Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 4. 5. 2015 19:49:09
Naposledy přihlášen: 28. 12. 2019 08:22:45
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Zdroj SVS ČR:
Základním preventivním opatřením je (pokud možno) chov drůbeže v uzavřených objektech a zabránění kontaktu s volně žijícími ptáky. U chovů, kde není možné zajistit umístění v uzavřeném objektu, je nutné přijmout opatření, která minimalizují rizika kontaminace vody, krmiva a podestýlky trusem volně žijících ptáků, například umístit vodu a krmivo pod přístřešek, zabránit pohybu na vodních plochách, kde jsou volně žijící ptáci. Dalším možným opatřením je zasíťování výběhů apod. V případě podezření na výskyt nákazy, což je zvýšený úhyn drůbeže, náhlý pokles snášky nebo příjmu krmiva, nahlásit tuto skutečnost na krajskou veterinární správu.
Zdravím, problém je že v ČR se dělí křepelky jen na KJN a KJM. Nikde jsem nenašel jak by měly nosné nebo masné přesně vážit. Hodně autorů se liší.
V Německu mají dělení:
Lehká nosná linie - hmotnost 110-150g - ta se v ČR objevuje v čisté linii velmi málo
Nosná linie - 160-200g, velmi častá v ČR pochází z Francie, hmotnost vajec okolo 12g
Kombinovaná linie - okolo 250 g - Dvojužitková taky hojně zastoupena v ČR hmotnost vajec stejná jak u nosné 12g.
Masná linie- hmotnost je 300-400g, hmotnost vajec 13-16g, v ČR hodně chována
Super masná linie- přes 400g
Doporučil bych vám kombinovanou linii, zde v ČR se dá pořídit hodně barevných mutací.
Ta masná a super masná jsou dost citlivé na teplotu a je o něco menší snáška, pokud jich nemáte ve stabilních podmínkách.
Nevím, proč zde diskutujete úplně o jiných problémech než je ptačí chřipka, vlákno bylo založeno na ptačí chřipku. Můžete zi založit diskuzi na jiné téma. Někteří lidi si chtějí vyhledat i kvalitní příspěvky, ale toto se pročítat fakt nedá. Myslel jsem že iFauna je trochu na úrovni, ale lidi jsou všude stejní.
Dobrý den, na Slovensku jsi to nepamatuji, ale v ČR to začlo 4.1.2017, postupně až do konce února bylo vyhlášeno 37 ohnisek ptačí chřipky v chovech drůbeže. Poslední 2 ohniska koncem února. Od 28.2.2017 neevidovala veteriární správa žádné nové ohnisko ptačí chřipky. Už 8.3.2017 Státní veteriární správa ČR, i když bylo v Evropě nákaza v 26 zemí, ruší z důvodu zlepšení nákazové situace nařízení v souvislost s ptačí chřipkou. Tzn. mohl začít svoz zvířat po celé ČR.(Burzy, výstavy atd.)
Zdravím, momentální průměrná hodnota výroby vejce ve velkochovech činí 1,56Kč. výkupní cena 1,42Kč.(klecový chov, nejlevnější a nejvíc hygeinický) Takže výrobci vajec prodělávají. Tudíž si slepička ve velkochovu na sebe nevidělá. U malochovu je to inviduální.
Doporučil bych si něco nastudovat a potom plánovat a ptat se.
Přeji hodně zdaru.
Všechno se dá prodat, jenom se musí najít kupec. Většinou si určuje cenu prodejce. (zjištění cen konkurence, práce, podíl na trhu atd).Křepelčí maso se většinou prodává od 150 do 700 Kč za 1 kg. A to samé u vajec, poptávka je v každém kraji jiná. Jejich cena může být rozlišná. Cenu si musíte zjistit sám, prodává se křepelčí vejce od 1 Kč do 15 Kč za kus, záleží na více faktorů. Přeji hodně zdaru.
Dobrý den, jestli jste koupil od prodejce který prodává více druhů kuřic tak na 99% to jsou hybrid Dekalb White. Pokud to máte od menšího chovatele tak to budou nejspíš Lenghornky, ale asi nečím říznuté, protože čistokrevné lenghorky mají jen bílé vejce. Dobře vykrmené nosné hybridy kuřic, při dobrém světelném cyklu by měli mít snášku ve 24 týdnu minimálně 50%. Můj názor je že vám prodal něco jiného a mladšího. Jenže teď mají malý světelný režim a chladno takže se vám pořádně roznesou až na jaro. Když kupujete na podzim mladé kuřice a pokud jim nedáte ideální podmínky, skoro vždy je problém ze snůškou. Přeji hodně úspěchu v chovu.
Když jste slepičky "zachránily" tak co po roční snůšce ve velkochovu očekáváte. Nevím jak jste jich zachránily, můj názor je, že jste podpořily velkochov, protože pro ně mají také slepice nulovou hodnotu a určitě vám jich nedali zadarmo. Nechte slepičky odpočinout a zase vám ponesou. Přeji hodně zdaru.
Jak jsem psal do 5-6 týdnů tepelný zdroj, potom můžou jít ven. V zimě vám přežijí, ale musí mít střechu a voliéra uzavřená ze všech stran ať na ně nefouká.
Pud sezení mají zcela potlačen, tzn. nevysedí mladé. Možná by se vám podařilo aby vyseděla, ale na vajíčka zasedne tak jedna slepička ze sta. Hodně zdaru.