a funguje to, třeba se něco přiučíte.

3.1.2016 11:45

tetra napsal(a):
Dobrý den,
dnes manželovi z voliéry uletěl papoušek červenokřídlý, sedí u sousedů na stromě, máte někdo radu, jak ho odchytit?
Mockrát děkuji

Dobrý den,
když uletí takoví dobří letci jak austrálie, tak je vždycky pokropím hadicí než je jdu chytat. Nemůžou pak moc lítat a většinou je chytíte v pohodě.

30.12.2015 19:42

boza napsal(a):
Děkuji za odpověd jak podáváte skořápky mám papoušky Královské a ty prý potřebují dost vápníku sépiovu kost originál mi neberou jen trochu ty sádrové co prodávají na burze.

Buď jim je nadrtím a dám do misky místo gritu nebo v hmoždíři rozemelu na prášek a posypu jím krmení (máčené, strouhanou zeleninu nebo vaječnou míchanici).

30.12.2015 19:22

boza napsal(a):
Dobrý večer co podávat papouškům aby měli dostatek vápniku.Děkuji za solidní odpovědi.

Nejlepší přísun vápníku jsou drcené skořápky vajíček, dále můžete dávat calcium chloridum v poměru 2,5 ml na litr vody 3x týdně koupíte ve všech lékárnách kolem 100kč. Samozřejmostí je kvalitní grit, který obsahuje i uhlí na trávení a sépiová kost. Jinak starší chovatelé nedají dopustit na starou vápennou omítku. Je i spousta dražších preparátů, ale pro mě je to zbytečné vyhazování peněz.

30.12.2015 09:48

verčák napsal(a):
Ahoj,

s přítelem uvažujeme o pořízení papouška jako domácího mazlu. Bydlíme v bytě 3+1 takže vysněný ara nebo kakadu nepřichází v úvahu. smajlík (Strašně se mi líbí Kakadu Goffinův ale ten je pro nás asi taky nereálný) A vás bych tedy chtěla poprosit jestli byste mi pomohli s výběrem jiného druhu.

Chtěli bychom papouška tak do 35 cm, mazlíka u kterého je šance že se naučí mluvit. (Osobně bych se strašně ráda věnovala i "volnoletství" ale to je spíš ve hvězdách). Po dlouhém čtení všude možně jsem začala uvažovat o Ara Nobilis, nebo nějakém amazoňanovi. Který z těchto dvou druhů byste nám doporučili? (Přítel má zkušenosti s amazonanem modročelým) Pokud amazonana tak jakého?

Chtěla bych aby to byl druh který se neupne na jednoho z nás a toho druhého bude napadat. Proto jsem zavrhla žaka. A taky pokud by jednou za rok zvládl dvoutýdenní hlídání u známých když budeme na dovolené aniž by si vyškubal všechno peří bylo by to fajn. Občas taky jedeme na víkend pryč (Praha - Opava), tak pokud by zvládal cestovat s námi byla by to paráda. smajlík

Za zmínku asi stojí, že pořízení plánujeme až po letní dovolené, takže nejdříve v srpnu 2016 - tudíž času dost na vybírání a případné přestavování bytu tak aby papouškovi více vyhovoval.

Všem díky za rady a pokud byste potřebovali nějaké bližší informace k tomu abyste poradili lépe určitě odpovím ;-)

Dík moc.

Dobrý den,
zkuste se podívat na amazonka černotemenného je to asi největší šašek a i vzhledově je unikátní. Já mám jednoho ochočeného a maximální spokojenost.

23.12.2015 14:25

Radim 63 napsal(a):
Dobrý den mám pár papoušků cervenokridlych a chtěl bych se zeptat v jakém stáří by se měl samec lišit zbarvením od samice.Pár je 2014 Děkuji.

Dobrý den,
podle mích zkušeností záleží jestli je pták z prvního nebo druhého hnízda nebo kdy zahnízdily rodiče. Ptáci z prvních hnízd už můžou mít několik pírek samčího zbarvení nebo po vytrhnutí mu dorostou. Ovšem ptáci z druhého hnízdění nebo pozdního nasednutí se můžou začít vybarvovat až za rok na podzim. Samozřejmě není to pravidlo, ale u mě to víceméně takhle fungovalo.

14.12.2015 18:38

JohnyDC napsal(a):
Chovatel kupuje kvalitní směsi, vhodně namíchané, čisté s kvalitním zrnem ozařeným germicidní lampou.
Šetřílci, kterým nejde až tak o kvalitu a zdraví svěřenců a zásobovači výkupů si směsí míchají z toho co se jim podaří nejlevněji nakoupit. Dokážou si to různě sami před sebou zdůvodnit a omluvit, aby neztratili tvář, proč to tak dělají. Vždyť nakonec, za chvíli poznáte sám...začnou reagovat.

Váš názor Vám samozřejmě nebudu brát, každý chovatel nechť si to dělá po svém. Komerčně vyráběné směsi mi prostě nevyhovovali tak si je míchám sám a míchat budu. Jenom bych chtěl napsat, že namíchané směsi nejsou zárukou nezávadnosti což potvrdí spousta chovatelů. V přírodě taky nejsou žádné germicidní lampy a papoušci přežívají v pohodě. Z mé zkušenosti je nejhorší kupovat papoušky ze skoro sterilního prostředí krmeni 100% nezávadným krmením, tito jedinci nemají vytvořeny protilátky a nejsou odolní proti ničemu a po přemístění mají problémy. Dříve nic takového nebylo a najednou nás tady bude pár chytráků kritizovat?

13.12.2015 20:31

Radim 63 napsal(a):
Zajímavé no a Myslíte že to co jim dávám tak stačí nebo ne mě zajímá jestly nejsou na něčem ochucení.

Jako základ stačí, osobně bych doporučoval semenec, který je daleko prospěšnější než slunečnice dále ostropestřec do 5% krmné dávky víc určitě né je prospěšný na játra, určitě pohanku ta je výborná a malé procento lněného semínka.

13.12.2015 20:19

Radim 63 napsal(a):
Dobrý den chtěl bych se zeptat míchá si někdo směs pro střední papoušky sam. Já si ji micham a chtěl sem se zeptat jestly to takhle stačí.Slunečnice,4druhy prosa, lesknice, kukuřice, Kardi, oves.

Chovám amazonky i králováky a po celý rok dávám suchou směs, kterou jsem po roky upravoval a došel ke konečnému složení. lesknice 20%, pohanka 20%, proso zelené 16%, oves 12%, kardi 12%, semenec 8%, ostropestřec 4%, niger 4% a lněné semínko 4% toto složení se mi osvědčilo a ptáci se ho naučily perfektně brát do posledního zrníčka. Amazonkům dávám suchou směs jen dvakrát týdně na přilepšenou jinak dávám máčenou. Máčenou kupuji určenou pro holuby bez luštěnin, kde je hodně čiroku dále pady rýže, proso, lesknice, pšenice a další složky v menším množství k tomuto množství přidám 30% luštěnin, které kupuji v potravinách. Dávám tam zelený hrách (chtěl bych ho nahradit vikví, ale nemůžu ji sehnat po hrášku mají slušně rečeno občas průjem tak proto ta změna), mungo, cizrnu (tu mi berou jako první z luštěnin), čočku a občas i pelušku, ale tu moc nechtějí, tuto směs dávám před i v chovné sezoně i austrálii, dokonce dávám i neofémám trošku při odchovu a berou to také perfektně. Směs neklíčím pouze máčím 24 hodin uvažoval sem i o sojových bobech, ale ty se musí povařit jinak nejsou užitečné tak jsem od nich ustoupil.

12.12.2015 12:39

Dobrý den, povezu bourky 0.1 lutino letošní 1.0 růžový štěp. na plavé a ino jsou z jednoho hnízda a 1.0 přírodní růžový štěp. na plavé a ino roční samec letos odchoval, koupím kakariky žluté letošní kroužkované nebo můžu vyměnit.

12.12.2015 12:34

Nejlepší jsou přírodní, nejlepší zkušenosti mám s aloe vera nektarem, který dávám na piškot a jeden týden v měsíci podávám grepový sirup. Musíte to podávat pravidelně a výsledky vidíte na celistvosti opeření a zdraví papouška samozřejmě nečekejte změny za měsíc. Aloe je trochu dražší a dávám ho spíše jižní americe, ale austrálii taky hodně prospěje. Dále je dobrý vitamix ex A, posypu ho buď na nakrouhanou mrkev nebo na nastrouhané vajíčko. Nevím jak krmíte, ale já osobně dávám pouze jednu polévkovou lžíci na papouška a zeleninu a ovoce mi zbaští všechno je samozřejmé jestli dáváte větší množství krmení tak ptáci nemají potřebu se dorazit něčím jiným.

3.12.2015 20:21

jako001 napsal(a):
To je presne tak ako si to myslym aj ja ale stàlo by zato opytat sa to R.low ako ktomuto poznatku prisla mohli by sa tu vyjadrit aj veterinàri.

Četl jsem i jiný článek od této chovatelky a tam doporučuje nahradit česnek formou medvědího česneku, který doporučovala.

3.12.2015 17:44

m.zedlitzer napsal(a):
Dobrý den.
Je pravda že česnek neničí střevní parazity, ale vytváří nehostinné prostředí pro jejich množení. Má preventivní účinek. A tvrdit, že nemá žádný význam pro ptačí organismus je dosti odvážné. A aby byl pro ptáky jedovatý, museli by ho spořádat obrovské množství. Česnek zrovna tak jako pro lidi a savce je zdravý i pro papoušky. Každý může mít jinou zkušenost s braním česneku papouškama, ale to je věc jiná.

Budu citovat odstavec z knihy výživa papoušků od Rosemary Low což používám jako návod na krmení jelikož nic lepšího vydáno nebylo. Většina ovoce a zeleniny není pro ptáky nebezpečná. Výjimku snad tvoří česnek, cibule, por a pažitka. Jedna veterinářka uvádí, že už léčila ptáky, kteří uhynuli na anémii a to zřejmě proto, že konzumovali česnek. Jelikož konzumace těchto plodin nepřinášejí ptákům žádný zdravotní užitek, který by jim nebylo schopno dodat i jiné krmivo, bylo by hloupé riskovat a dávat jim je. Říká se, že česnek zabíjí parazity-ale vysoká dávka, která je k tomu zapotřebí, by zabila i samotného ptáka. Podle mého né vždy co je přínosem pro nás tak je přínosem i pro papouška.

3.12.2015 07:15

simacek123 napsal(a):
Opravdu by me zajímalo jaky to ma smysl? Nech ci nekoho urazit ale dle mych skusenosti takhle zadny vyznam.

Já osobně dávám pouze medvědí česnek a to ho rozkrájím a dám do potravy. Dle jednoho vzdělaného člověka malé množství obyčejného česneku papouškovi nic po zdravotní stránce nepřinese a větší množství česneku je pro něj jedovaté, takže otázka je jestli riskovat život papouška.

29.11.2015 07:57

Bednář napsal(a):
Dobrý den,
chci se zeptat co říkáte na tuto směs zrní, chci papouškům trochu přilepšit

celková váha nové směsi je 180 Kg:

Kardi 5Kg
Čirok 5Kg
Lesknice 25Kg
Oves nahý 15Kg
Oves žlutý neloupaný 10Kg
Pohanka 10Kg
Proso zelené 25Kg
Proso červené 25Kg
Proso žluté 25Kg
Proso senegalské 15Kg
Slunečnice černá 5kg
Slunečnice žíhaná 10Kg
Lněné semínko 5Kg

dříve dostávaly, váha celkové směsi je taky 180 Kg

Lesknice 25Kg
Oves nahý 25Kg
Slunečnice černá 20kg
Proso zelené 30Kg
Proso červené 50Kg
Proso žluté 30Kg

Také mě zajímá jestli s přidanými druhy obilnin máte nějaké zkušenosti u andulek a u korel.

Předem děkuji za rady a připomínky,
Honza.


PS: omlouvám se ale nějak se mi to v první příspěvku rozhodilo tak přidávám znovu

Pro druhy co jste vyjmenoval je krmení naprosto dostačující, napíšu pár postřehů. Čirok do suché směsi nedávám, je to perfektní základ do máčené nebo klíčené směsi, ale zde bych místo něj dal určitě semenec. Červené proso mi ptáci moc nebrali, určitě bych místo něj radši navýšil procento pohanky té není nikdy málo. Možná, když chcete takovou pestrou směs můžete jim dát ještě kolem 4% ostropestřece.

23.11.2015 19:23

Juan napsal(a):
Ty jsi neandrtálec, jediný kdo je kšeftman a kdo nejvíc všude řeší ceny jsi ty. Novou mutaci si koupí a přiveze bez ohledu na velké náklady jen velký fanda do mutací a chovatel, který má nějaký cíl. Díky těmhle chovatelům, můžou trotlové jako jsi ty pak mudrovat na ifauně, netrpělivě čekat až spadnou ceny a pak si je můžeš koupit.

Příspěvek pro zasmání. Jen tak pro info první modré kakariky začala prodávat ve velkém jedna firma z Chotěboře a nechci je urážet, ale nepřipadají mi jako fandové do mutací a cíl mají spíš komerční než chovatelský, ale tímto je nechci hanit jsou to chytří obchodníci. Mě osobně vadí, že chovatelé mutací přímo přispívají k nezájmu o čisté línie poddruhů u papoušků. Co si budem povídat devět z deseti chovatelů vidělo modré kakariky, jako předmět zbohatnutí alespoň ty co znám třeba pocházíte z kruhů, kde jsou všichni chovatelé čisté duše a dělají to z chovatelské vášně, ale to zní na dnešní dobu trochu divně a nereálně jakoby z pohádky. Uvedu příklad, proč většina chovatelů pořídila mutační ptáky, odpověď je prostá líp a dráž se dají prodat a ve výkupu jsou žádanější. Klidně si chovejte třeba i ty červené kakariky je ale škoda, že přispíváte k nezájmu o přírodní ptáky a tím popíráte prvotní chovatelskou myšlenku.