Informace o uživateli:
koně, slepice
Moje zvířata
Registrace od: 11. 10. 2016 17:27:01
Naposledy přihlášen: 31. 3. 2021 17:08:48
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Popeliště pro 20 slepic mám velké cca 3x3 m. Patří do něj prosátý dřevěný popel, jemný křemičitý písek a křemelina. Nevím, kde jste přišla na práškovou síru. To byste tomu dala. Chudinky slepice.
Kvočnu odkvokám za 24 hodin. Jakmile si během dne všimnu, že sedí slepice v hnízdě déle než-li je nutné ke snesení vejce, odnesu ji domů do sklepa na betonovou podlahu, kde dostane jen vodu (většinou má plné vole po raním krmení). Přiklopím bedýnkou a nechám ji tam potmě do příštího večera. Další den večer (za tmy) odnesu do kurníku a posadím na bidlo. Ráno vyleze z kurníku s ostatními a po kvokání ani zdání.
Musí se to ale udělat hned první den, než-li se rozkvoká do nepříčetnosti.
Dobrý den,
sháním jakékoliv informace. Kobyla Achaltekén 26 let, začala špatně chodit, dělá krátký krok, při stání pravou nohu napíná, je celkově ztuhlá. Vetka tvrdí artrosa, dostává léky na bolest. Podle mne je to spíš nervové od páteře. Jak můžeme přesně zjistit o co jde? Máte někdo zkušenosti, kontakt na specialistu přes neurologii?
Děkuji.
Zuzana
Mám plemeno Orpington, do dospělosti jsou s kuřicemi v malém odchovném kurníku ve volieře, jakmile kuřice přesouvám mezi nosnice a jdou na N1, kohouty nechávám na původním místě a dokrmuji směsí šrot.pšenice s kukuřicí a přidám mleté maso kvůli většímu podílu bílkoviny. Dělám si to tak po svém, směs nekupuji, chci, aby maso, které jíme, bylo bez chemie. Žerou jak zjednaný a po měsíci neprojdou dveřmi. Je to klidné plemeno, nepotřebují moc pohybu. Porážíme cca v 5 měsících, při živé váze cca 4,5 kg.
Nikde na burze nic nekupujte, pokud vám jde o vajíčka, tak bybridní kuřice seženete na jaře a na podzim v drůbežárně, mají vše vakcinované a nezavlečete si nákazu.
Pokud chcete čistokrevné slepičky, kupte si NV a vylíhněte si je sami brzo z jara (musite počítat s tím, že polovina budou kohouti), nebo na podzim kupte kuřičky z prověřeného chovu, ty budou ale dvojnásobně dražší, než hybridky.
Při hezkém počasí samozřejmě můžete pouštět ven, v 6 týdnech už mají vyvinutou termoregulaci .Ale ne po dešti, nebo brzo ráno, když je rosa, pokud není výběh zastřešený. A už jim topit nemusíte, na to už jsou dost stará a zahřejí se spolu. Hlavně hodně přirozeného světla, to je pro ně důležitější. Já mám na kurníku pro kuřata prosklenou střechu (použila jsem dvojsklo ze starého plastového okna). Je to super.
Ještě k těm vajíčkům. Nejen, že řada vědeckých výzkumů potvrdila, že konzumace vajec nemá žádný vliv na hladinu krevního cholesterolu, odborníci dokonce vajíčka, díky cenným živinám řadí k superpotravinám.
Výživoví specialisté se shodují, že vejce jsou jednou z nejvýživnějších potravin. Jsou nejkvalitnější bílkovinou a směle za sebou nechají v tomto směru i maso.
Dokonce se praktikují i vaječné diety, kdy nejíte celý den nic jiného než vejce.
honzapm
napsal(a):
Nebožtík pan Top chovatel Alois Sedlák již svůj špičkový článek těžko aktualizuje.
Každopádně po sobě zanechal spoustu užitečných vědomostí a poznatků.
To se ale někomu, jako jste vy - Zuzano - nikdy nepodaří ani pochopit.
Cituji z článku
Pokud tedy patříte k těm štastnějším a váš cholesterol obsažený v krvi NEVYKAZUJE zvýšené procento, můžete klidně sníst JEDNO celé vejce denně a nehrozí vám žádné nebezpečí, pokud ovšem budete dodržovast jinak správný jídelníček. Jestliže ale chcete jíst VICE vajec, kvůli vaječnému proteinu, potom jezte pouze bílky.
ZDRAVY člověk může sníst vajec za den kolik chce.
Ten článek je naprostý paskvil, v každém odstavci se tvrdí něco jiného. Než sem něco dáte, pořádně si to raději přečtěte.
Kvočna s kuřaty musí být oddělěna od hejna, aby měla klid na výchovu a nikdo jí do toho nekecal.
Jakmile kvočna o kuřata přestane jevit zájem a urputně se dožaduje společnosti ostatních slepic, vrací se do hejna. Někdy je to po měsíci, někdy po dvou.
Kuřata zůstávají i nadále oddělěna, ve svěm výběhu, dostávají svoje žrádlo podle věku až do 20.týdnů, potom se začneňují mezi ostatní slepice. Jde to lehce, jsou na sebe zvyklé a během týdne, max dvou chodí s ostatními do kurníku.
Video zatím nedošlo, ale rada je takováto: Nad kurníkem vytvořit malý přístřešek, na šířku kurníku s hloubkou akorát tak, aby zakryl žebříček, třeba z čiré plachty. Na misku, nebo krmítko se žrádlem musí totiž slepice vidět, jinak vám nevylezou.
A večer musíte holt zahánět . Pomohlo by vám ale obehnat kurním plůtkem, (alespoň dočasně) a tam při večerním krmení slepice zavřít. Pak by se snáze naučily zalézat na bidýlko.
Takhle je musíte honit po celých 145 m a asi jsou z toho dost vyplašené.
No u hybridek je teď snáška stoprocentní, ale měla jsem podobný problém, málo vajec. Po týdnu hledání jsem objevila hromadu vajec v naprosto nepřístupním místě na seníku a když jsem je vyhrabala a dala tam podkladky, aby si zase nenašly nějakou jinou skrýš, tak už tam nejde ani jedna. Dostaly rozum a zase se vrátily snášet do kukaní.