Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 4. 5. 2015 19:49:09
Naposledy přihlášen: 28. 12. 2019 08:22:45
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Křepelka japonská je již tak domestikovaná, že potřebuje dobrou péči. Od 14tého dne se jí začíná vytvářet termoregulace těla. Nejspíš v pokojové teplotě přežijí, ale budou trpět. Je to drůbež s nejvyšší tělesnou teplotou, takže do dospělosti 5-6 týden potřebují zdroj tepla.
Zkuste chovat jiný druh křepelek, například křepelku čínskou. Ta může být v létě venku od narození.
Dobrý den, dvou týdnové křepelky potřebují teplotu 33 -28ˇC, od třetího týdne 27-25ˇC. Nevím čím chcete krmit, ale při odchovu a výkrmu křepelek potřebujete dostatečný přísun živin, vitamínů, stopových prvků a minerálů. Pro udržení dobrých růstových schopností, by měla směs obsahovat alespoň 24% dusíkatých látek. Pokud křepelku špatně vykrmíte budete mít malou snášku a nebo žádnou. Křepelka by měla začít snášet od 35 dne, záleží na linii, typu křepelky a délky světelného režimu. Čím více mají prodloužený den tím vám začnou snášet dříve. Přeji ať se chovu daří.
Označení pro český trh je aj BR2. Spíš vám měl říct co to vlastně znamená. K1 je pro výkrm kuřat nosného typu DO 14 dní. BR2 je pro výkrm bojlerových kuřat (masné) OD 14 dní. Pokud výrobce dodržuje normy tak to není to samé. Takže vás ogabal! Takových prodavačů je bohužel 95%, je to prodavač takže chce prodat a řekne vám co chcete slyšet.
Zdravím,
pravidel (zákonů, nařízení) je mnoho, záleží na množství. Pokud nemáte registrovaný chov, bez veteriárního vyšetření můžete se řídit pravidly "Prodej ze dvora". Tzn. max. prodej 35 kusů zabité drůbeže za týden - jedná se o produkt živočišného původu ( musí být označeno dle zákona).Prodej vajec max.60 kusů za týden jednomu spotřebiteli, nebo 600 kusů za týden do nejblišší prodejny. Musíte uvádět na trh max.21 dní staré vejce, vše označeno s vaší adresou apod. Živých křepelek si myslím (přesně nevím) můžete prodat 10 000 kusů ročně, ale nesmíte mít líheň nad 100 kusů násad. vajec.Líheň na více jak 100 násadových vajec se musí registrovat dle zákona. Přeji ať se daří.
Taky zdravím, Myslím, že ohledně ptačí chřipky nemusíte být vyděšený. Nevím co vám došlo za informace, ale státní veterinární správa žádnou ptačí chřipku na území ČR zatím nezaznamenala. Vypadá to, že spíš měla problémy s trávením, jestli se celý den stranila tak má jaksi velké vole, jako kdyby se moc najedla a nemohla to strávit. Ale podle fotek těžko poznat. Jinak přeji ať se chovu daří.
Zdravím, ano existuje křepelka japonská nosná v bílé barvě. Bílý je velmi variabilní ráz, od jedinců celoplášťově bílých, přes jedince s tmavou skvrnou za hlavou, po jedince s tmavým hřbetním pruhem označována jako anglická bílá. Akorát v České Republice si myslím, že v této barevné variaci u nosné celoplášťové bílé nejsou k sehnání. Je hodně kříženců masná bílá anglická X nosná přírodní nebo jiné barevné rázy.
Zdravím, vajíčka moc neskládám, ale skladuji. Vajíčka ukládám tupým koncem nahoru, neboť ten obsahuje vzduchovou komůrku, pokud ta leží dole, tlačí se vzduch nahoru a tento vzduch může oddělit podskořápečnou blánu od skořápky. Tím je vajíčko náchylnější na příjem pachů nebo se mohou do něho dostat cizí zárodky.
Dobrý den,
Někde jsem četl, že v Rusku to zkoumali. Závěr byl takový, že v hejnu, kde byl kohoutek byla snáška o něco větší cca 15%. Měli hejno 3 slepičky a jeden kohoutek. Nevím zda je to lepší, vzhledem ke spotřebě krmiva kohoutka. Pokud nechcete líhnout je lepší mít hejno jen slepiček. Křepelky jsou klidnější a nejsou oškubané kohoutem.
Určit, zda máte slepičku nebo kohoutka, můžete prohlídkou, když dosáhnou pohlavní dospělosti což je kolem 5-6 týdnů věku. Když křepelku zvedneme břichem nahoru a stisknete prsty kloaku, tak u samců vyjde u řitního otvoru bílá pěnovitá substance, která barvou i konzistencí připomíná pěnu na holení. Pokud máme křepelky přírodního zbarvení, můžeme slepičky a kohoutky poznat už od 3. týdne věku. Podle zbarvení hrudi, kdy kohoutek má hruď do lososovitě oranžové barvy, kdežto slepička má na hrudi černé puntíky. U stejné linie bývá slepička větší než kohoutek. Lze i určit pohlaví ihned po vylíhnutí, ale musí se mít zkušeností.
Dobrý den.
U těchto zbarvení ve veku čtyř týdnů podle fotky nepozná ani profesionál jestli se jedná o kohoutky nebo slepičky. Máte zbarvení stříbrné a ta druhá je zbarvení mahagonové. Za dva až tři týdny křepelky budou skoro dospělé. Potom kohoutka poznáte tak, že ho vemete a jemně mu rozevřete kloaku, pokud se objeví bílá pěna je to kohoutek. Přeji hodně štestí v chovu.
Zdravím, píšete málo informací. Příčin může být mnoho, jak už uvádí Icaizlova to je nejčastější důvod. Další důvody jsou nedostatečné otáčení, přehřátí v prvních i možná ve druhé polovině líhnutí inkubace aj. Nevím co máte za líheň, ale měl by jste se ujistit zda máte nastaveny správně hodnoty na líhnutí křepelek. Ale, záleží i na kvalitě násadových vajec. Přeji ať se daří v chovu.
Zdravím, otok, zalepená víčka, podvíčky syrovitá hmota může způsobovat avitaminóza A = chorobný stav vyvolaný nedostatkem určitého vitamínu v tomto případě nedostatek vitamínu A.
Dva křepaláci v jedné kleci se budou prát pořád, může to skončit i smrtí. Zkuste knim dát nějaké slepičky, nebo na polívku. Jenom se trápí a osamotě jim taky nebude dobře.
Dobrý den, u některých linií se dá snížit teplota chovu(většina nosného typu). Ale je nutné si uvědomit že křepelka japonská je drůbež s nejvyšší tělesnou teplotou 41-42°C. Křepelka polní (divoká) je stěhovavý pták nikdy nezůstane v zimě. V Asii i v Evropě přeletí do tepla. Osobně si myslím že křepelka pod bodem mrazu trpí, je to jakoby jste dali ledního medvěda do afriky. V Japonsku se pokoušeli křížit divokou křepelku s domestikovanou křepelkou, ale neůspěšně. Přeji ať se chovu daří.
Zdravím, nejspíš nemáte křepelky ale křepeláky. Slepičky nejsou mezi sebou agresivní, když nemají kohoutka. Jak je mezi nima kohoutek tak jsou agresivní. Jestli máte přírodní zbarvení tak kohoutka poznáte podle oranžové hrudi, kdežto slepička ji má kropenatou( hruď s černými puntíky). Pokud máte jiné zbarvení, a jestli máte kohoutka uvidíte v trusu bílou pěnu. Nebo vemte křepelku jemně ji zmáčknete kloaku a pokud je to kohout objeví se kolem bílá pěna. Ať se daří chovu.