guttata

Moje příspěvky

9.7.2013 22:25

zbosace napsal(a):
Pan Cvrček, asi to budete musieť napísať ešte raz....

Dobrý večer. No, asi ano, ale o úspěšné reflexi mého psaní dost silně pochybuji smajlík.

Pro zadavatele tématu: bez ohledu na cokoli by ten samec neměl mít samici žádnou, vzhledem k tomu že jde o de facto bezcenného křížence, který je navíc s velkou pravděpodobností hraničící s jistotou neplodný. A i kdyby nedej bože byl, mláďata by rozhodně mít neměl. Proč, to je na delší diskusi, nejde jen o holý fakt, že by byli na světě další bezcenní kříženci.

6.7.2013 15:05

Jakou samici jste mu probůh dal?

25.5.2013 20:39

No jo, to je jistý samec. A jistý kříženec neofémy ozdobné a tyrkysové, není pochyb. Pro mne opravdu velmi zajímavé, žádný z těch dvou předchozích kříženců červený pásek neměl, naopak měl výraznou modrou masku s jasně rozlišitelným páskem. Jeden měl také čistě žluté břicho, zatímco ten druhý a tento ho mají výrazně oranžové po tyrkysákovi. I když je to pták úplně na nic, pro mě z hlediska srovnávací morfologie kříženců pecka smajlík.

Zde se můžete podívat na fotografie toho křížence z Holandska: http://www.jancvrcek.cz/page/default/6

S pozdravem
Jan Cvrček

25.5.2013 20:12

Dobrý večer,

tento pták mne velmi zaujal, jde o křížence neofémy ozdobné a tyrkysové. Pohlaví je v tuto chvíli sice úplně jedno, jedná se pro chov o de facto bezcenného ptáka, ale řekl bych že se jedná o samce.

Nicméně já už jsem takové dva hybridy u sebe měl, né odchoval, ale získal pro pozorování a fotografování. Jeden pocházel z Holandska, přivezl mi ho kamarád, druhý pocházel z Moravy. Zajímavé že, že to jsou vždy samci, samici jsem ještě neviděl. Jsou to vcelku elegantní ptáci. Takový kříženec je podle zkušeností belgických kolegů jistě neplodný.

Velmi rád bych ho získal pro další pozorování, jestli máte zájem tak se mi prosím ozvěte, nějak bychom se dohodli. Rád bych si ho také nafotil do své sbírky kříženců neofém.

S pozdravem
Jan Cvrček, mob. 721838279, cvrcek.h@seznam.cz

22.11.2012 20:23

Ta oranžová skvrna tam je, ale je mezi nohama, takže takto z boku vidět není. Jiná forma to být nemůže, neoféma oranžovobřichá žádné zeměpisné formy nemá.

22.11.2012 13:28

Neoféma oranžovobřichá (Neophema chrysogaster), podle starého názvosloví Neoféma žlutobřichá.

8.11.2012 14:07

Martine, u nás těžko... Skalní se chovají a odchovávají v Anglii a Švýcarsku, co se týče Holandska a Belgie tak to jsou víceméně spekulace. Největší šance na dovoz celkově jsou z Anglie, a samozřejmě ža alfou a omegou budou finance na všechny možné náklady...
Neofémy oranžovobřiché jsou z mnoha důvodů víceméně utopie, nehledě na kriticky nízký počet jedinců je největší problém jejich aklimatizace, na tom si hodně vylámali zuby i odborníci v Austrálii...

29.10.2012 09:51

Vítězný agapornis = Agapornis hnědohlavý

29.10.2012 09:47

Pro papouškáře přidávám detail hlavy amazónka červenozobého :-)

29.10.2012 09:45

Vážení přátelé,

výstava je již minulostí, a tak nyní přidám pár fotek, neboť "za běhu výstavy" se to dělat nedalo...
Kompletní sada fotek bude brzy na stránkách KPEP, kam přibudou i fotky z letošní výstavy KPEP v BZ PřF UK v Praze.

Zde detail vítězné korely, perlové samice:

25.10.2012 21:15

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Honzo, nedal by se na stránkách KPEPu třeba stáhnout katalog?
Dík.

Dobrý večer všem,

za prvé dlužím nápravu korelářům, že mi v úvodním příspěvku vypadlo počáteční písmeno ve zkratce, tedy ČKCHK.

Co se týče katalogu, na to mohu reagovat jen tak, že ten na stránkách KPEPu není, jedině snad po výstavě, já ho teď u sebe ani nemám...

Na fotce pár Amady Fidžijské (Erythrura pealii) :-)

Honza