Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 20. 10. 2017 18:21:03
Naposledy přihlášen: 8. 7. 2018 17:40:02
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Taky krmíme 2x denně a to máme velký psy. A myslím si, že i u velkých psů je lepší krmnou dávku rozdělit do dvou. Aspoň se to vždy doporučovalo kvůli torzi.
My krmíme pravidelně v 6 ráno a v 6 večer, v létě a většinou i o víkendech se to přizpůsobuje momentální situaci a psi si zvykli, neřeší to. Dokonce se občas stane, že se zapomene, psiska zalezou normálně spát a pak jsou ještě docela překvapení, když se miska se žrádlem objeví.
Jojo, kvůli torzi velkého taky budu krmit 2x denně (teprve mu bude rok, tak zatím 3x :), ale u malého mi právě všichni tvrdili, že to je zbytečné. Ale ono je to i praktičtější, no :D :)
Díky za všechny tipy a začneme krmit 2x :).
Super, tak díky, rozdělím mu to. Veterinářka mi naopak doporučovala tu jednu denně, ale teď se mi to fakt nehodí..
Jinak doteď pro nás půl sedmá nebyla problém, nebo teoreticky jsme krmili dřív, navíc co máme lovecké plemeno, trávíme maximum času se psy...
Tu "druhou dávku" mu můžu začít dávat třeba hned zítra? A asi bude lepší, aby ráno dostal víc a večer jen tak nějak "symbolicky", že? Ono nejde o to, že bych to hrotila já kvůli psovi, spíš kvůli sousedům. Když mi tu začne poštěkávat, že chce jíst, a půl hodiny to zkouší, to musí být vážně otravné (jsou tu dost tenké zdi...).
Zdravím,
mám takový "problém". Potřebovala bych změnit čas krmení u pejska, který je odmalička zvyklý na krmení v 18.30 (cca, prostě po šesté večer). Jsou mu 4 roky.
Učím (nově) v jazykové škole, tudíž moje pracovní doba je převážně večer a ačkoli se opravdu snažím si to plánovat tak, abych byla v době krmení doma, ne vždy to jde, a ne vždy je doma muž, aby nakrmil on.
Nakrmila bych třeba o hodinu dřív, ale někdy to vyjde tak, že jsem pryč třeba 13.00 - 19.00 a o tolik dříve ho krmit nemůžu, to by pak tak jako tak štěkal, že chce jíst, jak má ten režim zažitý.
Pejsek je vychovaný, štěkání mu netoleruju (vyřvávání si jídla a tak), ALE jakmile je doma sám a je čas krmení, nebo se blíží (cca od 18h), začne štěkat a to bohužel neovlivním.
Napadlo mě rozdělit dávku na dvě a postupně ho na to zvykat a druhou dávku posunout na později. Spousta lidí mi ale doporučuje zůstat u krmení 1x denně, když se jedná o dospělého psa. (Pak mám ještě štěně MOK a toho krmím 3x, ale ten nevyvádí, když se jídlo zpozdí)
Jako nejlepší řešení mi ale přijde krmit ho jednou denně třeba v 7 ráno, to bývám doma téměř vždy. JENŽE jde o posunutí o 12 hodin, to je opravdu hodně. Jak na to? Postupně? Ze dne na den? Je to vůbec reálné?
Prosím ideálně vlastní zkušenost, kdy se vám měnil režim a museli jste ho upravit pejskovi.
Díky moc.
Mám MOK a boloňáka. MOK 8 měsíců, boloňák 4 roky. Jednou si štěně dovolilo očuchávat boloňákovi misku, tomu se to samozřejmě nelíbilo, rvačka byla na světě. A ačkoli jsou obě plemena (i ti moji konkrétně) povahově zlatíčka a fakt se mají rádi, blbnou spolu, mazlí se, dokonce malý velkého chodí objímat (opravdu :D) prostě se servali. Kdo to odnesl? Boloňák. Ohař se po něm jednou ohnal a než jsme stihli zareagovat, boloňákovi se začaly chlupy zbravovat červeně. Naštěstí to dopadlo "dobře" a nešlo o vážnější zranění.
Co jsme udělali? Dali jsme oběma jasně najevo, že takhle to fakt fungovat nebude. Další dny jsme je opravdu hlídali, aby k něčemu zase nedošlo. Př sebemenším zavrčení jsme to zarazili. A je klid. Ona je pravda, že si psi musí vyjasnit některé věci sami, ale my jsme od toho, abychom jim dali mantinely, pokud s námi žijí v domácnosti.
A to teď opravdu nerýpu, jen říkám vlastní zkušenost. Pokud jste tohle nezvládli ukočírovat, opravdu si nepořizujte dalšího psa...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Potom ještě jedna poznámka : Se psem chodit ve "psím" oblečení, jinak odcházet v civilu. Jsem s psicí doma skoro pořád, v domácím, nebo "psím", ve chvíli když se začnu oblékat do civilu, ví že zůstává doma, zaleze na pelech a je klid.
Naprostý souhlas..To jsem zapomněla zmínit, dobře, že to tu padlo.
K tomu, co už padlo, bych dodala - zkuste hračky, se kterými se pejsek zabaví nějakou dobu sám a dávejte mu je jenom, když budete odcházet. My jsme pořídili Konga pamlskovník, pejsani se pak skoro "těšili" až odejdeme. Ale nebylo to dlouhodobé řešení...
Jak bylo zmíněno výše, "rituál" je důležitý. On pejsek určitě už pokukuje, když se chystáte (oblékáte apod.)... Já prostě ráno vstanu, nakrmím štěndo, oba pejsky vezmu na procházku, nechám je pořádně vykonat potřebu, všechno venku očuchat a prozkoumat... Vrátíme se, umyjeme paciny, já se jdu chystat, pejsci už většinou zalezou zpátky chrupkat...a když ne, asistují mi při snídani, ale jak se začnu oblíkat, malovat, česat, ví, že oni venku byli a já jdu teď bez nich... Jakmile jsem ready, oba dostanou ňaminu, usměju se, v klidu řeknu "Tak já jdu, za chvíli jsem tu, nezlobte, papa." a zavřu dveře do chodby. Přes skleněné dveře vidím, že štěně okamžitě odchází buď spát, nebo prozkoumávat obývák...Staršímu pejskovi jsou už 4, ten doma štěká jen když se náhodou někde zdržím v době jeho krmení...
Se štěnětem (nyní 8 měsíců) jsme měli fakt problém, ne a ne být v klidu v době naší nepřítomnosti. Nejvíc ale pomohl ten rituál a žádné přehnané loučení a vítání, aby to bral jako normální věc..Taky jsem si všimla, že jakmile jsem odcházela ve spěchu (v době, kdy jsem pracovala od šesti a ráno byly fofry), vyváděl, protože ze mě cítil stres..
Pořád to sice není 100%, zatím vydrží cca 6 - 7 hodin, ale já teď učím 5 a pokud bych někdy učila déle, můžu si je brát s sebou do práce..(jazykovka)...
No a sousedům opravdu kafčo nebo lahvinku a s úsměvem poprosit o trpělivost. Oni hlavně sousedi nesnáší pocit, že se něco neřeší. Mně pejsci vyváděli 2 dny v novém bytě, přestože jsem s nimi zůstala týden doma, aby si zvykli. Sousedi byli podráždění, protože mysleli, že se o psy špatně starám, a proto že štěkají... Tak jsem jim to v klidu vysvětlila, že jde jen o změnu prostředí a do toho mám malé štěně (v té době 3 měsíce) a poprosila je o trpělivost, že na tom pracujeme. Ačkoli, jak jsem zmínila, to pořád není 100% a občas si pejsek štěkne nebo zabrečí (nahrávám zvuk, abych věděla, co vyvádí...), sousedi teď pejsky na chodbě mazlí, mě s úsměvem zdraví a vše je ok...
No, pořizovací cena psa byla opravdu to nejmenší, co mě pes stál...
Přes zimu pořád marodil, předtím operace kýly... Během dvou měsíců nějakých 10 000 za veterinu...
To bych si dvakrát rozmyslela, jestli toho psa teď pořídím, když bych si i na něj musela půjčovat... Měla jsem našetřeno dost a dávno ty peníze nemám..
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jeden ročně nahlášený...Panika? chodíte se svým psem na hon? dohledává váš pes černou? Populace prasat je poměrně dost promořená, mám kamarádku myslivkyni, taky má obavy...
Ono by stačilo, kdyby měl "pan Brouček" doma lovecké plemeno, ani nemusí jít na hon, a mohlo by hrozit, že pes přepne a vyletí po stopě divočáka... Mám nezdrhače a stejně bych ho asi v lese na jaře nepustila, bojím se...
Jenže... Někdo holt musí mít za každou cenu komentář, který dělá z ostatních pitomce a přecitlivělé páníčky.. (, tak proč ta panika"...).
Irbis191
napsal(a):
Ano, je to MOK, ale mix ještě něčeho jiného.
Tak to máte veselo
Určitě to tu už padlo, ale takhle přes jaro určitě do lesa na vodítku, klidně na stopovačce...
My teď pouštíme jenom na velikých loukách, kde na něj vidíme a nemá kam utéct, i když on se vzdálí max. na 20m, do lesa bych s ním nešla.. Chápu, že se musí vylítat, jinak byste se z něj doma zbláznili Takže louky a ideálně s tenisákem nebo něčím, s čím si hrajete... Náš přes zimu prostě běhal sem a tam a blbnul, ale teď ho musíme fixovat na míček, aby nechytal stopy...
hirothevizsla
napsal(a):
Chudák, copak je to za plemeno? Nečetla jsem pořádně celou diskuzi...
Jinak za mě slečně ... Pro vás, co rýpáte, sáhněte si do svědomí, jak byste zareagovali vy ve dvanácti letech. Vsadím se, že byste všechno slepě nechali na rodičích... Slečna umí hledat na internetu, tak si šla pro radu na fórum, když je to jedna z mála věcí, kterou teď sama může udělat... A dostane se jí vlna rýpání, achjo.
joo, už koukám, hned na začátku, mix ohaře :) říkala jsem si, že má stejnou prdku jako náš MOK..
Irbis191
napsal(a):
A takhle to vypadá, jen na fotce to vypadá víc nateklé, ono to není nateklé vůbec.
Chudák, copak je to za plemeno? Nečetla jsem pořádně celou diskuzi...
Jinak za mě slečně ... Pro vás, co rýpáte, sáhněte si do svědomí, jak byste zareagovali vy ve dvanácti letech. Vsadím se, že byste všechno slepě nechali na rodičích... Slečna umí hledat na internetu, tak si šla pro radu na fórum, když je to jedna z mála věcí, kterou teď sama může udělat... A dostane se jí vlna rýpání, achjo.
saola
napsal(a):
Ne, to není slovo proti slovu - platí presumpce neviny, ničeho se nedopouštíte jen tím, že jste se psem v jiném městě než je hlášený, že nemá čip, protože ho mít nemusí, že je štěně trochu veselejší a nevycválané, pokud nezpůsobí nehodu nebo něco nepoškodí...na to pozor - vy přece nic neprovádíte špatného
Pravda
Já jsem dost háklivá na to, mít všechno poctivě nahlášené a zaplacené, ale je pravda, že pokud by byla tato situace a já byla odněkud, kde ta povinnost není, nedělám nic špatně.
A s pejskem, pokud nejde o ironii, konečně mě někdo správně pochopil... Neútočí, neotravuje, jen mi dává víc zabrat, když o něj někdo projeví zájem. Ale to jsou holt maďaři
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
ten zakon ze z roku 1990
ono se to jednu dobu tvrdilo - když Praha zdrazila poplatky treba
"Venčím je spolu denně a nebývá problém"
no -uplne to tam nevyznivalo.
a ne -cipy nejsou povinne. dokonce ani psi znamky ne. nekde nevydavaji vůbec nic.
Tak každému to mohlo vyznít po svém, že. Problém s venčením obou psů najednou nemám, jeden prostě "zlobí", a "zlobí" i když s ním náhodou jdu zvlášť. Neptám se tu teď ale na výchovu štěněte, jen jsem se snažila uvést do té situace, abych byla správně pochopena, což se stejně minulo účinkem. Výchova psa je moje zodpovědnost a já vím, že děláme maximum, jen všechno nejde hned.
Mimochodem, když se to tu už začalo řešit - krátce potom, co jsme pejska pořídili, jsem tohle řešila s několika chovateli mého plemene. Byla jsem nešťastná, že lidi extrémně vítá, všechny miluje apod. a chtěla poradit. Všichni chovatelé se tomu smáli, že je to naprosto normální a úplně to nevymizí nikdy, dá se to pouze výchovou a poté dospělostí nějak eliminovat na minimum... Ale vzhledem k tomu, že nám nebyl ani rok, je tohle, ač nežádoucí, chování, běžné... Názor jak chovatelů, tak výcvikáře..
saola
napsal(a):
Čip není jediná identifikace psa, tetování se většinou bere jako rovnocenné. Většina MÚ vydává psí známky, pes má známku obvykle na obojku nebo majitel na klíčích. Něco jiného je identifikace toulavého psa, který není čipovaný ani tetovaný (obvykle se stejně neřeší, max. ho útulek očipuje, pokud na to má dost prostředků), ale nepředstavujte si, že MP bude řešit při běžné kontrole, že pes čip nemá. Maximálně bude chtít vidět OP, když řeknete, že pes čipovaný není, protože u vás to vyhláška nevyžaduje, a ukážete známku nebo lyssetku, případně očkovák psa, není co řešit.
MP není PČR, zas to nedramatizujte, jsou to obecní četníci, tj. obecní ve smyslu městští v dané lokalitě. Že je to jinde často jinak, co se týče vyhlášek, vědí ale i oni, i když jinak třeba nic moc nevědí
A naopak: pokud vás tahle problematika zajímá, šup, neostýchejte se, a napište na MÚ - od toho tam jsou, aby vám odpověděli. Jsou zřizovatelem MP, takže jistě vědí, jaké má jejich MP pravomoci. Koneckonců, až budete po škole pracovat, vaše daně jdou i najejich plat.
To je pravda, já jen, že taková kontrola je hrozný "strašák" mezi pejskaři, i když je vše v pořádku. Tak jsem si říkala, že je ale spousta situací téměř neřešitelná, nebo slovo proti slovu..
Já už učím, takže jim na plat už přispívám Ale na MÚ si asi zajdu, ráda bych věděla, jak to je s tím trvalým pobytem a hlášením psa, přeci jen je paradoxně Plzeň mnohem levnější...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
"pes musi byt hlasen tam kde je dele nez 3 tydny"
prazsky magistrat i zákon tvrdi uplny opak a novelizaci jsem nenasla?
pes musí byt prihlasen podle trvalého bydliste drzitele a to i když travi většinu casu nekde na chalupe.
hirothevizsla -nepremyslela jsi, ze bys ty psy nemela vencit dohromady?
když mas obavu, ze par minut neudrzis oba dva psy v klidu a vyhýbáš se tomu, aby to bylo třeba -je jen otázka casu, kdy to neklapne.
stene chápu -tak ale starsi pes musí byt zpacifikovany uz.
Jedná se o štěně, druhý pes váží 7kg a v 99% se drží vzorně u nohy.
... Venčím je spolu denně a nebývá problém, každý u jedné nohy a je klid..
Nejde o to, že neudržím pár minut psy v klidu, jen štěndo chce prostě vítat, když je u mě někdo blízko. Většinou ho prostě čapnu za obojek a přidržím, aby byl v klidu, ale kontrola čipu je samozřejmě z těsné blízkosti a štěně by vyvádělo, chtělo vidět, co je to kolečko za zábavnou hračku atd...
Ještě jeden podobný dotaz.
V mém rodném městě (a jistě skoro všude) je povinnost čipovat psa do 6 měsíců věku. Někde jsem ale četla, že ze zákona to bude platit na všechny až v roce 2020, tudíž je možné, že teď třeba na nějaké vesnici není povinnost čipovat? Samozřejmě každý soudný pejskař dá čipovat už jen z praktického hlediska, ale je to už teď všude povinnost? Protože v tom případě, pokud by někdo přijel do Plzně, Prahy apod. na návštěvu s nečipovaným psem odněkud z vesnice a MP ho zkontrolovala, byla by to zvláštní situace a podle mě neřešitelná, pokud v daném městě/vesnici tato povinnost nevzniká.
Vím, že jsou to dost nepravděpodobné situace, ale nikdy jsem úplně nepochopila, jak to funguje, proto se ptám tady, kde může odpovědět jen ten, kdo chce, a nejdu otravovat MP s milionem dotazů
saola
napsal(a):
Myslím, že máte zbytečné obavy. MP zkontroluje čip a možná váš OP, ale to, že se pohybujete se psy po městě, kde nemáte trvalý pobyt, nikdo neřeší. Taky proč? Na to žádný zákon není, že byste nesměla cestovat. Důležité je, že pes je někde registrován, MP nic dál nezkoumá.
Co se týče mezidobí mezi převzetím psa z útulku a přihlášením na MÚ, doporučuji s sebou nosit kopii smlouvy o převzetí psa z útulku a jeho očkovací průkaz - obojí by mělo stačit, MP samozřejmě ví, že lhůta na přihlášení existuje.
A nakonec co se týče špatné ovladatelnosti psů - no, to se taky nijak v běžném životě nesankcionuje, ale doporučiji vám na tom dále pracovat.
To je pravda, mohla bych tu stejně tak být jen na výletě nebo na návštěvě...
Útulkáče u sebe nemám, navíc byl samozřejmě hned přihlášen, šlo o hypotetickou situaci, děkuji za reakci :)
Co se poslušnosti týká, samozřejmě na tom pracujeme, trénujeme denně doma a chodíme na cvičák, jen odnaučit ho projevovat bouřlivě lásku k lidem je trochu těžší, do toho teď puberta, selektivní hluchota .. Není to nic, co by mi dělalo radost, zkoušíme všechno možné..