Štefan1

Moje příspěvky

26.1.2021 17:56

viu napsal(a):
Rozkvokat se dá : zvýšit příjem živočišné bílkoviny. A funguje to ;) mám vyzkoušeno. Každý rok mám alespoň 3 kvočny a vůbec kvokaji víc než chci 😂
Sedne-li některá už v únoru a nechce přestat, sedí v kralikarně). Jen jí doplňuji vodu a krmení, vyndám bobek, jinak nic. Když je kuratum cca týden, dostanou spodní kotce, otevru dvířka a courají po zahradě.
Pro 2 kvocny máme odchovny s výběhem. Březnové už sedí v nich. Ta jedna má i velký samostatný vybeh, to je lepší . Ta druhá je u hejna, tak mají méně místa.

Měl jsem zato, že zvýšení bílkoviny stimuluje zvýšení produkce vajec a působí spíše opačně. Jaké máte plemeno? Můžete trochu popsat to zvýšení živočišné bílkoviny - jak to praktikujete?
Děkuji.

26.1.2021 17:47

ladd napsal(a):
9 vajec pod normálně velkou slepici je skutečně málo. Aspoň 13-15, aby žádné nevykukovalo, jak iž psali lidé výše,
Slepice se rozkvokat dá. Když si nanese do hnízda dostatečný počet vajec ( většinou tolik, kolik obsedne). tak se rozkvoká. Stává se tak když slepice zanáši. U mě nejmenší počet takto nanesených vajec byl 8, nejvíce 17. Musela by jste slepici oddélit a přinutit ji snášet někde kde nesnáši jiné slepice. 2 kvokalky ale máte, tak ať se zadaří.

S tím rozkvokáváním mám jenom negativní zkušenosti. Zkoušel jsem to 4 roky - plemena araukana a polská zelenonožka. Ponechával jsem vejce (označená) v hnízdech, do kterých snášely další (které jsem odebíral), zkoušel jsem i oddělit slepice, nechat je nanosit vejce do hnízda a opravdu se nerozkvokala žádná.

Jsou plemena, které kvokají rády a asi by to u nich šlo - rousná zakrslá, hedvábnička, ale to jsou výjimky.

Slyšel jsem, že to jde u krůt a jednou taky vyzkoušel - a opravdu zasedla a to byla širokoprsá z velkochovu.Seděla opravdu poctivě.

24.1.2021 21:22

Znižuje. Nasadzuje sa niekedy k urýchleniu preperovania - sliepky prestanú znášať a výmena operenia je rýchlejšia.
Inak teda pre sliepky nieje vhodný.

24.1.2021 21:17

Řekl bych, že nějakému šnekovi.

24.1.2021 14:34

Praktické zkušenosti nemám - ivermectin by měl zabít původce, ale neodstraní následek - tu šupinatou "zvápenatělou" kůži. Ta musí odrůst a můžete tomu napomoct nějakým místním ošetřováním - třeba vtíráním hojivé masti (Infadolan, Dermazulen, měsíčková ..).

24.1.2021 12:28

S tou kvokavostí, resp. potlačením kvokavosti je to ošidné - záleží jaký kmen "chytnete". Měl jsem australky z líhně, nosit začaly v listopadu a zjara kvokalo 5 z 13 slepic. Později jsem si pořídil araukany - z přirozeného líhnutí a skončil jsem s nimi, protože jsem nedokázal odchovat kuřata - měl jsem 9 slepic a nekvokaly - resp. jedna se našla, ale to už bylo vždy na konci léta. Do líhně vejce nedávám - ta péče o kuřata je mnohem náročnější a u zaměstnání to dobře nestíhám. Měl jsem i polské zelenonožky - řekněme "primitivní" plemeno, u kterého se kvokavost vyskytuje, tam jsem odchoval jednu generaci kuřat pod kvočnami a z té odchované už nekvokaly a taky jsem s nimi skončil. Takže asi tak s tou kvokavostí.

21.1.2021 19:53

Já měl zelenonožky koroptví - polské národní plemeno - typově podobné jako češky. Hrozně ostražité, stalo se mi, že slepici štrajchnul, ale nikdy nechytil. A to si odlovil i odrostlého kačera pižmovky. Mladou drůbež samozřejmě ulovil (a ani se nezastavil v letu - jak už tu někdo psal).

Ty zelenonožky při útoku vrazily kamkoliv - do kopřiv, kupek sena a vylezly až večer, někdy i ráno.
Jednou jsem sušil seno a večer se nevrátla do kurníku žádná slepice, tak jsem obcházel kupičky sena a vytahoval slepice. Ale nechyběla žádná.

21.1.2021 19:21

Blechy asi ne ... spíše to budou dravčíci (Cheyletiella). Dal by se použít Biokill kožní spray (pozor-jedovatý pro kočky). Pokud je to domácí mazlík, lépe zajít k veterináři a podá mu nějaký dlouhodobě působíci prostředek případně píchne injekci.

Jo a dravčíci se mohou přenášet i na jiná zvířata v bytě včetně člověka.

16.1.2021 11:37

Bude to rýma ... a nejspíše infekční - tedy pasteurelóza. Projevy mohou být rozličné intenzity, ale je to přenosné a těžko se toho dá zbavit. Tady platí nezavléct do chovu. Pokud máte jednoho králíka na mazlení bez nějakých chovných záměrů,je situace jiná. Pokud bude králík v dobré kondici, může se to udržet v té diskrétní formě, případně i vyléčit. V nejhorším zajít k veterináři.

20.10.2020 19:16

Je to tak, jak je uvedeno v článku v odkazu - dodat snad jenom, že ty měkké bobky můžete nacházet, když králík nemá dostatek klidu - když ho u požírání měkkých bobků něco vyruší. Pokud to není pravidelné a králík vypadá zdravě, tak bych se nebál - hlavně mu taky dopřát svoje soukromí.