iFaunaiFauna

Vzácná kočka Neva Masquerade s PP

Prague
1 měsíc
20 000 Kč
Více informací
ID inzerátu
dQPGEQnd-
Počet zobrazení
260
Počet uložení mezi oblíbené
0
Přibližná poloha
K odběru od
2024-05-01
Kastrovaný/á
ne
Mláďat ve vrhu
2 samec / 4 samice
Mládě zobrazeno s matkou
ano
Očkování odpovídající věku
ano
Odčerveno a ošetřeno proti blechám
ano
Označení mikročipem
ano
Plemeno / Druh
Registrováno
FIFe
Typ inzerátu
Na prodej
Věk zvířete:
1 rok
Zdravotní prohlídka
ano
Popis
Něvská maškaráda. Nabízím k prodeji kočku vzácné Neva Masquerade v barvě Seal silver tabby. Oči má modré. Její srst je polodlouhá, ale nenáročná na údržbu, vhodná pro mírné alergiky. Kočička je zdravá, přátelská a velmi krásná. Vhodná pro felinoterapii. Je s doklady původu (PP). Rodiče jsou testováni na genetické vady a nemoci (negativní). Odcházet do nových domovů už může. Je odčervena, očkována, s čipem. Pouze do domácího prostředí, ideálně zkušeným chovatelům.
iFauna Bezpečnostní upozornění: Před kontaktováním inzerenta si prosím přečtěte naše rady pro kupující.
Jana H.
Prague
Členem již:4 roky
Jana H.
Ověřeno pomocí:
Telefon
E-mail
Facebook
Google

Na zvířatech nám záleží.

Naše podmínky a pravidla inzerce konzultujeme s Nadací na ochranu zvířat. Díky tomu iFauna drží krok s aktuální legislativou, i s principy moderního a etického chovu zvířat.

Podobné inzeráty

Na co nezapomenout před pořízením kotěte

Než kontaktujete nebo navštívíte prodávajícího, pečlivě si prostudujte následující řádky. Nikdy nekupujte kočku nebo kotě, pokud si nejste zcela jisti, že je vše v pořádku podle zákona a v souladu s našimi doporučeními.

Jak se vyhnout podvodníkům

Komunikujte prostřednictvím iFauny

Komunikujte prostřednictvím iFauny

K dohodě s prodávajícím využijte náš chat jehož prostřednictvím můžete bezpečně posílat a přijímat zprávy i obrázky, v případě podezřelého chování také můžete odeslat hlášení našemu týmu. Vyhněte se anonymním komunikačním kanálům, jako je WhatsApp, Messenger nebo email.

Nesdílejte své osobní doklady

Nesdílejte své osobní doklady

Nikdy nesdílejte s kupujícím kopii vašeho OP nebo jiného osobního dokladu, vystavujete se tak riziku jeho zneužití. Pokud vás někdo požádá o zaslání OP, nahlaste dotyčného našemu týmu.

Pozor na phishing

Pozor na phishing

iFauna vás NIKDY nebude vyzývat k zaslání vašich přihlašovacích údajů nebo podrobností k vašemu bankovnímu účtu. Věnujte pozornost URL adrese, na kterou se chystáte kliknout a podezřelé zprávy nebo emaily nám nahlaste.

Na co nezapomenout před pořízením kotěte

Buďte zodpovědní a důkladně se informujte

Buďte zodpovědní a důkladně se informujte

Pořízení kotěte je obrovská zodpovědnost. Zamyslete se, jestli znáte charakter a specifika vybraného plemene a jste si skutečně jisti, že je pro vás to pravé. V úvahu vezměte i to, kde bude kočka bydlet, jestli bude chodit ven, nebo zda budete mít kočičího jedináčka či početnější smečku.

Nebojte se prodávajícího na cokoliv zeptat. Dobrý chovatel vám rád pomůže s výběrem a zodpoví vaše otázky o plemeni. Pokud s vámi chovatel dostatečně nekomunikuje, nebo na vás příliš spěchá, abyste si kotě koupili, může to být jeden ze signálů, že jde o podvodníka.

Pro kotě si přijeďte k chovateli domů, chtějte vidět jeho matku, případně i sourozence

Pro kotě si přijeďte k chovateli domů, chtějte vidět jeho matku, případně i sourozence

Vždy si prohlédněte prostředí, ve kterém koťata vyrůstají a jejich matku. Pod žádnou záminkou nepřistupujte na setkání na jiném místě, nebo dokonce na přivezení samotného kotěte až k vám domů a samozřejmě nikomu neposílejte peníze předem. Zvláště množitelé často navrhují setkání na veřejných místech nebo přivezení kotěte za vámi, aby zakryli tristní podmínky, v jakých koťata vyrůstala. Prodávající vám VŽDY musí umožnit vidět koťata s matkou a v jejich domově. iFauna neumožňuje přeprodej koček třetí stranou, pouze jejich koupi od chovatele. Jedinou výjimku představují záchranné stanice a útulky.

Veterinární prohlídka a kontrola dokumentů

Veterinární prohlídka a kontrola dokumentů

Prodávající by měl být ochoten nechat vás vzít kotě na prohlídku k veterináři dle vašeho výběru a v případě zjištění zdravotních potíží kotě do 48 hodin od zakoupení převzít zpět a vrátit vám plnou kupní cenu. Jestliže již kotě absolvovalo prohlídku u veterináře, prohlédněte si záznam z vyšetření a v případě potřeby veterináři zavolejte. Z důvodů GDPR vám sice nemusí být poskytnuty detailní informace, měl by však potvrdit proběhlé vyšetření.

Z hlediska zákona není pro kočky povinné žádné očkování ani označení mikročipem, může však být požadováno při cestování do zahraničí (zejména vzteklina) nebo pro účast na výstavě (včas se informujte u pořadatele). Základní očkování proti herpesviróze, kaliciviróze a panleukopenii je ale vhodné pro všechny zdravé kočky. První dávku dostávají koťata ve věku 8-10 týdnů, tedy ještě u chovatele. Druhá dávka následuje s odstupem 3-4 týdnů a doporučuje se i třetí opakování.

Nezbytností je ošetření proti vnitřním i vnějším parazitům. Záznamy o podání antiparazitik a proběhlém očkování najdete v očkovacím průkazu, který byste měli obdržet spolu s kotětem.

V případě, že pořizujete kotě s průkazem původu, se nezapomeňte informovat, jaký je postup pro převzetí průkazu a zápisu vás jako nového majitele. V ČR je zastřešující organizací čistokrevného chovu Sdružení chovatelů koček (člen FIFe), můžete se ale setkat i s průkazy od jiných mezinárodních organizací, především TICA.

Množitele nepodporujte, ale nahlaste

Množitele nepodporujte, ale nahlaste

Pokud získáte dojem, že kotě může být produktem tzv. množírny nebo jinak neetického chovu, odolejte snaze kotě „zachránit”, odejděte a prodávajícího nahlaste našemu týmu.

Podezření na týrání nebo zanedbávání zvířat můžete také nahlásit příslušným úřadům – Státní veterinární správě nebo Policii. V případě vyšetřování vždy poskytujeme plnou součinnost, naši technici dohledají v databázi všechny dostupné informace a předají je oprávněným osobám.

Platba a kupní smlouva

Platba a kupní smlouva

Nikdy neposílejte platbu, dokud se nepřesvědčíte, že je prodávající seriózní, tedy dokud si neprohlédnete kotě, prostředí kde vyrůstalo a potřebné dokumenty. V současné době není možné provést platbu prostřednictvím iFauny, proto doporučujeme, abyste před předáním peněz sepsali řádnou kupní smlouvu se všemi náležitostmi a celkově se ujistili, že je vše v pořádku. Pokud si nejste jisti nebo máte nějaké nezodpovězené otázky, obchod neuzavírejte.

Neodebírejte kotě mladší 12 týdnů

Neodebírejte kotě mladší 12 týdnů

Zákon na ochranu zvířat stanoví minimální věk kotěte v době odběru (resp. odebrání od matky) na 12 týdnů, ujistěte se tedy, že je tento limit dodržen. Kotě musí být zcela odstavené a bez problémů přijímat pevnou stravu.

Sjednejte si pojištění domácího mazlíčka

Sjednejte si pojištění domácího mazlíčka

Zatímco na škody způsobené vaším zvířetem pamatuje většina běžných pojistek odpovědnosti (tzv. pojistky “na blbost”), pro případ zdravotních potíží je zapotřebí sjednat vašemu zvířeti pojištění zvlášť. Zdravotní pojištění domácího mazlíčka kryje výlohy pro případ nákladné léčby onemocnění nebo úrazu. Přesný rozsah krytí a jeho výše se může lišit, stejně tak podmínky pro uzavření pojištění. Obecně platí, že nejlepší podmínky (a nejlevnější pojistné) získáte při sjednání pojistky pro mladého a zdravého psa nebo štěně.

Pojištění staršího zvířete a/nebo zvířete, které pojišťovna vyhodnotí jako rizikové, může být nákladnější a mohou nastávat výluky z plnění, tedy pojištění nepokrývá všechna rizika.

20 000 Kč
Jana H.
Prague
Členem již:4 roky
Jana H.
Ověřeno pomocí:
Telefon
E-mail
Facebook
Google

Na zvířatech nám záleží.

Naše podmínky a pravidla inzerce konzultujeme s Nadací na ochranu zvířat. Díky tomu iFauna drží krok s aktuální legislativou, i s principy moderního a etického chovu zvířat.