martin b

Moje příspěvky

19.5.2017 12:47

Naskytla se mi příležitost koupit hrách, tak jsem nějaký koupil. Krmíte ho někdo slepicím a v jaké formě jim ho podáváte? Může se dát normálně celý, nebo našrotovat, máčet… Pokud s tím máte někdo zkušenosti, byl bych rád za rady. Děkuji Martin.

5.5.2017 11:22

Tak jsem včera vejce vyndal na podlahu a po chvíli se některá skutečně začala pohybovat. Mám z toho velkou radost. Líhnu emu poprvé. K teplotě líhnutí mi chovatel řekl líhnout na 36°C a protože mám líheň bez ventilátoru, s topným tělesem nahoře, tak na 36.5. Já jsem si ještě pár desetin přidal, protože vejce se mi zdála dole poměrně chladná. Četl jsem že někdo líhne pštrosy dokonce při 35°C. Co je správně nevím, ale asi zůstanu u teploty kterou mám nastavenou od začátku. Pravidelně obracet bohužel nezvládám, ale říkám si že při přirozeném líhnutí si s tím pštros také hlavu neláme. Teď koukám do kalendáře že se mají líhnout dokonce už za 2 týdny. Jinak děkuji za rady a postřehy a doufám že se také dočkám krásných kuřat, jako máte na fotkách.
Martin.

4.5.2017 14:40

Teplotu měřím originál teploměrem v líhni, je umístěný v prostoru několik cm nad vejci. Snažím se ji udržovat na 36,8°C +- 0,1 – 0,2°, obracím 2x-3x denně. Jak prosím poznám živé vejce?

3.5.2017 11:17

Také letos zkouším líhnout vejce emu, ale v biosce na 30 slepičích vajíček, vejde se jich tam 8. Vyndal jsem drátěnou lísku aby vejce nebyla moc blízko topnému tělesu. Už jsou tam měsíc a teď o víkendu jsem vyndal jedno zapáchající vejce a uvnitř bylo vyvíjející se kuře. Jen doufám že jsem ho nevyřadil zbytečně. Máte někdo zkušenosti s líhnutím pštrosů v líhni bios?

13.12.2015 23:35

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Bodlinku nepřesvědčíte, ta začne být akorát zlá, když si dovolíte tvrdit něco jiného, než je její jediná pravda. Mimochodem - dnes to odnesl holub pávík...

Já Bodlinku přesvědčovat nebudu, jen jsem napsal co jsem viděl na vlastní oči. Vašeho pávíka je mi líto, ale myslím si že jestli jej ulovil nějaký dravec, nebylo to káně. K ulovení létající kořisti dravec musí být velice rychlý a obratný letec a to káně není. Vím že netvrdíte že to bylo káně ale v předchozích příspěvcích mu přisuzujete mizející kosy, což já si také nemyslím. Možná mu lidé přisuzují škody na drůbeži atp., protože nežije tak skrytě jako jiní dravci. Jsou vidět sedící v polích, na stromech podél cest, nebo se pomalu vznášejí vysoko ve vzduchu. Zatímco když máte štěstí a zahlédnete někdy plachého jestřába nebo krahujce, uvidíte je nejspíše přelétat nízko nad zemí a s obratností vám zmizí z dohledu někde v hustém porostu.

13.12.2015 22:05

Bodlinko rád bych k této dikusi také něco přispěl. Že je káně především myšilov s tím naprosto souhlasím a jestřába jsem v přírodě viděl pouze několikrát. O čem Vám chci napsat, je krahujec. Hlavně teď v zimním období mi létá pravidelně až k domu a snaží se lovit vrabce. Několikrát jsem jej pozoroval jak pronásleduje hrdličku, někdy úspěšně, jindy mu hrdlička uletěla. No a slepice mu větší problém také nedělají, dvě tři za zimu u nás uloví. V minulém roce jsem ho pozoroval dokonce při pokusech lovit husy. Dělal na ně vyloženě nálety a jen se nad nimi míhal. Je neuvěřitelně rychlý a obratný letec. A i když je to skutečně malý dravec, povedlo se mu huse na hlavě způsobit tržnou ránu která poměrně silně krvácela. Takže krahujce nepodceňujte, je to dravec, kterého zabíjení živí a zabíjet tedy umí. Jsem chovatel ale přírodu a vše živé v ní obdivuji.

2.4.2015 23:39

No když kuřata neseženu mohl bych to zkusit, ale přijde mi to už hodně dlouhá doba ji nechat takhle sedět.

2.4.2015 23:11

No oni už to budou skoro 4 týdny co na vajíčkách sedí. Z toho už určitě nic nebude. Napadlo mě ale, než jí z hnízda sundám, že bych jí sehnal náhradní kuřata. Tak to zkouším tímto způsobem.

2.4.2015 22:55

Dobrý den, sedí mi kvočna, ale už je to přes 3 týdny. Vajíčka asi nejsou oplozená, pravděpodobně už máme příliš starého kohouta. Rád bych ale využil toho že mám kvočnu a sehnal bych jí kuřata. Když už tak dlouho sedí aby taky měla co vodit. Rád bych rousné tříbarevné, nevěděl by tu někdo o někom kdo je líhne? Případně i jakákoli jiná, jsem ze Strakonicka. Děkuji.

30.3.2015 22:55

Dobrý den, soused má včely také metr od výběhu mých koní a ty nevypadají že by s tím měli problém. Česna má ale otočená podél plotu, tedy ne přímo do výběhu. Obyčejně s nimi nemám problém ani já, jen občas se najde včela která nedá pokoj a před ty úly chodím jen když je to nutné. Takže úplně příjemné soužití to taky není.

6.3.2015 22:09

Hm tak to je smůla. Tak jim pořiďte ty housátka ať vám je odvodí a na příští rok přeji lepší volbu.smajlík

3.3.2015 22:46

S chovem hus také začínáte? Já jsem si jejich pohlaví určil prohlídkou kloaky. Che to chvíli trpělivosti ale jde to. U housera se po stlačování po okraji kloaky objeví špička penisu. Určit to pouze podle toho jak vypadají, nebo jak se chovají, bych si zatím netroufl. A určovat pohlaví husy přes diskusi na to bych se také raději moc nespoléhal. Dokud jsem měl slepice bez kohouta, jedna z nich se chovala jako kohout i krávy na sebe mohou navzájem skákat. Jak je to s husami nevím, jen takto nad tím uvažuji.

3.3.2015 11:28

Mám 2 husy a housera. To s tím snesením druhého vajíčka za den a bez skořápky si myslím že je chyba v huse, že bude mít nějakou poruchu. Udělala to zatím dvakrát, jinak od ní mám zatím 6 pěkných vajíček. Interval snášení je 1x za dva dny, někdy i déle. Druhá husa mi zase snesla jedno abnormálně velké vejce, za dva dny následovalo malé, asi jako slepičí. A ještě jednu věc jsem se dočetl, že houseři v prvním roce nemusejí být plodní. Máte někdo takovou zkušenost? Ten můj se vylíhl loni až někdy v červnu, tak doufám že to běhání kolem nich nedělám letos zbytečně. No teď už s tím stejně nic nenadělám a když nebudou mít housátka svoje, koupím jim náhradní.smajlík

1.3.2015 22:56

Dobrý den,
pročetl jsem tuto diskusi a píšou zde zkušení chovatelé, že není možné aby husa snesla vajíčko každý den. Píšu jen pro zajímavost, že dnes se mi už podruhé stalo, že mi husa snesla 2 vajíčka za den. Jedno normální a druhé bez skořápky jen v bláně. To v té bláně snesla pokaždé mimo hnízdo nebo ho z hnízda vykutálela. Stalo se už někomu něco podobného? Je to mladá husa, s chovem začínám a moc zkušeností nemám.

6.1.2015 20:27

Jedná se o české husy. Houser zatím nijak agresivní není, ale to je asi tím, že je mladý a husy ještě nenesou. Jinak tyto husy patří mezi klidnější nebo bojovnější plemena? Když jsem byl malý, tak babička měla husy a dále byly snad v každé druhé chalupě. Ráno se vypustily, došly za ves na rybník, a večer se zaháněly domů. Byla jich třeba stovka a to velké hejno se dělilo na menší skupiny které držely pohromadě a postupně jak se šlo kolem chalup kam patřily, tak tam zůstávaly. Myslel jsem že by si ty rodinné skupiny držely i na zahradě.

6.1.2015 16:36

Různé potomstvo by mi nevadilo. Husy se mi osvědčily zatím jako nejlepší sekačky na zahradu a na podzim vynikající pečínka. Mám pro ně ohrazenou plochu asi 15 arů, na jaře k tomu oplotím louku ještě asi 25 arů. Voda je ale pouze na jednom místě a potřebuji aby k ní mohly všechny husy. Proto nejde abych pozemek dále dělil. Tak houseři jak píšete se napadají, ale je to velký problém když nají k dyspozici poměrně velkou plochu výběhu?

6.1.2015 10:52

Dobrý den,
nemáte prosím někdo zkušenosti s chovem více chovných kmenů hus? Mám housera a 2 husy a teď se mi naskytla příležitost dokoupit ještě chovný pár. Mohu je dát k sobě? Na noc by moly být oddělené ale přes den když je pustím by byly ve společném výběhu.
Děkuji za případné odpovědi, Martin.