To nejzajímavější z diskuse na www.ifauna.cz - Neviditelné hárání?


Obsah
  1. Některé feny nebarví
  2. Zvětšená vulva

Je možné, že fenka hárá a není to vidět? Naposledy hárala v září minulého roku, ale to nevím, jak probíhalo, ještě jsem jí neměla. Před pár týdny se objevilo pár kapek krve a od té doby nic, ale psi se můžou zbláznit, když ji potkají, pořád za ní běhají, kňučí, očuchávají, skáčou na ni. Když hárá druhá fenka, poznáme to hned podle krvavých skvrn a krvácení trvá několik týdnů. U té první nic, jen vulva je trochu opuchlá. Odpovědi:

Některé feny nebarví

• Pokud je vulva nateklá, tak to značí hárání. Třeba to nemá tak silné a hodně se čistí, že to ani nepoznáte. Každopádně podle reakcí psů bych řekla, že hárá. Moje fenky mají určitě hárání nehárání. Naposledy háraly v srpnu, psům voní, ale jinak žádné další příznaky … .
• Je to klidně možné, mám fenku, která při hárání vůbec nebarví. Spí v posteli, takže to na 100 % vím. Hárání u ní poznám podle změny chování, otoku vulvy a chování psů. U některých plemen, většinou se jedná o malá plemena, je to prý normální jev. Problém nastává, když tuto fenku chci nakrýt, ale už se také zadařilo.
• Je možné, aby se při hárání ani moc nezvětšila vulva? Naše fenka venku pilně značkovala, kde mohla, psi k ní čuchali jak diví, ale nepozorovala jsem žádnou fyziologickou změnu. Mám pinče.

Zvětšená vulva

• Při prvním hárání se mým fenkám moc nezvětší, nebo spíš na začátku je menší a až tak po dvou týdnech je oteklá. Ale při druhém hárání už ji mají zvětšenou hodně oproti normálu a už jim navždycky zůstane trošku větší než před prvním háráním. A chtěli ji psi nakrýt? Nemohlo to být třeba nějaké onemocnění, při kterém nemá fenka krvavý výtok, ale nějaký jiný a psi po ní jdou, jako kdyby se hárala.

Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (0x):

1
2
3
4
5


Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře