Informace o uživateli:
Chovám andulky (2 páry) a papoušíčky šedokřídlé (2 páry). Dříve jsem se pokoušela o odchov agapornisů fischery, bohužel neúspěšně. Vajíčky odchov končil. Občas jsme hlídali korelu. Jako mazlíka mám ručně dokrmenou aratingu sluneční.
Na profilové fotce vlevo Kiki a vpravo Káča. Kikinka se dožila úctyhodných 10 let, nikdy se nespárovala, byla to elegantní andulka. Byla mojí druhou andulkou. Káča je třetí andulkou, kterou jsem si pořídila a spolu s Béďou (mluvícím andulákem, první moje andulka) utvořila pár a odchovala mi jako první mláďata. Celkem odchovali 20 mladých za svůj život, v barvě zelená, modrá, lutino, albino.
Jednou bych se chtěla vrátit k agapornisům. Mím snem jsou papoušci horští, barnardi klonkurští, papoušíček žlutolící, tirikové a aratingové, též čížci ohnivý. Od každého bych ráda více párů a to platí i pro druhy, které již mám.
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 21. 2. 2023 12:18:31
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
geldek
napsal(a):
hmmm, celkem tu pohodu 2 mazlů závidím, mám žaka a to je žárlivec, i když do místnosti s andulkami chodí moc rád. ty naštěstí dodržují bezpečnou vzdálenost. A ráno již před šestou začíná svůj hlasitý zvukový projev, v němž nyní dominuje nově naučená věta: "A už tě mám!". Ta Vaše pyrura je super. Ať se z volných letů vždy vrátíte spolu, moc držím palce (nedávno jsem slyšela smutný příběh o aře nobilis, která uletělapo 5 letech volného létání a neustálého kontaktu s majitelem. Nikdy ji již nenašel).
Dokázali jste pyruru naučit - alespoň částečně - aby trus doma "trousila" na nějakých doma určených místech, nebo lítáte s čistícím nářadím? U žaka se to podařilo zatím jen tak na 50 - 70 % (jsou dny lepší a horší) a představa, že by toto uklízení mělo být 2x častější není moc přítažlivá... Máte je ve společné voliéře? Pyrura je sameček, nebo samička? Je to u mazla jedno?
Dobrý den, to co máte doma, mám i já, akorát s aratingou sluneční. Začne nás budit, když už si myslí, že jsme dlouho v posteli, ale jinak, jen co se někde něco šustne, už začne povídat. Je to jak kdy, někdy o 6 někdy později, ale v 8 už je s námi. Žárlivec je to velký. Trus musíme hlídat, protože také se povedlo jen částečně. Chodí nám trousit na určitá místa a když chce piškotek, tak letí do klece. Ale jen tehdy, pokud se jemu chce. Také ho musíme honit a dost často i utírat. Takže také na 50%. Asi máme samečka, ale odvozuji pouze podle chování.
A přesně jak píšete, místnost s andulkama má také ten náš moc rád. Chodí k nim na strom a zvoní si zvonečkem či šplhá po laně. Létal také na lustr, andulky jsou tam také, akorát on si nehrál s lustrem ale s jeho drátky až je jednoho dne překousal. To už předtím jsme ho honili, ale nepodařilo se. Teď už tam nesmí ani nelétá, alespoň většinou. Máme také papoušíčky, ty jsou jen občas puštěni. Ale to hlavní, většinou také před aratingou ulétnou, ale rozhodně později než andulky. Jednou ovšem byli papoušíčci a aratinga na stromě. Sameček ulétl, ale samička papoušíčka se klidně postavila na odpor aratingovi. Dělala na něj, jak já říkám, strašlivého papoušíčka a nechtěla se hnout z místa. Roztažená křidélka, otevřený zobák a načepýřená k tomu. Samozřejmě se to aratingovi nelíbilo, takže také na ni otevřel zobák, syčel a občas po ní vyjel zobákem. Papoušíček se ani nehnul!! No chvíli jsme na ně koukali a nakonec jsem ze strachu o papoušici ji vzala na ruku a šla s ní trochu dál od aratingy.
Těžko říct kdo by vyhrál, kdybych je nechala.
Tak u mě andulky 7 vajec 6 mladých a papoušíčci šedokřídlý 8 vajec a 7 mladých. Takto to vypadá na dobrý odchov, ale ve skutečnosti se 1 mládě andulky zabilo o okno a u papoušíčků 1 umřelo v budce a 1 zabili sourozenci. Takže na bidle andulky 5 mláďat a papoušíčci zatím 3 mladé, další dvě jsou ještě v budce.
ještě poslední fotka modré straky. Pokud se Vám to nepodaří určit, napište, snad nějakou lepší najdu. Tu andulku na houpačce. Z fotek asi nejlepší.
Dobrý den, pokud nechcete mladý tak pořiďte stejné pohlaví nebo jiný druh paouška. S ním by hnízdit neměla chtít. S andulkou i korelou by se měla snést. Pokud se bojíte že by nového ptáčka napadala, tak raději pořiďte klec druhou. Případně může být druhý papoušek ručně dokrmený, potom by se měli skamarádit rychleji.
Já mám teď mláďata andulek(3 zelené) ale samice je oškubala tak jsou v kleci a tam je samice krmí. Mláďata si každý den bereme do rukou, takže jsou již mírně ochočená. Nejstršímu je 28 dní a začínají se snažit zobat proso v klasech. Pokud byste měli zájem tak mi můžete napsat na meil: Bedakiki@seznam.cz
Dobrý den, já mám samišku blankytně modrou světlokřídlou a samce zeleného opalína a také vyvádějí zelené- se světlým a tmavým vlnkováním na křídle, modré- pokaždé jiný odstín, albíny a lutíny. Nejsou to výstavní ptáci takže jejich barvy mohou být doopravdy jiné. Já to nepoznám.
Mě sice neumírají, ale samice je od minulého hnízdění(loňské druhé hnízdo) škube. Nevím jak je to možné protože předtím vyvedla dvě hnízda bez poškození (3 a 4 mláďata). Začala je škubat, když jsem odjela na dovolenou. První mláďata jsem dokrmovala asi od čtrnácti dnů asi pět dní. Potom začala škubat samička zbylá mláďata v budce a od té doby jsou mladí v kleci a samice je krmí dál a já už nedokrmuji. Tím že jí pouštím do klece, tak je krmí, ale včera je zase začala škubat a tak ji musím při každém krmení hlídat. Všechna mláďata prospívají dobře a to krmím jen prosem a senegalským, veječnou míchanicí a ovocem a zeleninou. Nic víc nemají.