Informace o uživateli:
Drůbež - orpingtonky,hybridky...
Moje zvířata
Registrace od: 15. 3. 2015 21:34:10
Naposledy přihlášen: 4. 1. 2020 09:24:12
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Ahoj,
děkuju všem za odpovědi a odkazy na informace. Ať je to chroust, nebo zlatohlávek, tak nic neničím. Jsou to živí tvorové a patří do přírody.
Hezký večer. L.
Ahoj všem,
při rytí kompostu jsem narazila na tyto ponravy.Bylo jich tam několik.
Jsou opravdu velké.Některé až 4 cm.
Nevíte někdo o jakého živočicha se jedná? Děkuji za informaci. Lída.
Dobrý den,
napsal jste to hezky...jsou opravdu krásný.
Mám kohouta a jednu slepičku orpingtonek.Oba z loňského roku. Doufám, že slepička sedne na jaře na vajíčka.Jsou hodně těžcí, takže je dobré dát níž bidla, aby si při seskakování neublížili.Krmení pestré a hodně...Trošku mě překvapil kohout.Útočí a brání si hejno, což jsem nečekala.Všude se uvádí, jak jsou přátelské.Doufám, že dostane rozum.
Můžu se zeptat, odkud jste?
Ahoj,
mohla by to být Slézovka trojklanná.
Jestli se sama vysemenila, tak už u vás musela minulý rok kvést.Květy jsou veliké, růžové, purpurové, nebo bílé.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sl%C3%A9zovka_trojklann%C3%A1.
Děkuji roklanko za odpověď,
informaci předám, ale radost z toho nemám.Ach jo.
Co tedy s tím dělat?
Myslíte tedy že na ddělení babičky a opětovné připojení k mámě je už pozdě?Jehňátko se narodilo ve čtvrtek odpoledne.Bylo by dobré to alespoň zkusit?
A porodem se mlezivo už znovu nevytvoří, pro budoucí mrně?
Dobrý den,
prosím zkušené chovatele o radu.
Ovečky nejsou moje, ovce nechovám, ale přesto mě zajímá, co by jste dělali.
Kamarádka má na naší louce ustájené tři quessantské ovce.Berana a dvě ovečky, matku s dcerou.Obě březí.
Včera dcera porodila jehňátko.Obě ovečky se o jehňátko od začátku staraly.Očistily ho a ochraňovaly.Postupňě se situace změnila.Ovečka co ho porodila začala do jehňěte strkat a nejevila o něj zájem.Jehně se postupně přimklo ke druhé ovci(vlastně ke své babiččce)a snažilo se od ní pít.Vypadá, že mu nic nechybí.Pěkně už běhá a je spokojené.Už se ani nesnaží vrátit se ke své vlastní matce.
Problém ale je, že ovečka, která si jehňátko "přivlastnila" je pořád březí, a každou chvíli by měla taky porodit. Dokonce začala jehňátko před dcerou chránit.
Je možné, že i když ještě neporodila, tak už má mléko a kojí jehně své dcery?
A co to bude znamenat pro čerstvě narozené jehně (jehňata)?
Co na to říkáte?
Děkuji za názor, nebo radu.
Bohužel nemám žádnou větší vodní plochu.
Používám nízké plastové boxy.Velikost tak pro 2 běžce. Jsou poměrně nízké, takže běžci tam hupsnou rovnou, nebo použijí nízký dřevěný stupínek.
Vodu často měním a používám ji k zalévání třeba stromků.Boxy různě přemisťuji, aby okolí nebylo rozblácené.Jak se totiž někde objeví louže, tak z ní běžci dokáží udělat bahýnko.Někde to v zahradě nevadí, ale tam kde se často pohybuji, nebo jim dávám krmení, tam chci mít pořádek.
Použít okrasné jezírko nedoporučuji, jestliže očekáváte, že by mělo plnit okrasnou funkci.
Co se týká vajec, tak kačka mi snáší přes noc do "domečku" a ráno si vejce seberu.Nenechávám jí je, protože nemám zájem líhnout běžčata.
L.
Ahoj,
nejdřív bych chtěla napsat, že je fajn, když v ježcích vidíte pomocníky ne své zahradě a chcete je chránit.
Na rozdíl od některých lidí, kteří je likvidují...
Tak jako ježek a spousta jiných zvířat se neorientuje pouze ne jeden druh potravy(slimáky), tak ani běžci nežerou pouze slimáky.Jedí malé šneky, žížaly, různé brouky a ponravy, kobylky, mouchy a všechno, co se hýbe a odpovídá velikosti vhodné ke spolknutí.
Uždibují trávu a různé kořínky.Taky je budete určitě přikrmovat. Já dávám pšenici a granule pro kachny, máčené pečivo...
Od začátku je navykněte na jejich místo, kde budou spát.Večer důsledně zavírejte.
Když si zvyknou na "svůj domeček", budou se vám tam vracet.Nepotřebují nikam prchnout...Já nemám oplocený pozemek vůbec.Chodí občas i dost daleko, ale zase se vrátí.
Okolo "jejich domečku" i dále v zahradě rozmístěte nádoby s vodou, aby mohli svoje sousta zapíjet.To je důležité zvláště u malých běžců, aby se vám neudusili.
Přečtěte si můj příspěvek: "Jak jsme zachraňovali kačera".
Myslím, že vaše zahrada je dost velká, aby na ní mohli spokojeně žít ježci i běžci.A jestli ježek usoudí, že se mu u vás nelíbí, tak se odstěhuje jinam...
Běžcům zdar.L.
Ahoj,
pro andreakiss
jste milá, ale tu stavbu z proutí jsem nedělala já. Líbila se mi, tak jsem si ji vyfotila.
Třeba někoho inspiruje...
pro javorku
ten plůtek je krásný, moc se vám povedl. Ruční práce a přírodní materiál.Opravdu pěkné.
Můžu se zeptat, jak upevňujete ty konce?
Co se týká běžců...nikdy se tak nevzdalovali.To až teď pár dní.Okolo nás jsou samé louky, žádná silnice ani domy.Ráno je pustím z výběhu(mají společný se slepicemi) Když jsou navolno, tak jsou nejspokojenější.Blízko domu odpočívají, něco snědí a zase peláší pryč.A pořád dokola.
Od mala jsou zvyklí na svůj domeček, takže večer je naženu do výběhu a počkám, až se setmí.Dvířka domečku zavírám za tmy, protože když jdu zavřít dřív, tak jsou schopní ještě vyskákat ven.Zavírám je důsledně každý večer.
Kačka už měsíc snáší každý den jedno vajíčko a od té doby co začala snášet, tak žere nadrcené skořápky.To v zimě nedělala.
Hezký večer.L.
Ahoj,
Tak to je škoda, že to se slepičkou tak dopadlo.Ale stalo se a myslela jste to dobře...
Určitě už máte nějakou jinou oblíbenou.
Určitě se vám to už nestane, ale kdyby přeci, tak bych ještě zkusila masáž krku a zároveň nalít trošku vody do zobáku.Musí se to udělat rychle, a to je právě problém, protože v rychlosti člověk nejvíc zmatkuje.
No nic, přeju vám už jenom samou radost se zvířátky
V jiné diskusi píšete o plůtku z vrby, Taky se přimlouvám za fotku.Já jsem to zatím vyřešila smrkovými větvičkami, protože ti mí běžci by nejraději provrtali celou zahradu.
Dneska se vydali "na výlet" a protože nemáme oplocený pozemek, našla jsem je půl kilometru od domu.
Foto :zámecký park Chlumec nad Cidlinou.
Ahoj,
díky za reakce...
Nebuďte smutná, že se to nevyšlo. Všechno se vždycky nepovede.
U toho našeho kačera to byla náhoda, že jsme byli doma, a že jsme si toho všimli.
A máte pravdu, že nás "bláznů" je víc.
Já mám tu svou drobotinu prostě ráda.Baví mě se o ně starat a vymýšlet, jak to udělat líp, aby se kačky a pipky měly dobře.
Teď se teším, že mi začne kvokat kvočna.Tak snad se do toho holka brzy dá...Už mám domluvená násadová vajíčka.
L.
Ahoj všem,
dovolte mi podělit se s vámi o příhodu, která se stala minulý rok na jaře, když jsme si přivezli pět kachńat indických běžců.
Kachňatům byly asi dva měsíce, pěkně si na zahradě zvykla a začala propátrávat stále větší teritorium. Jeden den, bylo to v neděli, jsem se po nich koukala, kde právě běhají a vše bylo v pořádku.Jak tak koukám, tak najednou jeden běžec spadnul "jako podťatý" a přestal se hýbat.
Běžím k němu, vůbec nereagoval a vypadal jako "hadrová panenka".Doslova to na mě tak působilo, protož tělo měl měkké, ten jeho dlouhý krk mu visel dolů a na něm se bimbala hlava.
Volám na manžela, že nevím, co mám dělat...
Manžel přiběhl a začal kačerovi masírovat krk v domění, že něco spolknul.Zárověň jsme mu tam
nalili trošku vody.Nic nepomáhalo.Kačer se nehýbal a pořád vypadal jako maňásek.
Manžel ho popadnul, a i když opravdu není obvyklé, strkat si kachní zobák do vlastní pusy, několikrát prudce fouknul. Dal prostě běžci umělé dýchání...
Všechno se to seběhlo velmi rychle.
Najednou se kačer probral, tělo mu ztuhlo a krk se narovnal. Ještě chvíli posedával a prudce a hlasitě dýchal.Pak se rozběhl za ostatními...
Jestli to byl slimák, který uvíznul v krku, nebo něco jiného, jsme už nezjistili. Ale jisté je, že běžec vyrostl, dneska se mu dobře daří a prohání kačenku. Píšu kačenku, protože z těch pěti kachňat, co jsme si na jaře přivezli, byla jenom jedna kačka, jinak samí kačeři.
Těším se, jak dají slimákům co proto...
Ahoj,
zkuste www.plymutky.cz
V sekci "Naše plymutky" jsou adresy a telefonní čísla na členy klubu.Určitě tam najdete někoho, kdo bydlí blízko vás. Také si na jejich stránkách můžete uveřejnit inzerát.
Tak ať se vám podaří sehnat.
Lidka
Ahoj,
můžu se zeptat, proč chcete kuřátka jedné kvočně sebrat a druhé naopak přidat?
Někdo by dal nevím co za to, kdyby měl alespoň jednu kvočnu. Vy máte dokonce dvě.
Sama si je vyseděla, tak si je zaslouží.
Jinak podstrčit kuřátka určitě jde, zvláště, jestliže jsou stejně stará s vlastními kuřátky té kvočny.A jestliže to opravdu chcete udělat, udělejte to co nejdřív. (Do týdne po vykubání).Zkuste to večer, když už se kvočna nemůže zrakem orientovat.Vložte kuřátka pod kvočnu, pokud možno je "zamíchejte" mezi její vlastní kuřátka.Jestliže už někdy kuřátka měla, tak už víte, jak se chová...je to plašan, nebo na sebe nechá sáhnout...atd. Určitě ji sledujte a při náznaku agresivity bych kuřátka odebrala.
Kvočna, které kuřátka vezmete je bude hledat a uvidíte, že vám ji bude líto.
Přeju hezkou neděli a dobré rozhodnutí.Lidka
Dobrý večer,
náhodou jsem našla nějaké info...Tak se vám to snad bude hodit.
KONTAKTNÍ EMAIL fojtstvigrucovice@gmail.com
barva farmaFARM-COLOR.barva farma
Představujeme Vám novinku na českém trhu kuřata Farm-color. Tato pestrobarevná kuřata, jsou velice odolná a například ve Francii, Rakousku, Německu, Rusku, Ukrajině nebo Maďarsku velmi oblíbená pro svojí kombinovanou užitkovost. Kohoutci se porazí na maso a slepičky nanesou za rok okolo 270-300 vajec. Jedná se o velmi nenáročnou drůbež odolnou proti nemocem, vhodnou pro chov ve venkovním prostředí z přístupem na pastvu (není podmínkou). Jsou neobyčejně schánlivé a chovatel pokud má k dispozici pozemek, kde se mohou pást, může ušetřit spoustu krmení. Tato drůbež je mírného temperamentu. Slepičky i kohoutci jsou velmi přítulní a hodí se díky svým vlastnostem i pro rodiny s malými dětmi. Dají se velmi snadno ochočit a zamiluje si je pak celá rodina. Kohouti dosahují v 10 týdnu 2500-3000 gramu. Maso je kvalitní a chutné.Necháte-li kohouty déle dorůtají i více než 5 kg.Pokud se zabýváte myšlenkou vlastního hospodářství kde se chcete mimo jiné věnovat i chovu drůbeže jak na maso tak na vajíčka pak je pro vás tato drůbež tou nejlepší volbou. Není problém tyto slepičky využívat i déle dva roky k produkci vajíček a navíc pokud si necháte kohouta můžete si v následujících letech líhnout už další potomstvo sami. Stanete se tímto způsobem nazávislí. Dále máme v nabídce kuřata farmářských slepic což je drůbež podobných vlastností ale jsou pouze v hnědé barvě. Jsme jediní dodavatelé této drůbeže v České Republice. Kuřata pro nás líhnou zahraniční partneři. Budeme prodávat od dubna od jednodenních přes odrostlá až po slepičky před snáškou.
Ahoj,
běžce krmím granulemi KACH 2.(mláďata KACH 1)Jsou na ně odmala zvyklí.
Nenamáčím je.Dám do misky a za chvilku je to pryč.
Běžně se dají koupit v prodejnách ZNZ, nebo tam, kde se prodává krmivo pro drůbež.
Dále baští pšenici, ledový salát, pekingské zelí.(nakrájím)
Jsou ostražití, ale jakmile se začnu vrtat v "hlíně", tak se motají pod nohama a hledají žížaly, které milují. Už je žerou z ruky.
Oždibují trávu a výhonky a mají rádi pampeliškové listy.
Ale slimáci jsou prostě bezkonkurenční...to se můžou přizabít.
Pořád někde šmejdí a něco dloubou. Pak si chvíli odpočinou - s hlavou pod křídlem a na jedné noze si dají šlofíka a zase někam utíkají.
L.K.