Informace o uživateli:
Chovám andulky (2 páry) a papoušíčky šedokřídlé (2 páry). Dříve jsem se pokoušela o odchov agapornisů fischery, bohužel neúspěšně. Vajíčky odchov končil. Občas jsme hlídali korelu. Jako mazlíka mám ručně dokrmenou aratingu sluneční.
Na profilové fotce vlevo Kiki a vpravo Káča. Kikinka se dožila úctyhodných 10 let, nikdy se nespárovala, byla to elegantní andulka. Byla mojí druhou andulkou. Káča je třetí andulkou, kterou jsem si pořídila a spolu s Béďou (mluvícím andulákem, první moje andulka) utvořila pár a odchovala mi jako první mláďata. Celkem odchovali 20 mladých za svůj život, v barvě zelená, modrá, lutino, albino.
Jednou bych se chtěla vrátit k agapornisům. Mím snem jsou papoušci horští, barnardi klonkurští, papoušíček žlutolící, tirikové a aratingové, též čížci ohnivý. Od každého bych ráda více párů a to platí i pro druhy, které již mám.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 21. 2. 2023 12:18:31
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Též jsem byla mrknout a nakoupit krmivo. Plus přítel koupil zebřičku světlé barvy. Přišlo nám, že světle zbarvené zebřičky šly na dračku. Jinak jsme viděli i pěkné černoprsé či černolící. Z papoušků běžnější druhy, zaujali nás kakaduové růžový přírodní a mutační jedinec. Jinak několik amazoňanů, amazónci, pyrury i v páru k prodeji, aratinga tmavolhavý plus jmenované. Běžnější druhy opravdu ve špatné kvalitě velikostí. Plus jedna rozela, které se kroužek zarýval do nohy a měla ji nateklou a jeden chovatel andulek, jehož všechny andulky trpěly vápenkou. Tak nevím, jak tam funguje veterinární dozor.
Jinak jedni křečci džungerský, dost kytek či stromky k prodeji a pak samozřejmě to co neprocházíme jako holubi a drůbež. Burza se mi opět líbila, vracím se sem ráda a stálo to i přes změnu času.
JoPe
napsal(a):
Jestli vám jde o odchov skořicových andulek, tak ty tam můžete mít v mladých než samice a to za předpokladu, že je některý z těch dvou samců na skořici štěpitelný. Samici skořicovou na fotkách nevidím, ale třeba špatně koukám. Je to každý pes, jiná ves. Nechte to pohromadě a přidejte ještě jednoho samce do vaší barevné sbírky a ono vám to stejně dopadne pokaždé jinak.
Na fotkách bych řekl, že jsou tito ptáci :
1,0 zelený
1,0 modrý žlutolící opalínový
0,1 šedozelená
0,1 šedá
0,1 dilute
0,1 TCB rec. straka ?
Děkuji moc všem. Netušila jsem, že to může být TCB, to mě fakt nenapadlo. Tak já jdu krapet nastudovat jak poznat TCB a dilute andulku. Díky za určení mutace andulky. A ta 0,1 šedá je reálně modrá skořicová, ale to je fuk. A doufám, že se povede a budou hnízdit oba páry a je jedno v jakém složení. Díky
Zmatky nedělám. Jen kdyby někdo chtěl doporučit sestavit páry podle mutací, tak jsem se uvedla. Mě šlo o obyč kresbu a skořicovou kresbu. Podle toho jsem složila první pár, abych odchovávala skořicové ptáky. Druhý pár už je o náhodě a barvách, co se mi líbili.
Ale opravdu mám zájem odchovat. Napadlo mě,nechat je tak jak jsou a páru co nehnízdil dát budku dřív a čekat zda se budou pářit či nikoli a pak až třeba vyměnit je v páru.
Jinak přikládám foto klece, je uspůsobena na 3 budky. Dvě vpravo a jedna vlevo se dá upevnit. Pro odchov lze klec přepažit a rozdělit tak 2 páry. Na víc párů klec stavěná není, i tak maj při hnízdění dost omezený prostor. Proto by třetí samička musela jít do jiné klece.
PS: té šedozelené samice si nevšímejte. Jedná se o mládě prvního páru a v tuto chvíli je už prodané.
Dobrý den,
za normálních okolností chovám 2 páry andulek. Loni se stalo, že mi do chovu neplánovaně přibyla samička andulky. Takže mám nevyvážený stav a ráda bych odchovala mladé. Můj problém tkví v tom, že jeden samec si úplně nesedl se samičkou a i když ji krmil, pářil se raději s klecí. Tudíž tento pár loni mladé neodchoval vůbec (modrý samec a bílá samice). Druhý pár byl také nově sestaven ze starších jedinců a mladé měli (zelený samec a modrá samička). Nyní jsem si všimla toho, že se samci občas perou o bílou samici. Ta je top. Zároveň se udržují v páru, jak se spárovali vloni sami. A k tomu jsem si dnes všimla, že nadbytečná zelená samička nadbíhá zelenému samci.
A teď poraďte, v jakém složení mám letos sestavit ptáky? Nechat nebo přepárovat?
Žádný z ptáků si není navzájem příbuzný, vše od různých chovatelů. O mutace mi až tak nejde, spíš bych ráda docílila odchovu u obou párů. Případně doporučte z hlediska mutací co dát k sobě. Jedna samička by byla sólo a neodchovávala by vůbec. Děkuji
Mutace co mám
1 pár samec zelený/skořicový a dominantní straku x samice modrá skořicová
2 pár samec modrý žlutolící opalínový x samička modrá recesivní straka (s převahou bílé barvy)
Nadbytečná samička je světle zelená a asi světle či šedokřídlá, skořicová? Nepoznám přesný název zbarvení/mutace křídel. Křídla prostě nemá černě vlnkovaná.
Osobně si myslím, že veškerá zvířata ze zverimexů končí u lidí na mazlíky. Jak psali výše, je to o penězích a oni chtějí vydělat. Z druhé strany jako chovatelka musím říct, že radši dám staršího ptáčka do zverimexu, než abych ho na burze prodala do výkupu. Protože ve zverimexu se prodá lidem. U výkupu těžko říct kde skončí. Samozřejmě netuším, kdo ho koupil a většinou pak nějaký čas do daného zverimexu nechodím. Bylo by mi jich líto, když vím, že je to můj odchov. Nakonec dodávám, že už jsem musela využít obě cesty prodeje mláďat.
Jisté zkušenosti máte a to je dobře. Nebojte se rozšířit a pořídit dalšího mazlíka. Ale pozor, alexandr už je střední papoušek a bude to jiná liga oproti andulce a kakarikymu. Střední papoušci už jsou nesmírně chytří oproti malým papouškům. Já v tom vidím nebetyčný rozdíl. Taky je to ptáček, co žije mnohem delší dobu. Nad tím je též dobré se zamyslit. Aby dcery neztratili zájem po čase, zvlášť kdyby se neochočil. Ještě nad tím popřemýšlejte.
Budku pravidelně mokřím rukou vždy v úterý a v sobotu. Cca malý proud vody do dřezu a z něj pak nabírám rukou vodu a cákám do budky kolem vajec i na ně. Cca 3x-4x jedno vlhčení. A papoušíčkům ani nevadí že jsou uvnitř budky, odstoupí na stranu.
PS: loni jsem si koupila teraristický vlhkoměr a strčila měřidlo do budky. Tak jsem sledovala vlhkost přesněji a podle toho vlhčila. Kupodivu si ho papoušíčci nevšímali.
Dobrý den, odpovím je částečně.
1 určitě jsou diskuze chovatelů aymar. Na facebooku určitě nějakou objevíte. A pokud snad ne, je spousta skupin s papoušky a tam se též doptáte. Jinak zapátrat v diskuzích zde nebo po internetu.
3 za mě bych je přes zimu venku neměla. Myslím, že jde o papoušky, které teplo potřebují stále. Zimní voliéra by musela být tak udělaná, aby do ní nefoukalo. Sebemenší průvan je u ptáků problém. Samozřejmě budka na schování a zahřátí se v zimě a hodně tlustá bidla, aby drápky byly v peří při sezení na nich. Už jsem slyšela i o vytápěných bidlech, ale už nevím kde. Plus přizpůsobit krmnou dávku v zimě, více olej atých semen. To tak platí pro všechny papoušky. Ale jak píšu výše, aymarky bych přes zimu venku nenechala. Spíš schovat do bytu, byť do menší klece a třeba pouštět na prolet po pokoji.
Ještě promyslete jaký druh papouška si pořídíte;-) A uvidíte co další napíší.
Šanci určitě máte, z toho co píšete to vypadá, že vaše korelky budou potřebovat více času na zvyknutí a ochočení. Můžete ještě udělat to, že každou korelku dáte do sólo klece a jiné místnosti a každé se budete věnovat zvlášť. Samozřejmě můžete jednu z nich prodat a druhou už snáze ochočíte. Možná bych zavolala chovateli, kde jste je kupoval a zeptala se na stáří ptáků. Mě to připadá, že už budete mít starší jedince než vysloveně mláďata, vzhledem k tomu křiku. Jak kdyby byli zvyklý na voliéru a nic víc a teď se jim stísněný prostor nelíbí. Uvidíte po pár dnech, na noc klidně zakrývat klec můžete. Držím palce a vytrvejte. :-)
Mohu dovézt ochočené andulky. Mám 3 samičky idealní na mazlíky chodí na ruku. Kroužkovaný letošní odchov líhnuti v půlce října. Barva šedozelená skořicová a šedozelená.
Tel: 731 696 536
Výstava za mě horší než v minulých letech. Byla jsem na ni po třetí. Dříve bylo k vidění mnohem více pěvců a i v prodeji jich bylo mnoho. Letos oproti minulosti málo. Některé druhy papoušků nebyli k vidění vůbec, ale dobře, výstava je zaměřena na zvířata, tak zde nemůže být všechno. Je fajn že byli prodejní i vystavované exempláře, jen mě napadá, že např. voliéra s mníšky šedými byla obsazena pouze mutacemi a návštěvník tedy, nemohl zjistit, jak vypadá přírodní zbarvení mníška. U těchto voliér, které šli obejít kolem dokola bych dala alespoň 2 cedulky s názvem exempláře. Ne každý to chce obejít kolem dokola. Jinak mi velmi chyběli popisky u většiny zvířat. Popisky neměli křepelky v hale u bažantů, tam fakt člověk nevěděl na co se dívá. Popisky neměli ani rybičky a ani výstavní ptáci, kde bych čekala napsanou mutaci minimálně. Jinde popisek byl, ale člověk netušil ke kterému zvířeti patří (viz ryby či holoubci). Za mě bylo toto velmi nezvládnuté.
Ceny předražené u zvířat, nechápu, jak to mohli prodat, když mě nikdo zatím nechce dát za andulku víc peněz a zde stály ještě o 100 víc. A taky to u jednoho stánku měli rozdělené podle barev andulky od 150 do 250. To už mi přijde jako nehoráznost, když jsem viděla, co tam sedí a jak jsou namačkaný na sebe. Zkrátka kvalita minimální u andulek. Výstavní ptáci cenově snad, nechovám je, takže neznám jak se u nich ceny pohybují.
Na výstavě jsem byla ve čtvrtek. Užilal jsem si to, dekorace moc hezké v okolí ubikací zvířat. Byli jsme tam celý den a stále nás zaujali ty samé věci. Mě se dost líbilo u rybiček, přítelovi u hyacinťáčků. Orchideje též super.
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je vhodné kupovat samičce papoušíčka šefokřídlého kámoše, když jí je 5 let. Doteď žila v páru, občas odchovala mladý, ale včera bohužel nás opustil její parťák v 7 letech stáří. Takže teď řeším, zda shánět podobně starého papoušíčka samečka a nebo nechat samičku dožít samotnou. Mám ještě jeden pár papoušíčků a andulky, takže má si s kým pokecat, ale v kleci je teď sama.
Jaký je váš názor?
Díky
Nápad to dobrý je, ale musí se doladit detaily. Osobně bych andulky stěhovala do současné klece na zimu, nebo někam kde nemrzne. Andulka je otužilý pták a snese i mráz, ale musí být na něj zvyklá. Na zimu je důležité, aby měli místo, kam jim nebude foukat a pršet či sněžit. Průvan je nejhorší pro ptáky. Otázkou je, jak velkou voliéru si pro ně představujete, či jaké máte prostorové možnosti. Možná by kvůli zimě bylo ideální, kdyby voliéra byla zastřešená (částečně či úplně) a ze tří stran aby měla pevné stěny. A na zimu něčím zakrývat i přední stranu. Poraďte se s chovateli, kteří je mají celoročně venku, zajeďte se k nim podívat. Ti Vám poradí nejvíce a třeba i řeknou co by příště udělali jinak. Samozřejmě nesmí zamrznout voda a krmivo i to je třeba pořešit
Burza pěkná. Mnoho rozel a středních papoušků. Z velkých papoušků byl jeden kakadu růžový a ve větším zastoupení amazoňan modročelý, žlutohlavý a kubánský. Jinak jedni papoušci senegalští, více pyrur, alexandři více druhů i mutací, rozely převážně pestré, amazónci bělobřiší a černotemenní, mníšci šedí v mutacích, jeden aratinga jendaj. Andulek méně než před rokem bych řekla, agapornisové fišery a růžohrdlý především. Drobných ptáčků dost zebřiček včetně výstavních, kanárci, rýžovníci, pásovníci a další které ani neznám a pár kardinálů. Mě okouzlili tyrkysový papoušíčci šedokřídlý a pár papoušků zpěvavých v barvě oranžové. Bohužel nemám prostor, takže jsem kupovala jen krmivo a pak jen slintala. :-) Přítel by si nejraději odvezl amazoňana a bílou zebřičku. Mít sebou přepravku, tak zebřička by s námi jela domů. Nu bohužel, burza se líbila až tak, že přítel zvažuje jet v tomto roce na ni ještě jednou, tak uvidíme.:-))