
Pet123
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 20. 5. 2017 19:41:03
Naposledy přihlášen: 9. 7. 2019 13:21:34
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den. S plemenem sem se naživo nesetkal, ale ještě mužu napsat že vzniklo (tak jako většina zmenšených plemen) vyběrem menších kusů a následně jejich připouštěním. A otázka kde se nejblíže chovají? Tak myslím si že bude pár jedincu v Německu a na fb jsem videl fotky z Británie. Každopádně bude asi těžké sehnat a natož dovést takového jedince a proto bych doporučil zkusit sehnat menší jalovičku nahorního s. a pripustit ji třeba pl. býkem Dexter. Anebo pokud nehledáte vyloženě toto plemeno tak se můžete podívat po právě plemeni dexter. V Čr už je vcelku docela dost jedinců a cena jalovice je zhruba 20-35 000 kc.
https://www.ifauna.cz/ovce-kozy/nemodforum/r/detail/1742038/lnene-seminko-jak-podavat
Proto tady máme okénko na vyhledávání.
Dobrý den. Mám dotaz vyplnuju registraci hospodářství a mám dilema jestli zaškrtnout jenom ovce systém chovu ostatní(případně dojeny ) a nebo jestli zaškrtnout i prasata, kozy dojné, kozy ostatni. Chtěl bych si teď pořídit ovce a kozy a právníci(vietnamskou) až za rok tak jestli nějak vadí když to budu mit zaskrtle už teď.
Za odpovědi předem děkuji.
Dobrý den můj kamarád chová 2vychodofrizske a jednu krizenku se suffolkem. Všechny ovce jsou dobře matky, porody mají bez problémů ale u vychodofrizska mají docela dost mléka a i u krizenky se musí oddojovat, min ale musí. Strejda chová romanovky romanovka x Suffolk (typ vesnicky) a různé křížence romanovky. Tam u romanovek bývá problém s počtem jehňat což se u kříženců většinou eliminuje a rodí se 3 jehňata nejcasteji. To je dle mého nejlepší protože ovce má dost mléka a zvládne všechny ukojit. Samozřejmě se stalo že se 75 % Suffolk 25 %romanov narodila/nenarodila patercata 2 vyšla a ovce byla vysílená a zbyla jehňata šla ven mrtvá císařským řezem. Tolik o těchto krizencich letos budu taky kupovat i ve stejném kraji
Tak mě se to zatím netýká já tu od konce října čumím a čtu, kupovat budu až letos, ale tak napadlo mě to čistě teoreticky. Zase nevím jak to pak dělají s těma jehnatama o kterých mluvil Kostey jestli je utraceji nebo je dokrmuji sami. Kdyby je měli utratit tak si radši nějaka vezmu a zkusim je přiřadit k mým ovcím.
Zdravím. Nevím jak zformulovat dotaz tak to napíšu tak jak mě to napadne. Pan Kostey tady píše, že by byl schopný zařídit jehňata za 1kč/kus. Nezkoušel někdo nechat odrodit své ovce, které produkuji dost mléka (romanovka, vychodofrizska, valaška), na přelomu prosinec/leden a pak na ně zhruba v tuto dobu pustit malá mléčná jehňata právě třeba od vychodofrizskych. Ovce by mohla odvodit vesel další jehňata. Samozřejmě za předpokladu že jehňata prosinec/leden by se odstavila do jiné stáje chléva. Snad sem to vysvětlil dobře. Děkuji za odpovědi.
U mě jde o to že jsem student a mamka a tata mi řekli že mě nikam vozit nebudou. Takže bych k ovcim jezdil na kole, ale při dešti je to problem. Co se týká bahneni měl jsem plan, že bych vytvořil zimoviště u nás ve stodole a tam by ovce odrodily, pak bych je i s jehnaty zhruba v měsíci věku převezl na tu 7 km vzdálenou pastvinu. Jde to takhle? Jinak děkuji hhippiea mastnackovi za odpovědi.
Massaro
napsal(a):
Teď nebudu psát úplně ze své zkušenosti. U texela je předpoklad vyšší výtěžnosti v mase, avšak také mohou být komplikovanější porody. Ale nikde není psáno, že u konkrétního jedince (myslím berana) to nemůže být jinak. Asi bych se rozhodoval také podle toho, jestli máte možnost si porody pohlídat, i když podle prvního příspěvku to vypadá, že spíše ne. Já osobně mám výbornou zkušenost s beranem Charolais, jehňata po něm jsou zmasilá a porody v pohodě.
I vám moc děkuji za odpověď a jak píšete kontrolovat porody asi nebudu moct. Tak zkusím sehnat toho Charolaise a uvidim.Ještě jednou děkuji za odpověď.
Zdravím.
Jsem začínající chovatel, který nemá praktické zkušenosti a proto se obracím na zkušenější. Chtěl bych se zde zeptat jakého byste mi doporučili berana na Romanovské ovce. Rozhoduji se mezi Berrichon du Cher, nebo Texel( první tok bych samozřejmě připustil romanovskym). Pak jak je to s F1, když bych je připustil znova T nebo BE(jaké mají porody počty jehňat, zmasilost...) Dále se vás ptám jak často musím k ovcím dojíždět. Jde o to, že máme chalupu a u ní 8000 m2, vzdálené od domu asi 7 km. Ještě kolik ovcí můžu mít na těchto pozemcích, když k těm 8000 přičtu ještě zahradu u domu 1500m2. Seno bych sušil na zahradě svého strýce který by mi ji poskytl, zhruba 3000m2. Všechny prostory jsou zatravněny luční směsí. Měl jsem představu že bych na chalupě měl základní stado +jehnicky a u domu beránky.
Všem děkuji za odpovědi.
PS : vím že už tu pár takových dotazů bylo, ale radši ho napíšu znovu, abych věděl přesně co se týká mě.