Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Pet králíčci »

Králík se mě bojí

Jak to mam zrusit? otevru klec boji se me nebo zdrhne do domku a kdyz je ousteny sednu si zdrhne za srul obcas teda pride ale otoci to a zdrhne je to kralik ze zverimexu. mam ho prodat? a vzit si krlalika z chovu?
a furt kouse do klece jako jak se muze nuditkdyzse me boji a raci de odemne?
tak mam ho prodat a koupit si z chovu?
Jo, dej ho pryč.
Pokud králíka máš krátce, tak se přirozeně bojí! Nedávej ho pryč a raději se mu věnuj. Nejprve mu nenechávej krmení celý den, ale nos krmení ráno a večer. Nebo mu celý den nech seno a večer mu přines natrhanou pampelišku nebo něco, co má moc rád. Čekej u klece, dokud to nesní. Trpělivě ho zvykej, že jsi pro něj "ten, co mu něco hezkého přinese". Když ho pustíš a přijde blíž k Tobě, tak mu zase něco malého a dobrého dej. Nedávej dobrot moc, ať pro něj zůstanou vzácné. Uvidíš, že časem Tě bude přímo pronásledovat a od toho je jen kousek k laskání a pod...
Zásadně králíka nepronásleduj, čekej až sám přijde.

Držím palce.
Králík není jako pes, mám ušandu (nyní devět let starou), také ze zverimexu a mám jí dobrých pět let. Nikdy se pomazlit nepřišla, vrčí, ohání se, ale ona už prostě jiná nebude. Hodně na sobě ovšem zapracovala, už nekouše mě ani klec, bere si jídlo z ruky, nechá se v klidu ošetřit ode mě i od veterináře a nechá si sáhnout do klece. Všechno chce jen trpělivost, naučí se že nejsi vetřelec. Nedávej ji pryč, ono to přijde.
Tessouš
Autor
Tak ho nech bez jídla a pak přijd a krm ho z ruky...Pak ho začni hladit a potichu na něj mluvit a chválit ho.Hlad pomalu a nedlej prudké pohyby.Měl by si zvyknout

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
AnimalShop
Nabízíme široký sortiment chovatelských potřeb pro psy, kočky, hlodavce a také pro akvaristiku, teraristiku.Doprava 56Kč
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.