Informace o uživateli:
Slepice, psi, kočky.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 4. 2021 21:32:17
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
No právě, byla jsem nadšená, když jsem objevila granule pro barf, jmenuje se to barf balancer, název raději neuvádím, aby to nevypadalo jako reklama. Ale pes ty granule samostatně nežere, a když je dám do jídla, tak je vyselektuje tak, že zbydou jen ty super zdravé granule. Takže zase sežere jen to maso a to, na co je zvyklý.
Tak asi budu dávat častěji nějaké kvalitní rybí konzervy.
pan Brouček
napsal(a):
Super, hyper, ultra, premium... všechno je to jen marketing.
Lidi to chtějí slyšet. Jen vy tady jste "super premium" použila 3x.
Chápejte, že granule byly vymyšlené, a prodávají se, protože vyhovují lidem, ne psům.
Když vezmu jen základ co krmím:
hovězí hrubomleté s droby 27, -
zelené dšťky 41, -
kuřecí krky 31, -
vepřový pajšl se srdcem 30, -
kuřecí směs na polévku 18, -
kuřecí stehna (čtvrtky) 32, -
vepřová játra 41, -
Pravda ale není to "superhyperultrapremium" a nemá krásný barevný obal. Není to ale žádná náhražka - většina je v kvalitě pro lidi.
A za pár kaček.
Ano, finančně Barf není dražší než "nejkvalitnější " granule. Je to jen trochu pracnější, tzn. naplánovat jídlo na den dopředu.
Jenom mám pořád obavy, jestli krmíme správně. Náš belgický ovčák,4 roky, žere jen maso, kosti obalené masem, trochu vnitřnosti, ovesné vločky, obden jednu papriku ze skleníku, (tu mu musím dát, když zalívám), nějakou tu mrkev. Nenávidí vejce, což mě nejvíc štve, protože máme domácí. Rozemleté maso z prodejen pro zvířata vůbec nežere. Jako doplněk dostává denně domácí sušenky z tuňáka.
Granule pro BARF nežere, ani jiné granule.
A to je ten problém, pořád si nejsem jistá, jestli by těma granulema nedostal vyváženější jídlo, než to syrové maso.
Náš předchozí belgičák žil na granulích, ale měl stále průjem. Až na starý kolena jsme našli granule, ve kterých nebylo kuřecí a byl klid. Dožil se sice 15let, ale těch problémů!
A ted babo raď!
Lacik
napsal(a):
No vlastně jste si odpověděla. Bohužel psi skákající do střel jsou jen v TV.
Pro ulehčení postnu pyramidu potřeb psa:.
S tou pyramidou souhlasím, ale mám dojem, že kdyby můj dvouletý belgičák mohl, tak by ji otočil zeleným (špičkou) dolů. Stále by chtěl něco dělat, cvičit, odnášet, uklízet, hledat apod. Ale mám dojem, že jsem tomu bohužel napomohla tím, že jsem ho při cvičení odměňovala pamlskama. No pravda, i teď mu dám kousek sušeného masa za odměnu. Tak vlastně ani nevím, jestli chce pracovat kvůli tomu pamlsku, nebo proto, že ho pak chválíme, nebo proto, že ho to prostě strašně baví.
peter z bratislavy
napsal(a):
Momentalne asi vysoko aktualne pri týchto mrazoch. jednouchý nápad bez veľkej investicie a potreby ťahať elektrinu zabezpečiť nezamrzajúcu vodu vo výbehu.
Tak to je ale dobrý nápad! Moc díky! Asi před třemi lety jsem se na Ifauně na téma mráz a voda ptala, ale pak ty zimy nebyly tak hrozné, tak jsme to nemuseli řešit. Ale jak to nyní vypadá, tak se váš nápad bude určitě hodit.
Dotazy na to, jakou značku granulí dávat, nemá smysl. Nikdo vám nemůže říct, která je nejlepší. Každý pes je individuální, ať čivava nebo bernardýn. Některému vyhovují granule a jinému vůbec. Mám 14 letého belgičáka na granulích míchaných s konzervou + zelenina a ovoce jako pochutiny. Od mlada má problémy de záněty dásní, (řešili jsme čištěním u veterináře), průjmy do osmi let, než jsme zjistili, že má alergii na kuřecí. Granulí (a to z těch dražších ) jsme vyzkoušeli za jeho život asi pět značek. posledntři roky je na Brit Care jehněčí s rýží a už nemá problém se zažíváním.
A teď: byly ty jeho problémy způsobené špatným krmením, nebo genetikou? To asi není možné zjistit.
K tomu máme dvouletého belgičáka, krmíme barfem, pes je svalnatý až moc, má hroznou sílu, a je zdravý a je vidět, že mu to moc prospívá. Jenže co za pět let? Kdyby měl nějakou nemoc, budeme se trápit tím, že jsme ho měli krmit jinak?
Chci tím říct, že je to jako u lidí. Někdo jí celý život rohlíky a bůček a dožije se 90 let, jiný žije půl života v dolech ve strašných podmínkách a taky se dožije 90 let, a z toho člověk, který dodržoval správnou životosprávu umře v 60 letech.
Tak si myslím, že je to u zvířat i u lidí stené, že nezáleží až tak moc na té životosprávě ale hlavně na nějaké vnitřní síle, nebo nevím, jak to nazvat...
Je tu prosím někdo, kdo by mi prodal čtyři mladé slepičky nějakého nelétavého plemene? Nechci hybridy, chtěla bych nějaké slepičky, které snáší třeba míň, ale žijí déle. Nejlépe Maransky(to bych asi chtěla moc) ale aspoň Sasexky, nebo Plymutky. Nebo jiné, ale ne moc divoké. Jsme začátečníci, tři roky máme slepice Dominant a je nám líto, že už jsou na odpis. Jihomoravský kraj.
Pane Ondřeji, moc vám děkuji za radu. Podle fotky vidím, že je taky máte ve velkým výběhu. Nechám mladé pár dní zvlášť a večer je tam donesu. A pak už je nechám i se starýma, ať si poradí. Ale samozřejmě je pohlídáme. Stejně to vypadá, že než koupíme ty mladé, tak budeme mít už jen dvě staré. Jedna slípka je taková unavená a podle hřebínku a chování to nevypadá dobře. Asi ji už dám ji sousedovi, jako tu první, on se už postará
Mohl byste mi prosím poradit, jaké slepičky jsou pro nás vhodné? Nepotřebujeme slepice, které moc nesou a brzo umřou, (jako ty naše první - hybridy- takové ty klasické hnědé - ) ale spíš co budou déle žít, nehledě na výnos. Vy jste si pořídil Leghornky, nelétají moc? My máme záhony oplocené jen nízkým plotem. Na netu jsem četla, že Plymutky moc nelétají, ale přitom jsou jich snad desítky variant. Tak my vůbec nevíme, jaké slepičky si máme pořídit. Nemohl byste mi, prosím poradit? SMS na tel.607 600 868, a já bych vám pak zavolala, abyste neplatil. Prokopová.
Máme 4 starší slepice - asi hybridy Dominant a letos bychom chtěli přidat další čtyři - spíš Plymutky apod. Ale máme jen jeden malý kurník, tak pro osm slepic. Je na dobrém, zastíněném místě proti větru i slunci, situovaný na jihovýchod. Výběh po velké zahradě. Další kurník bychom už neměli kam dát. Jak máme nyní ty nové sloučit s těmi starými? Ty mladé bych mohla na pár dní nechávat na noc v boudě, kde bych jim udělala pěkné místo, i když bez hřadů. ALE CO DÁL? Jak je pak naučit do kurníku se starými slepicemi? (Ty staré nechceme zabít, ještě trochu nesou, ale hlavně mají jména a jsou to první slepice, které jsme si pořídili.).
Lexaurin
napsal(a):
Žádný Pamlsky nosím po kapsách, nechci, aby si pes spojil- "má pamlskovník, budu poslouchat, nemá pamlskovník, nebudu"
To není řešení. Pes stejně hned pochopil, že se jde cvičit, protože ty pamlsky okamžitě vycítil, ať v zadník kapse, přední, boční, atd. A cvičení bylo o to horší, protože se pořád staral, kde jsou. Musíte dosáhnout toho, aby psovi bylo jedno, kde je máte, ale aby se snažil, aby je dostal. Mě se to naštěstí povedlo, pomocí cvičitelky, a dnes cvičí krásně nehledě na to, kde jsou pamlsky.
Za váš príspěvek vám moc děkuji. Mám osmiměsíčního belgičáka a krmím také tak, ale pořád jsem měla pochybnosti, jestli to moc nekazím. Např. ten rohlík se sýrem, tvarohem nebo mlíkem. Ráno nic jiného nesní. V poledne sní trochu masa s přílohou jen tak z povinnosti a večer sežere všechno, včetně kostí, např, kuřecí křídla, nebo hovězí morkovou s masem. Zeleninu v misce nesnáší, to pak nesní celé jídlo, jen vyjí tochu masa a nechá to být. Tak jsem zvolila "dělěnou stravu". Má rád zeleninu, ale ne v misce s masem. Tak mu dávám kedlubny, ředvičky, zelí, řepu, a podobně, ale mimo hlavní jídlo.
Teď, jak to píšu si uvědomuji, že krmím asi správně. Pes má malá, pevná hovínka, a je vitální až hrůza. A roste do krásy a síly. Jen ty ryby, kde má koupit?
Myslím, že pokud je pes zdravý a obojek ho nijak neobtěžuje, je jedno, jestli ho na doma sundáváte.
My dáváme psům obojky rovnou s vodítkem jen když jdeme ven, (doma i na zahradě je nemají). Nikomu to nevnucuji, ale mám pocit, že bez obojku se psi cítí líp, a i vypadají líp, přirozeněji. Prostě jsou víc sví. A to já právě chci.
Přidávám moji zkušenost: náš dnes už třináctiletý tervueren v tomhle telecím věku dělal to samé. Přesto, že byl na cvičáku dobrý a poslouchal, tak jak ho to v lese jednou za týden chytlo, nedalo se nic dělat. Prostě se pořádně proběhl a celý štastný se vrátil.Nervy hrozný - nejhorší byla představa, že tam bude nesnášenlivý myslivec a hned bude střílet. Naštěstí jsem už tenkrát věděla, že nemám za přiběhnutí trestat, tak to období trvalo max půl roku, pak se pes uklidnil, a od dvou let poslouchá až do dnes. Prosím, nedělejme ze psů roboty. Nechme jim aspoň trochu svobody, i když jsou to pro nás hrozný nervy.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
No já nepřešla na brit care z finančních důvodů ale prostě pro to že mému psu sedl.Z počátku jsem krmila acanou a pořád průjmy, právě pro to jsme vyzkoušeli brita a dobrý.
To je přesně moje zkušenost. Můj belgičák měl Acanu od pěti do sedmi let. Hovna měl na hranici průjmu. Ale protože v té době nebyl moc výběr a všichni Acanu vychvalovali, tak mě nenapadlo, že to může být tím krmením. A když měl pes zvětšený konečník, jak pořád průjmoval, tak jsem přistoupila na hormonální čip (u renomovaného veterináře). Výsledek byl ten, že byl pes čtyři měsíce úplně někdo jiný, dodnes mě mrzí, že jsem mu to nechala udělat. Pak jsem mu zase vařila, hlevně kuře s rýží a zeleninou.
Ale úplnou náhodou jsem to řekla chlapovi, od kterého kupuji žrádlo, a ten mi řekl památnou větu: může mít alergii na kuřecí maso. Tak jsem koupila Brit care senior Lamb & Rise a od té doby máme klid. Pes netloustne a kadí dobře. Konečně!
Teď jsem si pořídila štěně BO a dávám mu Annamaet. Roste pěkně, žrádlo mu chutná, ale nejsem si jistá, že by to s jiným žrádlem bylo horší.
Ale tomu starýmu dávám čím dál častěji taky Annamaet, v mnohem menším množství. než ten Brit a sedí mu to. Hlavně netloustne.