Informace o uživateli:
Ouessantské ovečky a kočky
V minulosti jsme také chovali morčata, králíky (Hermelín modrooký, Burgundský, Kalifornský), slepice (Plymutky žluté a modré, Rodajlendky, Šumavanky zdrobnělé a jednu Českou zlatou kropenku), psa, pískomily, křečka a akvarijní rybičky.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 27. 7. 2019 18:56:21
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tak jsme jí měřili a teplotu nemá, objednala jsem rumin adt., vyzvedneme po 14.hod až tam bude veterinářka a dáme jí to. Je jí ale asi hůř, lehla si, pak vždycky popojde a lehne si zase, objevila se jí pěna u pusy. Zkoušela jsem poslouchat bachory, nic moc neslyším, ale nevím, jestli to poznám..
Nemůže mít třeba nějak pohmožděné břicho/vnitřní krvácení? Má z vnitřní strany nohy takovou bouli (prý modřinu), tak jestli jí nepohmoždil nějak i břicho, bylo by to možné? Nebo třeba vzteklina apod.? Dá se to naočkovat takhle dodatečně? Tetanus mi přijde, že to by bylo moc rychle..má mít inkubaci asi 14 dní..?
Jinak díky za odpovědi.
V pondělí večer nám nějaký pes pokousal ovci - má prokousnutou zadní nohu, tekla jí krev a trochu kulhala, asi na třech místech měla porušenou kůži, na jednom místě trochu hlubší. Viděla jsem, jak je honí, ale tuhle jsem bohužel do tmy už nenašla a našli jsme jí poměrně daleko až v úterý dopoledne..byla taková smutná, ale vzala si kousíček chleba, šla i za mnou, pak jsem jí radši nesla, vzali jsme jí k vetovi. Ten jí to opláchnul a napíchal atb a něco proti bolesti a zánětu (Norocillin, Loxicom). Ptala jsem se na protitetanové sérum, ale to prý nemá.
Pořád je ale taková nijaká a moc nežere..včera si vzala kousek chleba a pár listů, pak už ne, trochu chodila a "pásla se" - spíš si sem tam něčeho kousla. Dneska jsem jí dávala pár listů a nic si nevzala, neviděla jsem jí přežvykovat, ale nejsem tam s ní pořád. V pořádku, ale není. Nemohly ty léky vyřadit trávení? Co bych jí měla dát? Děkuji za odpovědi.
Taky rozhodně nedoporučuju kastrovat gumičkou v takhle pozdním věku. Když už ano, tak alespoň naočkovat proti tetanu, je to živá rána (zas tak úplně nekrvavá metoda to není) a má ji tam ty 4 týdny...je to náhoda a člověk nemůže dezinfikovat 24 hodin denně.. takové jehně je lepší nebrat - vzít si ho, až to bude mít zahojené. Každopádně i od prodávajícího je to nezodpovědnost prodat takhle staré jehně s čerstvě nasazenou gumičkou lidem, kteří s tím nemusí mít zkušenosti a ani neříct, jak ošetřovat, jaká jsou rizika apod.
Laborek je samozřejmě víc, např. v Jihlavě (http://www.svujihlava.cz/5-oddeleni-parazitologie.html), Olomouci (http://www.svuolomouc.cz/),...jsou i soukromé, které vám koprologii udělají, můžete poslat i přes veta (někteří ji možná také dělají), záleží co je pro Vás blíž a jednodušší, kdyžtak se poptejte..
Já platila za kompletní rozbor 240 Kč (nechávám si posílat na mail, takže bez poštovného)...jinak kompletní info včetně formuláře objednávky vyšetření je tady: https://www.svupraha.cz/parazitologie/uzitecne-informace-3/.
Dobrý den,
použít je můžete kdykoli, tedy klidně i za těch 5 let. Je tam jen omezení, že můžete mít doma jen dvojnásobek (nebo trojnásobek?) známek počtu registrovaných bahnic na hospodářství - tedy nemůžete objednávat větší množství nových známek, pokud nejsou již použité ty co máte doma. I to se dá mám pocit nějak obejít, pokud si tam zavoláte a domluvíte se..
Jinak samozřejmě jde dodatečně registrovat "imaginární" ovce a ty pak ohlásit jako imaginární domácí porážku..ale to je škoda známek, škoda 7mi kč a životního prostředí
Můj má k jehňatům vztah takový :) : https://www.youtube.com/watch?v=1yeSk7KOkvY&feature=youtu.be
bohužel ho musím prodat, protože k němu mám už skoro všechny ovce příbuzné...
Předtím jsme ale měli bílého a ten byl na jehňata hrozný...
Dobrý den,
suspenzi doma nemám, ale u Helmigalu je stejná účinná látka (fenbendazol) jako u Panacuru, a u toho je dávkování:
5 mg fenbendazolu / kg ž. hm (1,0 ml přípravku / 5 kg ž.hm.), jednorázově.
Při napadení plochými červy se přípravek aplikuje v dávce 10 mg fenbendazolu / kg ž.hm.(2,0 ml / 5 kg ž.hm.), jednorázově
Dávkování v závorce platí u suspenze 25mg fenbendazolu/ml. Já dávám vždy tu vyšší dávku, člověk nikdy neví a rezistentní tasemnice atd. bych v chovu nerada..
Tak když se to tak vezme, tak proto se to všechno děje...čím víc masa a mléka lidi potřebují, tím víc zvířat musí být na menším prostoru. Do určité míry se uskromnit dá, ale něco už nejde.. zkuste si dát na 1000 m2 padesátihlavé stádo a sledujte co bude..
A teď si představte, že máte svůj hektar, chov v rovnováze, tráva vám nepřerůstá, ale ani nechybí, seno si nasušíte.. a máte jednoho syna, kterému to chcete předat, aby v tom pokračoval.. no a soused na svém hektaru si nadělá dětí deset, zvířat musí mít mnohonásobně víc, aby děti uživil, ale pak neuživí ani ta zvířata, všude bahno a hlad..každému dítěti by dal 1000 m2 a v další generaci, kdyby to tak šlo dál, vyjde na 1 dítě metrů 100, pak 10 a to už se nedá..
A teď si ten soused řekne, že takhle to nejde a že vy máte místa dost, tak proč by váš syn měl mít celý hektar a jeho by se měli tak špatně, že je to nelidské a že by bylo lepší, kdyby vám to zabrali...no a už to jede..
Tak chápu, že každý nemá stovky ha, ale trochu uzpůsobit se to dá.. nějak bych jim nenadávala, spíš dala tip, co s tím..
Jinak trochu offtopic https://www.youtube.com/watch?v=j7zhb_DSqoQ.
Tak to určitě..hodila bych na cihly aspoň tu paletu nebo co se jim tam válí, na to trochu té slámy jak píšete, aby měly kam si lehnout do sucha. Pak bych udělala strouhu na odvodnění, aby nestály v té louži..a hned by to měly aspoň o trochu lepší a skoro nic by je to nestálo. Taky bych trochu omezila tu drůbež..ta to mnohdy zničí víc než ty kozy. No a doufejme, že s jarem toho bláta ubude..