
guttata
Telefon:
+420721838279
Informace o uživateli:
Specializovaný chov Neofém modrokřídlých a Neofém ozdobných (včetně oranžové mutace).
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 21. 11. 2021 21:23:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Vážení přátelé,
Exotika 2012 je za rohem, ve čtvrtek 25. 10. to vypukne, a tak je čas založit jako každý rok téma věnující se naší největší výstavě tohoto roku.
Jak již bylo v časopise Nová EXOTA 10/2012 avizováno, bude na výstavě vystaven pár Dvojzoborožců hnědavých (Buceros Hydrocorax) https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/clanky/r/detail/6367/chov-dvouzoborozcu-hnedavych-v-ceske-republice/ .
K tomu v tuto chvíli můžeme přidat např. tukany, papežíky zelenohřbeté, sovice sněžné, a mnoho mnoho dalšího, což Vám budeme přinášet v průběhu následujících dní až do neděle.
Pravidelné aktuality vč. všech potřebných informací naleznete na stránkách výstaviště http://www.vll.cz/
Drobné bodované ptactvo a kanáři je letos vystavováno v kartonových bodovačkách tak jako to v loňském roce proběhlo na výstavě EXOTA Olomouc, bodování proběhne během zítřka.
Součástí bude i bodovaná soutěž papoušků, Českého klubu chovatelů korel Benešov KCHK a Českého klubu chovatelů agapornisů CZAC.
Prodej je organizován taktéž v bodovavích klecích - zebřičky, chůvičky, tygříčci, panenky, kakarikové, kanáři, andulky, korely, agouši, atp.
Budeme se těšit na Vaši návštěvu !
Jménem KPEP
Jan Cvrček
keiko
napsal(a):
Podla fotiek je niekedy problem určit pohlavie u neofem ozdobnych,skuste ich trochu viac sledovat ako sa spravaju,vtak ktorý sa bude často prejavovat švitorivým pevom s nadvyhnutými krýdlami bude samec,u samičky nieje tento spev tak vyrazny a častý ako u samca ,prikladám foto páru neofém ozdobných (stiahnuté z netu)
Na tom "prvním" jedinci se tedy asi shodneme, že to je samec. Ten druhý vypadá jak na něj koukám tak nějak všelijak, není to na první pohled typický samec, ale podle mého má ten pták na samici moc velkou hlavu...
Pravdou je, že už jsem viděl chovné samice co si nezadaly se samcem, myslím že už jsem to v nějakém svém článku zmiňoval...
Tu fotografii jsem spáchal já na 71. výstavě KPEP v roce 2010 (a na fotce je i pár z mého chovu, to ale vem čert), takže bych se prosím pro příště při podobném přejímání zdrojů přimlouval alespoň za nějakou základní citaci...
Dobrý večer,
všem děkujeme za reakce.
Nejvíce připomínek máme asi vůči distanci klecí a velkých ptáků od návštěníků za pásky a ploty. Důvodem je samozřejmě bezpečnost ptáků, která je na prvním místě, ptáci mají také více klidu. Nemyslete si, taková obrana není jen u nás, ale na velkých výstavách ve velkých halách se taková obrana na rozdíl od omezených prostor opticky ztratí, viz. Exotika (např. vodní příkop, pásky, pískové pole, atd.). O některých zahraničních výstavách nemluvě.
Neustálé jsou také přípomínky "proč tu není to či ono", což je evergreen každé a jakékoli byť sebelepší výstavy. Odpověď je jednoduchá: na výstavě jsou jen ty druhy které nám chovatelé zapůjčí.
Tudíž můžeme nabídnout takovým ztěžovatelům jednoduché řešení: pokud chcete na výstavě vidět něco co vám na výstavě chybí, sežeňte to! Já jsem měl letos na výstavu "stoprocentně" slíbené ary hyacintové, ary vojenské, lorikuly žlutobradé, atd., a proč myslíte že se tyto druhy na výstavu nedostaly? Protože nám je jejich majitelé na poslední chvíli odmítli zapůjčit, anebo zmizeli z povrchu zemského i s ptáky. Navzdory výše zmíněné záruce bezpečnosti.
Máme před sebou poslední víkend, připomínám že v neděli zavíráme o 15. hodině.
Kruhoočka fungují naprosto skvěle, řada dříve "nevyléčitelných" rostlin je již bez škůdců.
Na fotce samec jacarini tmavý.
potuf
napsal(a):
Moc pěkná výstava ! Děkuji pořadatelům za uspořádání.
Moc děkujeme, za ohlasy jsme vždy velmi rádi .
Přidávám opět několik málo fotek. Zde banánovec fialový...