Informace o uživateli:
Drůbež : Hempšírky, Maransky, bílé Pižmovky
Králící : berani - zakrslý černý, malý div., Francouzský beran modrý - moc se nedaří, letos 2x zapuštěná, 2x nechala
a sem tam nějakého hlodavce
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 2. 2. 2015 15:21:33
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
hudos00781
napsal(a):
oni ich nazvali lakfer ale sfarbením su uplne rovnake
Víte on u každého plemene existuje genotyp, ten udává CO to je zač, a fenotyp, to je to co vidíme a to vůbec genotypu nemusí odpovídat. Takže tzv. lakferky sice mohou vypadat jako lakenfedky ovšem je to vlastně plagiát. Pokud to máte pouze na snášku, tak je to jedno, ale vydávat je za uznané plemeno je tak trochu podvod. Proto je nazvaly pouze podobně.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jo,tak jsem se dívala po internetu,vesměs nabízejí litrové balení v ceně kolem 1600Kč,snad se ještě dopátrám menšího balení a hlavně v jakém poměru se podává - počet kuřat-množství vody-množství přípravku.Hledám právě i výrobce.
Dobrý den, děkuji za vyhledávání, výrobce vím, je to Biokron - Blučina, prodává se i v balení 25 ml a 50ml a dobírkou to mají levnější než obchody. Mám na ně mail i telefon. Preventivně u králíků 10 kapek na 1l vody, u drůbeže 20-30 kapek.Mě jde o to, jestli s ním má někdo zkušenosti. Prý je to vhodné nejen na prevenci ale i k léčbě kokcidiozy. Jinak jste hrozně hodná a ochotná, to se málokdy vidí.
Pokud by byly čisté a upravené tak ostudu by jste si určitě neudělali. To že by je třeba neocenili že jsou až příliš mladé, není výluka. Podle mne je ostuda špinavý kroužek, špinavé peří kolem kloaky, čmelíci, neošetřené nohy, hřebínek, laloky, neopeřená část hlavy a pod. Proto jsem psala, že máte ještě na poslání přihlášky nějaký čas a pokud máte v blízkosti zkušeného chovatele, aby se na ně podíval. Pokud vystavujete tak víte, že stejně každý posuzovatel má svůj pohled a někdy se mohou od sebe lišit. Jinak mám štěstí, nesou mi velice brzo. Snad proto, že si do chovu nedávám pozdě líhnuté kachny. Ovšem v zimě vstávat v 5 ráno a každou půl hodinu běhat se dívat jestli už nějaká snesla, aby se mi vajíčka v hnízdě nepodchladila je taky na mrtvici. Přeji ať se Vám chovy daří a máte z nich radost. To je hlavní.
pastevecovci
napsal(a):
Chceme vystavit pižmovky líhnuté koncem dubna na výstavě začátkem září, myslíte, že nebudou oceněny i když se jedná o výstavu mladé drůbeže?
Začátkem září jim bude přibližně 4,5 měsíce. U posuzování Pižmovek je dost důležitá hlava. Bradavičnatost, barva neopeřené části a u kačerů účes a tvar výrustku u kořene zobáku.Jak tady říkala paní Dana. Takže to záleží jestli to bude moc posuzovatel alespoň částečně ohodnotit. Ovšem pokud by jste je chtěl dávat na národní výstavu a nemáte s chovem zkušenosti, tak by to chtělo aby se na ně někdo kdo je chová ve vašem okolí podíval.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Odborník sa hneď pozná.
Omlouvám se, že jsem byla tak úsečná, ale ono záleží na jakou výstavu je chovatel chce dát. Výstavy jsou většinou září - říjen. Pokud je chce dát na výstavu své ZO, může je dát pro zpestření i nedodělané a na oceňovacím lístku bude mít - nehotové a nebudou oceněné. Jinak ve výstavní kondici jsou tak v 6tém měsíci, takže pro zadavatele skutečně letos po většině výstav. Nic jiného ho nezajímalo. Ještě jednou se omlouvám, ale na Pižmovky jsem trochu háklivá, málo kdy se na výstavách vidí kvalitní.
Mimo diskuzi, ale když už není vyhnutí a pro zachování přátelství vezmu do líhně cizí vajíčka, tak je před dotyčným prosvítím. Ono se mi taky stalo, že mi přinesli zaručeně čerstvá vajíčka a ta měla vzduchovou bublinu skoro v polovině vajíčka a dušovali se, že těch padesát husích vajíček je od 2 hus za 14 dní. Za blbce jsem byla já, která jim to nechtěla věřit. Dodned si o mě myslí, že jsem jim je nechtěla vylíhnout. Jinak skutečně vajíčka od křepelek,maransek a perliček taky neprosvěcuji.
sona1
napsal(a):
Tady je třeba vidět, že mají tyto dvě rozdílný tvar hlavy- mohl by ten vlevo s hlavou větší, mohutnější a kulatější být kačer a to druhé kačenka?
Dobrý den, mohl by být, ale ještě nemají ani dorostlé letky tak ještě rostou a podle vzhledu bych to osobně nikomu na 100% nepotvrdila. Mimochodem přepeřená kachna je mnohem masitější a chutnější takže těch cca 6 týdnů déle krmit se vyplatí.
sona1
napsal(a):
No jenže právě několik těch velkých, mohutných a s oranžovými zobáky kváká hodně nahlas... A naopak pár menších se světlými zobáky jakoby šeptá. Je snad možné, aby někteří kačeři byli menší, než kachny?? Jsou stejně staří. Fakt nevím no, nedokážu je rozlišit.
To je možné, za prvé kačeři dospívají později a pokud byla nevyrovnaná násadová vajíčka, tak nikde není psáno, že se nemohy vylíhnout drobnější kačeři oproti kachničkám. Pak také záleží jaké pekinské máte Čistokrevné, nebo brojlerové. Kupované, nebo nechané z loňska a vysezené. Brojlerová je hybrid, dál se štěpí. Těch možností proč kačer může být ze začátku menší je hodně. Proto by se do chovu měla nechávat jen nejvyvinutější zvířata. V praxi to ale většinou vypadá tak, že se začnou nejlepší zabíjet a do chovu se nechá co zbyde. Tím se nechci nikoho dotknout, to jen že většina je natěšená na pečínku takže když už je něco k zabití tak proč to neochutnat.
x.hanina
napsal(a):
Ano, jde o stolní biosku, kulatou,z umělé hmoty, s automatickým posunem roštu na obracení vajec. Ostatní kuřata se klubala "předpisově", co dvě hodiny přibývala po dvou, po třech... jen ta poslední várka měla odstup a kuřátka dopadla tak, jak jsem popsala. Mohlo by to být třeba tím, že teplota v líhni po častějším otvírání víka kvůli již vylíhlým kuřatům byla nižší, než měla být? Líheň byla nastavena na 37,4 st.. Taky v líhni zůstalo pět vajec, ve kterých byla zcela vyvinutá kuřata, která se prostě nedokázala proklovat ven...
Jsem z tohoto líhnutí docela smutná - nasazovali jsme přes čtyřicet vajec a doma jích pípá jen patnáct...
Ta teplota je doporučena výrobcem? Pokud ne, bylo by nejlepší si do Sedlčan zavolat. Tam vám nejlíp a asi nejrychleji poradí a určitě pošlou návod. Nemohu poradit, tuto líheň neznám, ale mám na 60 vajec s ručním otáčením a tam je vypínací teplota, podle teploty místnosti od 39.1 stupňů C až do 40stupňů C. A skutečně to tak funguje. Pro zajímavost, na staré, kovové na 90 vajec v té samé místnosi je vypínací teplota 38.3 stupně C, a na Midi biosce jen 37.6, ovšem ta má větrák. Nedávno jsem od nich potřebovala kolínkový teploměr, tak někde jejich telefoní číslo mám.
Dva dospělí perláci se skutečně nesnesou, ale kvůli tomu neodpovídám. To vám již odpověděli. Jen bych prosila opravit název. Jedná se pouze o plemeno Perlička a ta má několik barevných rázů s úplným nebo redukovaným perlováním, ale Perlička kropenatá není.Dvouletý perlák si skutečně na společném dvoře s jinou drůbeží dokáže vynutit respekt. Jinak jestřáb si na jejich křik časem zvykne a nevadí mu.
elize
napsal(a):
Dobrý den. Před 14.dny jsme nechali připustit samici zakrslého králíčka. Do té doby jsme jsme ji měli doma. Ale z rekonstrukčních důvodů jsme ji musei vystěhovat s klecí ven. A když se ted dívám z okna na to škaredé počasí tak jsem se chtěla zeptat jestli jí ta zima něak nevadí. Máme trochu obavy, že s rekonstrukcí nebudeme hotovi do termínu porodu a tak se ptám jestli těm miminkůn nebude vazot ta zima, aby se jim něco nestalo nebo tak neco.
Mockrát vám děkuji za odpovědi.
Nezlobte se, ale 11.8. jste se rozplývala nad prvními králičaty a pak měsíc si vyměňovala fotky jak rostou. Teď jí v nechráněné kleci dáte ven. Podivné jednání. I v chráněné králíkárně by jste jí musela minimálně hodně podestlat a na noc přes dvířka dát třeba prodyšný pytel. Pravděpodobně i tak by to v této době byl pro ní asi šok.