iFaunaiFauna

Prodám korelu

Hodonín
1 měsíc
300 Kč
Více informací
ID inzerátu
33MdN3_5I
Počet zobrazení
129
Počet uložení mezi oblíbené
0
Přibližná poloha
69501, Hodonín
Chráněný druh/vyžadující zvláštní péči
ne
Plemeno / Druh
Pohlaví
Samec
Typ inzerátu
Na prodej
Popis
Prodám loňského 100% samce korely bez kroužku , vhodný ihned do chovu z celoroční venkovní voliéry .
iFauna Bezpečnostní upozornění: Před kontaktováním inzerenta si prosím přečtěte naše rady pro kupující.
danka0112 .
Hodonín
2 týdny
Členem již:1 rok
Ověřeno pomocí:
Telefon
E-mail
Facebook
Google

Na zvířatech nám záleží.

Naše podmínky a pravidla inzerce konzultujeme s Nadací na ochranu zvířat. Díky tomu iFauna drží krok s aktuální legislativou, i s principy moderního a etického chovu zvířat.

Podobné inzeráty

Na co nezapomenout před pořízením kotěte

Kvůli zajištění bezpečnosti vás i vašich potenciálních mazlíčků vás prosíme o prostudování a dodržování následujících bezpečnostních zásad.

Jak se vyhnout podvodníkům

Komunikujte prostřednictvím iFauny

Komunikujte prostřednictvím iFauny

K dohodě s prodávajícím využijte náš chat jehož prostřednictvím můžete bezpečně posílat a přijímat zprávy i obrázky, v případě podezřelého chování také můžete odeslat hlášení našemu týmu. Vyhněte se anonymním komunikačním kanálům, jako je WhatsApp, Messenger nebo email.

Nesdílejte své osobní doklady

Nesdílejte své osobní doklady

Nikdy nesdílejte s kupujícím kopii vašeho OP nebo jiného osobního dokladu, vystavujete se tak riziku jeho zneužití. Pokud vás někdo požádá o zaslání OP, nahlaste dotyčného našemu týmu.

Pozor na phishing

Pozor na phishing

iFauna vás NIKDY nebude vyzývat k zaslání vašich přihlašovacích údajů nebo podrobností k vašemu bankovnímu účtu. Věnujte pozornost URL adrese, na kterou se chystáte kliknout a podezřelé zprávy nebo emaily nám nahlaste.

Na co nezapomenout před pořízením kotěte

1

Buďte zodpovědní a důkladně se informujte

Getting a pet bird is a huge responsibility. Think about whether you know the character and specifics of the chosen species and are really sure that it is the right one for you. Be especially careful with birds of prey - to keep them, you need a permit to keep dangerous animals (issued by the Regional Veterinary Administration). Don't be afraid to ask the seller anything. A good breeder will be happy to advise you and answer your questions about the species. If the breeder does not communicate with you enough, or on the contrary urges you to buy, this may be one of the signs that it is a fraud.

2

Ujistěte se, že víte, co kupujete

U některých druhů může být v podstatě nemožné rozeznat pohlaví bez provedení DNA testů (případně endoskopického vyšetření). Ujistěte se tedy, že znáte pohlaví ptáka, popřípadě, že vám na pohlaví nezáleží. Zvláště u papoušků hraje významnou roli i způsob odchovu - ptáci odchovaní pod rodiči nejsou tak kontaktní, jako ptáci dokrmení z ruky.

3

Legislativa a dokumenty

Mnoho druhů okrasného ptactva spadá pod registraci CITES, případně je chráněným druhem dle českého Zákona o ochraně přírody a krajiny (č. 114/1992 Sb.). Ujistěte se, že si jste vědomi všech legislativních povinností, které vám z pořízení daného druhu ptáka vyplývají. Prodávající vám musí poskytnout veškerou související dokumentaci, například povinné doklady CITES, osvědčení o původu ptáka (je-li například zakázán odchyt z volné přírody). Myslete také na to, že některé druhy musí být povinně označené kroužkem, případně mikročipem. Týká se to především druhů podléhajících registraci CITES nebo těch, které spadajících do kategorie „nebezpečná zvířata”. U ptáků, na které se povinnost označení nevztahuje, je kroužek výhodou - ověřitelnost věku a země původu. Dnes se ptáci kroužkují, ale některé druhy se i čipují.

4

Pašeráky nepodporujte, ale nahlašujte

Podezření z nelegálního obchodu nebo ze špatného zacházení s ptáky vždy nahlaste. Varovné signály jsou například: absence povinných dokladů, ptáci v očividně nevyhovujících podmínkách, nápadně nízká cena, uvedení chybného druhu nebo vydávání křížence za druh.

5

Platba a kupní smlouva

Nikdy neposílejte platbu, dokud se nepřesvědčíte, že je prodávající seriózní, tedy dokud si neprohlédnete ptáka a neobdržíte potřebné dokumenty. V současné době není možné provést platbu prostřednictvím iFauny, proto doporučujeme, abyste před předáním peněz sepsali řádnou kupní smlouvu se všemi náležitostmi a celkově se ujistili, že je vše v pořádku. Pokud si nejste jisti nebo máte nějaké nezodpovězené otázky, obchod neuzavírejte.

6

Veterinář - specialista na ptactvo

Včas si zjistěte, kde ve vašem okolí ordinuje veterinární lékař, který se zabývá medicínou ptáků. Ptáci jsou poměrně specifičtí tvorové a ne každý veterinář je dokáže skutečně dobře ošetřit.

300 Kč
danka0112 .
Hodonín
2 týdny
Členem již:1 rok
Ověřeno pomocí:
Telefon
E-mail
Facebook
Google

Na zvířatech nám záleží.

Naše podmínky a pravidla inzerce konzultujeme s Nadací na ochranu zvířat. Díky tomu iFauna drží krok s aktuální legislativou, i s principy moderního a etického chovu zvířat.