MajkaP

Moje příspěvky

25.8.2020 11:22

Fiona.Praha napsal(a):
Útulek bych teda moc neradila.

Pokud byl dotaz reálný, nikoli jen založená diskuse pro pobavení, zadavatelka sama neví, co by chtěla, resp. ví, že nechce "bull" a líbí se jí ČSV.
Neví vzhled, velikost, srst ani povahu, co by si v tom útulku vybrala? Štěně je loterie ve všem. Dospělý pes je hotový, ale když neví, jakého chce, tak co si vybere?
Chápu, že má někdo rád např.pudlíky a tak si vezme z útulku něco pudloidního, více či méně, a je spokojený. Má skoropudla a ještě je to útulkáč.
Chápu, že někomu je to celkem jedno, ale má představu o velikosti, srsti, barvě a třeba postavení uší. Nebo hledá nějakou vzpomínku z dětství.
Ale když neví nic?

Ale když neví nic, tak se do útulku může zajít aspoň mrknout, nějakého pejska vzít na procházku a tak. Třeba ani potom nebude vědět nic, třeba si tam s nějakým padne do oka :-)
Se psem nemusí hned odejít. Já jsem s kamarádkou v útulklu byla. Představu měla, vzaly jsme postupně tři pejsky na procházku a nakonec si tam pro jednoho z nich za týden jela. Jsou to dva roky a jsou oba moc spokojení. A to její představa byla, že si odveze teriéra, nebo tak něco a má křížence rotvajlera(asi s labradorem).
Já při výběru psa tak trochu věřím spíš na osud a "přeskočení jiskry".... I když samozřejmě je důležité vzít v úvahu i vlastnosti plemene (fyzické i jiné).

24.8.2020 16:04

eli22 napsal(a):
Já to dokonce vychytala tak, že prvních pár kapek jsem nechala odtéci, a brala až hlavní střední proud.

Myslím, že budu ráda za jakýkoli proud 😝

24.8.2020 15:16

Terven napsal(a):
Pokud je to na biochemické vyšetření moče, s kontaminací netřeba si lámat hlavu...navíc pokud nádoba nebo naběračka je umytá a nejsou na ní zbytky jídla, zas tak moc se to nekontaminuje- je to stejné, jako když lidi nosí k doktoru moč ve skleničce od přesnídávky

No, ty přesnídavkové skleničky jsou mi "proti srsti" už od mala. Jsem geochemik zabívající se kontaminační problematikou, takže asi profesní postižení :-D
Ale lepší trochu kontaminované čůrání, než žádné....

24.8.2020 14:57

Terven napsal(a):
Naběračka má své pro a proti, mně se osvědčily spíš různé ploché misky apod. Záleží, jak je fena zvyklá močit. U mojí pinčové bych s naběračkou možná uspěla, má dlouhé nohy a čůrá obvykle dosti z vejšky. Moje druhá fena si naopak sedá téměř až na zem.
Nedávno jsem odebírala moč feně jorka, která taky při močení dřepí až na zemi a přestože na veterině taky doporučovali naběračku, neuměla jsem si představit, jak jí pod ní nacpu. Takže jsem moč odebrala do víčka od větší zavařovačky.
Kdysi jsem pod nebožku fenu strkala polovinu dětského svačinového boxu a podařilo se taky
Ideální je nabírat po pauze, z prvního většího močení, kdy se feně opravdu hodně chce. A nechystat se k ní předem, ještě než začne.To pak popocházet téměř jistě bude. Osvědčilo se mi počkat si, až pořádně spustí a to pak nepřeruší tak snadno nebo to přeruší až za okamžik, kdy už máte nabráno.

Díky za zkusenosti. Myslím, že místa pod naší holkou je relativně dost. spíš se právě bojím abych vše stihla, když spíš učůrává. Ale po větším spaní to snad půjde. S kontaminací na veterině problém nebyl? Respektive bylo nabírání k něčemu?

24.8.2020 13:25

Dasvo napsal(a):
Tak se s ní běžte projít. Sice na Vás budou lidi divně koukat, co to nacvičujete s naběračkou, ale pro štěně je to asi jednodušší, než když ji budete nahánět po zahradě. :-)

Na procházce je zábava, chodí se, hrabe, čuchá....není čas. Jsme na vesnici a i kdyby ne, tak jsem už dělala horší věci, než běhala za psem s naběračkou. Ostudy se nebojím.....jenže ona venku nečůrá, i bobek si donese domů. Nejjistější to budu mít doma po spaní (doma je myšlená zahrada).

24.8.2020 13:10

Naběračka je dobrý nápad, díky. Ono je problém, že se malá venčí hlavně na dvoře/zahradě- navolno. S vodítkem jí to (čůrání) moc nejde, to si myslí že jdeme ven a má spoustu jiných "starostí". Musím se nenápadně přiblížit :-)

24.8.2020 11:30

No s háráním mě to taky napadlo, ale jsou jí 4 měsíce (velké plemeno), tak nevím. napadlo mě pod ní strčit třeba talíř a z něj do lahvišky, ale myslím že jí to tím jen"zarazím" (pokud teda stihnu přiskočit, že...)

24.8.2020 11:10

Máte nějaké praktické zkušenosti s odebíráním moči feně před cestou na veterinu? Má smysl se s tím "patlat", nebo bude moč pro testy stejně málo sterilní?
Fenka často močí ( respektive dřepí několikrát po sobě), jinak se jeví naprosto v pořádku.

18.8.2020 15:35

Myslím, že čipování je věc dobrá, i kdyby nebylo povinné, psa bych očipovala...ale s registrací/databází to je opravdu hodně nedomyšlené.
U nás psa registrují na úřadě, při přihlášení/platbě poplatku. Přišlo mi potvrzení o registraci psa.... ale když jsem si pak cvičně zkoušela najít na netu číslo čipu, tak na mě nic nevyjelo..... Sama jsem si poté čip zaregistrovala ještě v několika (!) registrech a stejně (protože nejsou propojené, nebo aspoň ne dobře) pokud by případný nálezce nehledel (nezadával číslo čipu) důkladně na několika stánkách, tak majitele najít nemusí.... Mož¨ná, že policajtovi to vyjede hned, netuším...ale za mě velká chyba, že prakticky člověk ani netuší, že si čip registrovat má,a pak neví kde.....

16.8.2020 07:23

Před rokem se u našeho tehdy 12 tileteho křížence amstafa projevily problémy s prostatou. Měl tam cisty a velký útvar. Dělala se biopsie, rakovina se nepotvrdila, ale byla jsem upozorněna, že to může být jen tím, že se netrefil nádor. Poprvé zabraly ATB, po několika měsících recidiva a vet doporučil operaci. Šli jsme do toho. Psovi není možné odoperovat celou prostatu, protože by potom neudržel moč, takže je vždy riziko že tam něco problematického zůstane. Operace dopadla dobře, ale po půl roce pes najednou přestal močit. Mysleli jsme ( my i vet) že jde o močové kameny, ty se ale nepotvrdili a vlastně se vůbec nepřišlo na to, co se stalo- část močové trubice přestala "spolupracovat" a odumrela. Podle vyšetření ( za celou diagnostiku se další cca 20 000 a dělalo se i CT) vypadala v té době prostata klidně. Pochybuji ale, že to nemělo souvislost.... Psa jsem se rozhodla nechat uspat i když mi vet navrhoval odstranění konce močové trubice a umělý vývod....
Ve vašem případě bych určitě doporučovala zajet konzultovat na jinou kliniku, ať máte lepší představu. Na dobré klinice bych se u 11 letého psa nebála narkózy ( pokud ho doporučí vet po vyšetření srdce). Riziko tu vždy je, ale pokud je pes jinak v dobré kondici, do narkózy bych šla. Ale je nutné zvážit, jestli má ta operace z dlouhodobého hlediska smysl. Prodloužit psovi život o pár měsíců ( které stráví rekonvalescencí) nemá smysl. Poraďte se s dalším vetem. Držte se, tohle je hrozně rozhodování.

4.8.2020 16:57

Je mi jasné, že na dálku nikdo nediagnostikuje a ani to nečekám, s vetem to řešit budu ( jak jsem psala). Doufala jsem v nějaké info z praxe, například člověka, který má zkušenost s odchovem více štěňat. Například, že se podobně projevují změny v kyčlích, nebo, že štěňata do x měsíců mají běžně méně koordinované pohyby... Nebo odkaz na nějakou odbornou literaturu. Ale díky za "užitečnou" poznámku.

4.8.2020 14:22

Bohužel nic co by bylo použitelné k nějaké diagnostice. :-/ Většinou jak vidí, že na něj mířím telefonem, tak mi skočí "do ksichtu". Pokusím se natočit alespoň to vstávání, ale je to rarach....

4.8.2020 13:26

Ahoj.

Mám dotaz ohledně našeho tříměsíčního štěněte ( křížence NO).
Poslední dny mám dojem, že prcek pomalu zvedá zadní nohy ( zadek), když vstává. Není to rozhodně tak, že by se nemohl zvednout, jen mam dojem, že víc zapojuje přední nohy, než zadní - jakoby měl "těžký zadek". Jinak je aktivní, běhá ( Kluše i cválá), skáče a žádné potíže s pohybem nepozoruji. Doufám, že jsem trochu paranoidní, protože v mém okolí se vyskytuje pes (NO) s nedávno projevenou degenerativní nemoci páteře a ja vidím "příznaky" tam kde nejsou.

Současně také nemám moc zkušeností se štěňaty NO, respektive mám trochu strach z DKK.

Zanedlouho půjdeme na očkování, takže s veterinářem to samozřejmě proberu... Je možné, že plaším a vidím co není, nebo to souvisí s rychlým růstem v tomto období?