Kupírování uší ČR ?

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
4.3.2018 08:47
chameleonHugo

XXX.XXX.239.184

...Vy chcete už staršímu psu kopírovat uši

4.3.2018 08:48
chameleonHugo

XXX.XXX.239.184

chameleonHugo napsal(a):

..oprava...kupírovat...to z toho leknutí...

5.3.2018 09:17
bilusik

XXX.XXX.168.130

chameleonHugo napsal(a):

A z čeho usuzujete, že je moc starý ? Ocásek se kupíruje kolem druhého až 3 dne po narození a uši třeba běžně ve dvou nebo dvou a půl měsících. Ale proč jí raděj neodpovíte na to, na co se ptá, ostatní komentáře jsou asi zbytečné - na názor se nikdo neptal..

5.3.2018 11:07
orionka

XXX.XXX.234.108

Odpovím tak nějak za Huga : Z textu vyplynulo, že pes bude starší než dvouměsíční, ale budiž. I tak upozornění, že staršímu psu uši kupírovat nelze, nezaškodí !
Za další - kdyby někdo věděl o veterináři, který proti zákonu okupíruje štěně dobrmana, určitě by ho prásknul tady.
Na poslední otázku můžu odpovědět : Měla jsem kupírované psy - legálně, před 25 lety. Neustřižené uši se neinvazivně nepostaví - a kdyby ano - pes by vypadal spíš jako netopýr ( nebo fenek ? ).

5.3.2018 18:41
bilusik

XXX.XXX.168.130

Bez velké známosti už vám dnes žádný vet běžně neokupíruje, takže je směšné ptát se na to na internetu. Pro cizího člověka žádný vet v ČR nebude riskovat.

5.3.2018 18:46
scylla

XXX.XXX.150.32

Kupírovat uší může fakt jen de*il, s prominutím.

5.3.2018 20:14
bilusik

XXX.XXX.168.130

scylla napsal(a):
Kupírovat uší může fakt jen de*il, s prominutím.

Ale na to se tě tu nikdo neptal. I chytří lidé u různých plemen stále kupírují a mají IQ třeba vyšší než ty. Třeba Cane corso nebo Neapolské mastiny v Itálii stále pořád běžně kupírují - to je země, kde se kupíruje zcela běžně. A dobrmany v USA také stále běžně kupírují i jiná plemena - tam s tím problém také nemají. Ale u nás sehnat veterináře bude asi už problém - většina těch starších co to umějí ti už se bojí a mladší to už ani neumí.

5.3.2018 21:45
chameleonHugo

XXX.XXX.227.234

bilusik napsal(a):
A z čeho usuzujete, že je moc starý ? Ocásek se kupíruje kolem druhého až 3 dne po narození a uši třeba běžně ve dvou nebo dvou a půl měsících. Ale proč jí raděj neodpovíte na to, na co se ptá, ostatní komentáře jsou asi zbytečné - na názor se nikdo neptal..

..z textu...protože se prostě nekupíruje - oficiálně a pokud to někdo dělá, nikdo tento zdroj nezveřejní...a mohu projevit názor jaký chci - jsem na veřejné diskuzi...

5.3.2018 21:46
chameleonHugo

XXX.XXX.227.234

orionka napsal(a):
Odpovím tak nějak za Huga : Z textu vyplynulo, že pes bude starší než dvouměsíční, ale budiž. I tak upozornění, že staršímu psu uši kupírovat nelze, nezaškodí !
Za další - kdyby někdo věděl o veterináři, který proti zákonu okupíruje štěně dobrmana, určitě by ho prásknul tady.
Na poslední otázku můžu odpovědět : Měla jsem kupírované psy - legálně, před 25 lety. Neustřižené uši se neinvazivně nepostaví - a kdyby ano - pes by vypadal spíš jako netopýr ( nebo fenek ? ).

..děkuji...

6.3.2018 06:04
scylla

XXX.XXX.150.32

bilusik napsal(a):
Ale na to se tě tu nikdo neptal. I chytří lidé u různých plemen stále kupírují a mají IQ třeba vyšší než ty. Třeba Cane corso nebo Neapolské mastiny v Itálii stále pořád běžně kupírují - to je země, kde se kupíruje zcela běžně. A dobrmany v USA také stále běžně kupírují i jiná plemena - tam s tím problém také nemají. Ale u nás sehnat veterináře bude asi už problém - většina těch starších co to umějí ti už se bojí a mladší to už ani neumí.

No, ono když někdo obhajuje týrání psů a zbytečné operace by se neměl ohánět IQ, protože tím na sebe práská, že asi moc s tímto pojmeme neumí pracovat. V USA se také vytrhávájí kočkám drápy, kastrují koťata a štěňata a utrácejí psi, kteří vyjedou po mechanické ruce v útulku. To je pro vás zřejmě ukázkou toho vysokého IQ.

Je moc dobře, že se veterináři bojí, bohužel to muselo dojít tak daleko, že místo toho, aby to neudělali z etiky vůči zvířeti, je musí někdo strašit zákonem, ale i tak je to pro ty psy velmi dobře.

6.3.2018 20:56
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

scylla napsal(a):
No, ono když někdo obhajuje týrání psů a zbytečné operace by se neměl ohánět IQ, protože tím na sebe práská, že asi moc s tímto pojmeme neumí pracovat. V USA se také vytrhávájí kočkám drápy, kastrují koťata a štěňata a utrácejí psi, kteří vyjedou po mechanické ruce v útulku. To je pro vás zřejmě ukázkou toho vysokého IQ.

Je moc dobře, že se veterináři bojí, bohužel to muselo dojít tak daleko, že místo toho, aby to neudělali z etiky vůči zvířeti, je musí někdo strašit zákonem, ale i tak je to pro ty psy velmi dobře.

A mlátí tam černochy.

7.3.2018 10:25
bilusik

XXX.XXX.168.130

scylla napsal(a):

Jasně, takže když někdo bezdůvodně kastruje pro své pohodlí (to je větší řezání než kupírování a větší zásah do organismu), tak má podle vás také nízké IQ... ? To je přece nesmysl, to o IQ jestli někdo bezdůvodně kastruje nebo kupíruje nemá s IQ co dělat. A některé plemena se v Itálii, Francii, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Ukrajině, Rusku, v zemích jižní a severní Amerky kupírují dodnes. To akorát tady u nás a pár středoevropských zemí jsme tak zhýčkaní a outlocitní, že jim kupírování vadí - měly by vadit i bezdůvodné kastrace - ale ty nikdo nezakáže, ty se většině společnosti hodí, tak toto řezání nazařadila mezi týrání. Takové kastrování prasat, koní, odrohování skotu bez umrtvení, týrání chovem v množírnách psů pro zisk, to je horší než kupírování. Na tyhle zhýčkané sluníčkáře a vítače muslimů jednou celá Evropa dojede a naše země s nimi. No hlavně, že tu máme zakázené kupírování, to jediné vadí, jiné řezání a odrohování ne - to je paradox, co se společnosti hodí to nezakáže.

7.3.2018 21:41
sardullah

XXX.XXX.221.235

co se týká kupírování, tak za mě těžko říct...pokud zakoupím nekupírované štěně, tak určitě kupírovat nebudu...

Bezdůvodná kastrace není jen z pohodlnosti, bezdůvodnou kastraci jsem vlastně provedla i já, byť po zralé úvaze a z preventivních důvodů, ne z pohodlnosti, protože co se týká hárání nebo uhlídání feny, tak s tím opravdu problém nemám...výsledek je ale stejný - řezání do zdravého zvířete,

To co se děje u nás běžně hospodářským zvířatům ani nebudu komentovat...

To, že v americe kočkám odstraňují i drápy mi přijde naprosto neskutečné...

Co přijde jako týrání mě, byť třeba psa vlastně nikdo v pravém slova smyslu netýrá, naopak může se mít jako v psím ráji, je to, kam dospěla některá plemena...jeden příklad za všechny.. bostonský teriér, kde se často stává, že feně musí být proveden císařský řez...

7.3.2018 23:54
atobajus

XXX.XXX.195.189

Spousta lidí tady tlachá o něčem o čem nemá ani páru.

8.3.2018 00:04
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

atobajus napsal(a):

Co tím chcete říct?
Že tu někdo neví co je ucho? Nebo kupírovaní?
Nebo co ty fotky mají sdělit?

8.3.2018 06:21
scylla

XXX.XXX.150.32

atobajus napsal(a):

Kupírování obnáší zbytečnou narkózu a bolest po probuzení pro psa. Máte o tom páru vy?

8.3.2018 08:54
rájka999

XXX.XXX.115.74

scylla napsal(a):
Kupírování obnáší zbytečnou narkózu a bolest po probuzení pro psa. Máte o tom páru vy?

Zrovna u psů na těchto fotkách se o žádnou narkózu nejedná, uši se kupírují zaživa.

8.3.2018 09:44
bilusik

XXX.XXX.168.130

scylla napsal(a):

Ale zbytečné bezdůvodné kastrace psů koček pro pohodlí jejich majitelů, také přinášejí zbytečnou narkozu a bolest a je to daleko větčí zásah do organismu a nikomu to nevadí, protože se to lidem hodí. Kastrace prasat, skotu, koní bez umrtvení, odrohování skotu - to jsou bolesti, které většinu lidí u zvířat nezajímá. Takže co je proti tomu jen kupírování v narkoze. Jsou i vyspělé země EU, jako třeba Itálei, Francie, Španělsko, Portugalsko, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, kde se stále některé plemena kupírují a budou kupírovat dál. Takže bych z toho nedělal takovou tragedii - bezdůvodně kastrovat se bude také dál a lidem to nevadí. A když někdo bude chtít kupírovat i v ČR, tak si může zajet nechat okupírovat legálně třeba k vetovi do Maďarska a žádné zákony tím neporuší, protože u nás nekupíroval, kdo chce ten si cestu najde a zařídí si to - a jde to i zcela legálně bez porušení našeho zákona - a ať se vám to líbí nebo ne, nic s tím nemůžete dělat.

8.3.2018 10:02
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

bilusik napsal(a):
Ale zbytečné bezdůvodné kastrace psů koček pro pohodlí jejich majitelů, také přinášejí zbytečnou narkozu a bolest a je to daleko větčí zásah do organismu a nikomu to nevadí, protože se to lidem hodí. Kastrace prasat, skotu, koní bez umrtvení, odrohování skotu - to jsou bolesti, které většinu lidí u zvířat nezajímá. Takže co je proti tomu jen kupírování v narkoze. Jsou i vyspělé země EU, jako třeba Itálei, Francie, Španělsko, Portugalsko, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, kde se stále některé plemena kupírují a budou kupírovat dál. Takže bych z toho nedělal takovou tragedii - bezdůvodně kastrovat se bude také dál a lidem to nevadí. A když někdo bude chtít kupírovat i v ČR, tak si může zajet nechat okupírovat legálně třeba k vetovi do Maďarska a žádné zákony tím neporuší, protože u nás nekupíroval, kdo chce ten si cestu najde a zařídí si to - a jde to i zcela legálně bez porušení našeho zákona - a ať se vám to líbí nebo ne, nic s tím nemůžete dělat.

"A když někdo bude chtít kupírovat i v ČR, tak si může zajet nechat okupírovat legálně třeba k vetovi do Maďarska a žádné zákony tím neporuší"

To je sice pravda, ale jsou další věci kolem.

Je spousta zákazů a omezení pro kupírované psy, takže třeba nemůžu vystavovat či uchovnit importované zvíře, i když jsem o jeho kupírování ani nerozhodl, a ten pes s našimi dobrosery nemá nic společného, ani mu to nijak nepomůže.

8.3.2018 10:52
bilusik

XXX.XXX.168.130

pan Brouček napsal(a):
"A když někdo bude chtít kupírovat i v ČR, tak si může zajet nechat okupírovat legálně třeba k vetovi do Maďarska a žádné zákony tím neporuší"

To je sice pravda, ale jsou další věci kolem.

Je spousta zákazů a omezení pro kupírované psy, takže třeba nemůžu vystavovat či uchovnit importované zvíře, i když jsem o jeho kupírování ani nerozhodl, a ten pes s našimi dobrosery nemá nic společného, ani mu to nijak nepomůže.

Ale jsou lidi co nepotřebují a nechtějí u nás uchovňovat a vystavovat - mají psa třeba jen oro radost a prostě ho kupírovaného chtějí, tak si to stále dokáží zařídit. A výstavy se dají udělat v zahraničí a uchovnit se dá také v zahraničí, a pak udělat vrh na zahraničního majitele - cestičky pořád jsou, i když je to sloýitější. Náš zákon to pouze ztížil, ale pořád je to možné.

8.3.2018 11:23
stepka

XXX.XXX.225.10

mají psa třeba jen oro radost a prostě ho kupírovaného chtějí

a chci...a chci... a chci...jak malej parchant

8.3.2018 11:29
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

bilusik napsal(a):
Ale jsou lidi co nepotřebují a nechtějí u nás uchovňovat a vystavovat - mají psa třeba jen oro radost a prostě ho kupírovaného chtějí, tak si to stále dokáží zařídit. A výstavy se dají udělat v zahraničí a uchovnit se dá také v zahraničí, a pak udělat vrh na zahraničního majitele - cestičky pořád jsou, i když je to sloýitější. Náš zákon to pouze ztížil, ale pořád je to možné.

Já jenom říct, že i když se žádné zákony neporuší, není to bez problémů.

výstavy se dají udělat v zahraničí a uchovnit se dá také v zahraničí, a pak udělat vrh na zahraničního majitele

Tohle je teorie. To nikdo nedělá a dělat nebude. Určitě ne kvůli tomu, aby měl kupírovaného psa.

8.3.2018 12:53
bilusik

XXX.XXX.168.130

pan Brouček napsal(a):
Já jenom říct, že i když se žádné zákony neporuší, není to bez problémů.

výstavy se dají udělat v zahraničí a uchovnit se dá také v zahraničí, a pak udělat vrh na zahraničního majitele

Tohle je teorie. To nikdo nedělá a dělat nebude. Určitě ne kvůli tomu, aby měl kupírovaného psa.

Ti co kupírují mnohdy ani nechovají - u dobrmanů nemají psi ani PP a někteří majitelé je chtějí mít okupírované, takže to nemusíš řešit. U kavkazáků, středoasiatů, pitů - se kupírje zcela běžně. A znovu opakuji, že kdo chce, tak si cestu najde. A že lidi v ČR chovají na cizí chovky, takových případů je více - v ČR mají třeba zakázaný chov, tak chovají na zahraničního chovatele - takže to jde i s kupírovanými jedinci. Je vidět brouku, že jsi jen teoretik, co o tom mnoho neví. Teorie brouku píšeš většinou jen ty, tomuhle se říká praxe.

8.3.2018 12:59
bilusik

XXX.XXX.168.130

stepka napsal(a):
mají psa třeba jen oro radost a prostě ho kupírovaného chtějí

a chci...a chci... a chci...jak malej parchant

A kdo chce, ten si to stále dokáže zařídit - jak jsem psal u pitbulů, kavkazáků, středoasiatů se pořád kupíruje dost i u nás. A jak jsem psal u plemen jako Cane corco a Neapolský mastin se po evropských zemích kupíruje také stále dost, takže není problém si kupírovaného jedince dovézt, když o to bude někdo stát.

8.3.2018 15:25
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

bilusik napsal(a):
Ti co kupírují mnohdy ani nechovají - u dobrmanů nemají psi ani PP a někteří majitelé je chtějí mít okupírované, takže to nemusíš řešit. U kavkazáků, středoasiatů, pitů - se kupírje zcela běžně. A znovu opakuji, že kdo chce, tak si cestu najde. A že lidi v ČR chovají na cizí chovky, takových případů je více - v ČR mají třeba zakázaný chov, tak chovají na zahraničního chovatele - takže to jde i s kupírovanými jedinci. Je vidět brouku, že jsi jen teoretik, co o tom mnoho neví. Teorie brouku píšeš většinou jen ty, tomuhle se říká praxe.

A že lidi v ČR chovají na cizí chovky, takových případů je více - v ČR mají třeba zakázaný chov, tak chovají na zahraničního chovatele

To ano. Já ale píšu " Určitě ne kvůli tomu, aby měl kupírovaného psa."
Z jiných důvodů to je jiná.

Nevěřím, že znáte (a netykejte mi prosím soudružko) někoho, kdo chová a vystavuje stovky km daleko od domova jen proto, že chce mít kupírovaného psa.

Uživatel s deaktivovaným účtem

8.3.2018 15:47

pan Brouček napsal(a):
A že lidi v ČR chovají na cizí chovky, takových případů je více - v ČR mají třeba zakázaný chov, tak chovají na zahraničního chovatele

To ano. Já ale píšu " Určitě ne kvůli tomu, aby měl kupírovaného psa."
Z jiných důvodů to je jiná.

Nevěřím, že znáte (a netykejte mi prosím soudružko) někoho, kdo chová a vystavuje stovky km daleko od domova jen proto, že chce mít kupírovaného psa.

I já znám, a ne zrovna jednoho. U "mého" plemene běžná věc (kupírování i výstavy mimo ČR).

8.3.2018 20:29
chameleonHugo

XXX.XXX.239.131

bilusik napsal(a):

...můžete mi prosím vysvětlit co si mám představit pod "kastrace koček pro pohodlí jejich majitelů"...jakou "pohodlnost"?

10.3.2018 11:19
bilusik

XXX.XXX.168.130

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
I já znám, a ne zrovna jednoho. U "mého" plemene běžná věc (kupírování i výstavy mimo ČR).

Přesně. Tak vidíš brouku nebo Broučku, že jsem měl pravdu. Ty jsi jen neznalý psí teoretik co vše pitvá a slovíčkaří do mrtva, ale víš prd...

11.3.2018 01:01
balisek

XXX.XXX.131.211

"Ale zbytečné bezdůvodné kastrace psů koček pro pohodlí jejich majitelů, také přinášejí zbytečnou narkozu a bolest a je to daleko větčí zásah do organismu a nikomu to nevadí, protože se to lidem hodí."

Ano, lidem se celkem hodí, že kočka s přístupem ven nedotáhne 2x ročně nůši koťat - na rozdíl od feny jí totiž opravdu uhlídat nejde. O nekontrolovaném množení kočičí populace nebo o vlivu neustálých porodů nebo kojení na organismus kočky si snad nemusíme povídat...

Ano, lidem se hodí, že kocour se netoulá, nechodí domů orvaný a nehrozí mu bezprostřední riziko nákazy infekčními nemocemi při vzájemných potyčkách.

Ano, lidem se hodí, že bytová kočka bez partnera nemrouská naprázdno a nehrozí jí pyometra, srůsty a podobné fajn věci. Reprodukční cyklus kočky je totiž trochu jiný než feny a nenaplněné říje nutně vedou k závažným gynekologickým problémům.

Za pohodlnost asi lze označit kastraci bytového kocoura. Je to spíš hygienická nutnost, jelikož soužití se značkujícím kočičákem opravdu není nic moc a vychovat (opět na rozdíl od psa) ho v tomto směru nelze.

Nejsem stoupencem bezdůvodné kastrace psů. Nicméně pokud jde o kočky, je to volba mezi dvěma špatnými alternativami - a kastrace představuje s přihlédnutím k wellfare kočky tu méně špatnou.

11.3.2018 06:11
scylla

XXX.XXX.150.32

bilusik napsal(a):

Obojí je prasečina a týrání zvířat Není pro to rozumná obhajoba.

11.3.2018 06:13
scylla

XXX.XXX.150.32

rájka999 napsal(a):
Zrovna u psů na těchto fotkách se o žádnou narkózu nejedná, uši se kupírují zaživa.

Ještě větší prasárna, než se dá předpokládat.

11.3.2018 07:37
orionka

XXX.XXX.234.108

scylla napsal(a):
Obojí je prasečina a týrání zvířat Není pro to rozumná obhajoba.

Tak tohle už je taky paranoa. Mám 14ti letou absolutně spokojenou kočičku ( a jak se mnou cvičí - hrozí jí jedině, že ji jednou zabiju v zatmění ) vykastrovanou po prvních koťatech.
Není ani tlustá, ani líná - to je spíš ADHD, celý život myši chytá. Udržet doma mrouskající vesnickou kočku, když jí pod oknem vyřvávají kocouři ? A rozdávat a likvidovat koťata ?
Scyllo - to snad jste napsala proto, aby se diskuze jaksepatří rozjela. Nemůžete to myslet vážně.

11.3.2018 08:34
scylla

XXX.XXX.150.32

orionka napsal(a):
Tak tohle už je taky paranoa. Mám 14ti letou absolutně spokojenou kočičku ( a jak se mnou cvičí - hrozí jí jedině, že ji jednou zabiju v zatmění ) vykastrovanou po prvních koťatech.
Není ani tlustá, ani líná - to je spíš ADHD, celý život myši chytá. Udržet doma mrouskající vesnickou kočku, když jí pod oknem vyřvávají kocouři ? A rozdávat a likvidovat koťata ?
Scyllo - to snad jste napsala proto, aby se diskuze jaksepatří rozjela. Nemůžete to myslet vážně.

Koukněte se do sousedního vlákna: tam si pes něco udělal s nohou a když napíšu, že je třeba jet na veterinu, když pes špatně chodí, tak to prý nemám dramatizovat a asi má inspektor pišišvor oči jako visarionovič renntgeněnko, když ví, že psovi nic není. Proč mají lidé tendenci se psem nechodit na veterinu, když psovi něco je, ale podrobovat ho naprosto zbytečným zákrokům, které mu mohou naprosto zničit zdraví? Vy v tom vidíte logiku a prospěch pro psa?

11.3.2018 08:58
chameleonHugo

XXX.XXX.226.243

scylla napsal(a):
Koukněte se do sousedního vlákna: tam si pes něco udělal s nohou a když napíšu, že je třeba jet na veterinu, když pes špatně chodí, tak to prý nemám dramatizovat a asi má inspektor pišišvor oči jako visarionovič renntgeněnko, když ví, že psovi nic není. Proč mají lidé tendenci se psem nechodit na veterinu, když psovi něco je, ale podrobovat ho naprosto zbytečným zákrokům, které mu mohou naprosto zničit zdraví? Vy v tom vidíte logiku a prospěch pro psa?

...ale tady se mluví o kastraci koček...

11.3.2018 09:01
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

bilusik napsal(a):
Přesně. Tak vidíš brouku nebo Broučku, že jsem měl pravdu. Ty jsi jen neznalý psí teoretik co vše pitvá a slovíčkaří do mrtva, ale víš prd...

Tak napsat se dá úplně všechno. I naprostá kravina.
Takže v pohodě.

11.3.2018 11:07
bilusik

XXX.XXX.168.130

pan Brouček napsal(a):
Tak napsat se dá úplně všechno. I naprostá kravina.
Takže v pohodě.

Jo brouku, ty píšeš teorie a kraviny pořád, tak o tom sám hodně víš, viď. I když o problému, o kterém píšeš toho nikdy moc nevíš...

11.3.2018 11:12
bilusik

XXX.XXX.168.130

scylla napsal(a):

Ale já taky hned neběhám s každým prdem k doktorovi, ani se sebou ani se psem. Musíte vědět, kdy je to důležité, kdy to může ohrožovat život a kdy ne. A s nohou když den nebo dva počkají, jestli se to zlepší nebo ne, na to jim pes neuhyne - za to když budu mít podezření třeba na zánět dělohy nebo torzi, tak svištím okamžitě.

11.3.2018 12:13
saola

XXX.XXX.58.3

bilusik napsal(a):

Jen tak plácáte nebo skutečně máte zdokumetovány případy, kdy se v ČR kastrují koně bez umrtvení? No tak hurá na veterinární správu, to je podnět na podezření z týrání jako hrom.

Ale možná spíš mluvíte třeba o Jižní Americe (no prostě informace, co vám internet momentálně dal, že) - tam je to poměrně běžné. No, tam to ale asi díky zdejší diskuzi nezachráníte.

Ti majitelé, kteří kastrují své psy a kočky, mají k tomu obvykle důvod - bez důvodu to nedělá nikdo. Nebo znáte někoho, kdo se ráno vzbudí, koukne na svého psa a řekne: Nevím co dnes dělat lepšího, necháme tě teda vykastrovat?

Kupírování ocasu a uší u psů (mimo pracovních loveckých) je ale diametrálně odlišná problematika - v tzv. západní civilizaci je to dnes výhradně jen zpovykanost a úprava kosmetického vzhledu zvířete kvůli rozmaru majitele. Takže naprostá zbytečnost. A věřím, že stejně jako vymizelo v průběho let kupírování uší a ocasů koní a dnes je považováno za nesmyslnou zvrhlost, stejně tak jednou dopadne i kupírování psů.

11.3.2018 12:22

kupírovat se nesmí a jíst jo
jsme západ nebo východ ?

11.3.2018 12:34
bilusik

XXX.XXX.168.130

saola napsal(a):
Jen tak plácáte nebo skutečně máte zdokumetovány případy, kdy se v ČR kastrují koně bez umrtvení? No tak hurá na veterinární správu, to je podnět na podezření z týrání jako hrom.

Ale možná spíš mluvíte třeba o Jižní Americe (no prostě informace, co vám internet momentálně dal, že) - tam je to poměrně běžné. No, tam to ale asi díky zdejší diskuzi nezachráníte.

Ti majitelé, kteří kastrují své psy a kočky, mají k tomu obvykle důvod - bez důvodu to nedělá nikdo. Nebo znáte někoho, kdo se ráno vzbudí, koukne na svého psa a řekne: Nevím co dnes dělat lepšího, necháme tě teda vykastrovat?

Kupírování ocasu a uší u psů (mimo pracovních loveckých) je ale diametrálně odlišná problematika - v tzv. západní civilizaci je to dnes výhradně jen zpovykanost a úprava kosmetického vzhledu zvířete kvůli rozmaru majitele. Takže naprostá zbytečnost. A věřím, že stejně jako vymizelo v průběho let kupírování uší a ocasů koní a dnes je považováno za nesmyslnou zvrhlost, stejně tak jednou dopadne i kupírování psů.

Plácejte si co chcete, kupírování není žádné týrání - bezdůvodné kastrace pro pohodlí majitele psů, koček, prasat koní, odrohování skotu - to je daleko větší týrání - a snad mi nebudete tvrdit, že se třeba kastrace prasat dělají s umrtvením, to bych se zasmál. Odrohování skotu - taky tu o tom psali, že to viděli dělat bez umrtvení. Takže lidi uznají za týrání jen to co nepotřebují - kastrace, které jsou větším zásahem do organismu za týrání neuznají, protože ty se lidem hodí. Takže přestaň plácat nesmysly ty... Kdo chce u různých plemen kupírovat, tak to dělá stejně dál ať už u nás nebo i v jiných zemích EU, to jen tak hned nevymizí, to je pouze tvoje zbožné přání.

11.3.2018 12:36
chameleonHugo

XXX.XXX.180.87

bilusik napsal(a):
Plácejte si co chcete, kupírování není žádné týrání - bezdůvodné kastrace pro pohodlí majitele psů, koček, prasat koní, odrohování skotu - to je daleko větší týrání - a snad mi nebudete tvrdit, že se třeba kastrace prasat dělají s umrtvením, to bych se zasmál. Odrohování skotu - taky tu o tom psali, že to viděli dělat bez umrtvení. Takže lidi uznají za týrání jen to co nepotřebují - kastrace, které jsou větším zásahem do organismu za týrání neuznají, protože ty se lidem hodí. Takže přestaň plácat nesmysly ty... Kdo chce u různých plemen kupírovat, tak to dělá stejně dál ať už u nás nebo i v jiných zemích EU, to jen tak hned nevymizí, to je pouze tvoje zbožné přání.

...a jak je to s tou kastrací koček a kocourů pro pohodlí jejich a majitelů...můžete mi to prosím vysvětlit?...opravdu by mně na tohle zajímal Váš názor...

11.3.2018 12:46
saola

XXX.XXX.58.3

Netykáme si, bilusiku.
Kupírování uší je definováno jako týrání.
Doporučuji ke studiu zákon č.248/1992 Sb., v platném znění, zvlášť paragraf 4, odstavec 1, bod g).

11.3.2018 12:47
bilusik

XXX.XXX.168.130

chameleonHugo napsal(a):
...a jak je to s tou kastrací koček a kocourů pro pohodlí jejich a majitelů...můžete mi to prosím vysvětlit?...opravdu by mně na tohle zajímal Váš názor...

No úplně jednosuše, někdo si pořídí kočku a nemá ji jen v bytě, tak jí pro své pohodlí nechá vykastrovat, aby ji nemusel mít třeba jen v bytě a hlídat jí, aby neměla koťata. To samá dělají majitelé třeba u koček a kocourů, když je neumějí vychovat, kocour je třeba na ně agresivní - tak ho nechají pro své pohodlí vykastrovat a doufají, že se to kastrací v povaze změní k lepšímu - než by se věnovali důsledné výchově raději kastrují. To samé se děje i u psů - pořídí si lidi fenu - nechají jí vykastrovat pro své pohodlí, aby ji nemuseli hlídat v době hárání. Mají psa, kterého neuměli vychovat pes je neposlouchá a je třeba dominantní - tak ho nechají třeba vykastrovat a doufají, že se jeho chování změní k lepšímu. To jsou bezdůvodné kastarce pro pohodlí lemlovitých majitelů - co na tom je k nepochopení. A to mi přijde také jako týrání (více než kupírování) - ale to nikdo nezakáže, protože to lidská společnost potřebuje - aby se jim tu psi a kočky nepřemnožili.

11.3.2018 12:49
bilusik

XXX.XXX.168.130

saola napsal(a):
Netykáme si, bilusiku.
Kupírování uší je definováno jako týrání.
Doporučuji ke studiu zákon č.248/1992 Sb., v platném znění, zvlášť paragraf 4, odstavec 1, bod g).

Tak to se pleteš, když někdo nechá kupírovat svého psa v zahraničí nebo si doveze kupírované štěně, tak žádný náš zákon neporušil, tak nepiš nepravdy. A vlastnit kupírované psy také není zakázané.

11.3.2018 12:53
chameleonHugo

XXX.XXX.154.128

bilusik napsal(a):
No úplně jednosuše, někdo si pořídí kočku a nemá ji jen v bytě, tak jí pro své pohodlí nechá vykastrovat, aby ji nemusel mít třeba jen v bytě a hlídat jí, aby neměla koťata. To samá dělají majitelé třeba u koček a kocourů, když je neumějí vychovat, kocour je třeba na ně agresivní - tak ho nechají pro své pohodlí vykastrovat a doufají, že se to kastrací v povaze změní k lepšímu - než by se věnovali důsledné výchově raději kastrují. To samé se děje i u psů - pořídí si lidi fenu - nechají jí vykastrovat pro své pohodlí, aby ji nemuseli hlídat v době hárání. Mají psa, kterého neuměli vychovat pes je neposlouchá a je třeba dominantní - tak ho nechají třeba vykastrovat a doufají, že se jeho chování změní k lepšímu. To jsou bezdůvodné kastarce pro pohodlí lemlovitých majitelů - co na tom je k nepochopení. A to mi přijde také jako týrání (více než kupírování) - ale to nikdo nezakáže, protože to lidská společnost potřebuje - aby se jim tu psi a kočky nepřemnožili.

..ale to je absolutní nesmysl co tu o kočkách a pohodlnosti jejich majitelů tvrdíte...

11.3.2018 12:55

ale není
nemusíte ty kočky mít
kastrovat se začlo jen kvůli přemnožení
to ještě mělo smysl
ostatní důvody jsou nesmysl.

11.3.2018 12:57
bilusik

XXX.XXX.168.130

chameleonHugo napsal(a):
..ale to je absolutní nesmysl co tu o kočkách a pohodlnosti jejich majitelů tvrdíte...

To je holý fakt a je to týrání a řezání větší než kupírování.

11.3.2018 12:59
hmn_

XXX.XXX.35.222

megííí, tak prosím vysvětli mým přistěhovalcům, že 1. se neměli přistěhovat a za 2. že doživotní pobyt ve vězení mezi 4mi stěnami je pro ty šelmy to nejlepší na světě! Hurrrá!

11.3.2018 13:00
bilusik

XXX.XXX.168.130

ale není
nemusíte ty kočky mít
to ještě mělo smysl

Kastrování je týrání větší než kupírování - a nezakáže se právě proto, že se to většině společnosti hodí. Stejně tak se nezakáže kastrace prasat, protože ji lidí potřebují. Tak jen alibisticky zakážeme něco co lidé nepotřebují, jako že pro zvířata něco děláme. tak to vidím já - já bych dal jako týrání obojí, pak by to bylo naprosto v pořádku, ale takhle ne.

11.3.2018 13:03
bodlinka

XXX.XXX.237.163

bilusik napsal(a):

Ale no tak. Vždyť to je kravina, co teď píšete.

Kocour se nekastruje kvůli agresivitě, ale protože nekastrovaný kocour má tendenci značkovat a zasmradit celý byt. Když ho pustím ven, tak se bude vracet porvaný a časem se třeba nevrátí vůbec. Proto se kastruje.

A kočka - holka. Ono, no, trvalá říje pro ni není nic moc. Ono fakt nemůžete srovnávat zvířata s provokovanou ovulací se psem. Úplně jiný level. Fretku takhle zabijete. Kočku přizabijete. Králíce...80% si jich pořídí karcinom dělohy. Zhoubný, často smrtelný.

11.3.2018 13:04
bilusik

XXX.XXX.168.130

hmn_ napsal(a):
megííí, tak prosím vysvětli mým přistěhovalcům, že 1. se neměli přistěhovat a za 2. že doživotní pobyt ve vězení mezi 4mi stěnami je pro ty šelmy to nejlepší na světě! Hurrrá!

Nejde alibisticky nějaké řezání zakazovat a nějaké, které se lidem hodí povolovat. To je pak špatně. Buď obojí zakázat nebo obojí povolit. Ale je to jedno, kdo chce kupíruje u různých plemen dál a žádný zákon tím neporušuje, když nekupíruje na území v ČR. A jak říkám, jsou země EU, kde se kupíruje běžně dál a nikomu to nevadí.

11.3.2018 13:04

hehe
tak přistěhovalce kastrovat, nebo co mám napsat, aby to bylo správně ?
Jde vlk s liškou po pasece a strašně se nudí. Najednou uvidí zajíce,
jak se opaluje na pařezu. Vlk povídá lišce:
„Dáme mu do držky, ať je nějaká sranda.“
Přijdou k němu a povídají:
„Hej zajíci, máš naopak kšiltovku!“
… no a zmlátí ho jak prase…
… na druhej den na pasece opět vládne tvrdá nuda.
Vlk povídá lišce:
„Víš co, zmlátíme zase zajíce, ale aby neřekl, že ho mlátíme jenom tak,
budeme po něm chtít cigáro. Když ho nebude mít, dostane do držky, když bude mít
s filtrem, budeme chtít bez filtru a nebo naopak, takže stejně dostane.“
Dojdou k pařezu a liška říká:
„Hej zajíci, máš cigáro?!“
Zajíc na to:
„Jasně, že mám, a jaký chcete, s filtrem nebo bez filtru?“
Vlk: „Ty smrade, máš naopak kšiltovku…“.

11.3.2018 13:05
bilusik

XXX.XXX.168.130

bodlinka napsal(a):
Ale no tak. Vždyť to je kravina, co teď píšete.

Kocour se nekastruje kvůli agresivitě, ale protože nekastrovaný kocour má tendenci značkovat a zasmradit celý byt. Když ho pustím ven, tak se bude vracet porvaný a časem se třeba nevrátí vůbec. Proto se kastruje.

A kočka - holka. Ono, no, trvalá říje pro ni není nic moc. Ono fakt nemůžete srovnávat zvířata s provokovanou ovulací se psem. Úplně jiný level. Fretku takhle zabijete. Kočku přizabijete. Králíce...80% si jich pořídí karcinom dělohy. Zhoubný, často smrtelný.

... nekastrovaný kocour má tendenci značkovat a zasmradit celý byt... Tak jak vidíte je to tak jak píšu - bezdůvodná kastrace a řezání z pohodlí majitele. A u psů a fen je to to samé, také zbytečné kastrace mnohdy jen z pohodlí majitele. Ale to přece nebude týrání, když se to lidem hodí...

11.3.2018 13:06
bodlinka

XXX.XXX.237.163

bilusik napsal(a):
Kastrování je týrání větší než kupírování - a nezakáže se právě proto, že se to většině společnosti hodí. Stejně tak se nezakáže kastrace prasat, protože ji lidí potřebují. Tak jen alibisticky zakážeme něco co lidé nepotřebují, jako že pro zvířata něco děláme. tak to vidím já - já bych dal jako týrání obojí, pak by to bylo naprosto v pořádku, ale takhle ne.

a teď jsme v podstatě věci. kastrace je leckdy užitečná, někdy ji my lidi potřebujeme.

k čemu ale slouží okrajování ušních boltců do hezkých tvarů? k ničemu, proto je to zakázané. Protože je to bolestivý zákrok na zvířeti, který nemá žádný účel.

11.3.2018 13:10
saola

XXX.XXX.58.3

bilusik napsal(a):
Tak to se pleteš, když někdo nechá kupírovat svého psa v zahraničí nebo si doveze kupírované štěně, tak žádný náš zákon neporušil, tak nepiš nepravdy. A vlastnit kupírované psy také není zakázané.

Netykáme si. Kterému písmenu v této krátké větičce nerozumíte či je pro vás cizí?
Nápověda třeba zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Abeceda#%C4%8Cesk%C3%A1_abeceda

K tématu: v ČR je kupírování uší psů zakázané. Každý, kdo si tento zákrok nechá u svého zvířete udělat na tajňačku, v zahraničí či si kupírovaného psa ke své spokojenosti doveze, dělá danému plemeni medvědí službu a týrání zvířat zřetelně podporuje. Pokud mezi takové patříte i vy, bilusiku, což z vašich příspěvků z mého pohledu docela vyplývá (a taky strach z kastrace - chodíte s tím někam? ), veřejně prezentujete souhlas s týráním zvířat.

Nic moc, být vámi, tak se stydím. A potichu

11.3.2018 13:10
bilusik

XXX.XXX.168.130

bodlinka napsal(a):
a teď jsme v podstatě věci. kastrace je leckdy užitečná, někdy ji my lidi potřebujeme.

k čemu ale slouží okrajování ušních boltců do hezkých tvarů? k ničemu, proto je to zakázané. Protože je to bolestivý zákrok na zvířeti, který nemá žádný účel.

Jasně, takže když nějaké řezání lidi potřebují a chtějí, tak to prostě nenazvou týráním a hurá, to potřebujeme, tak se řeže dál. Zatímco něco jiného alibisticky nazveme týráním... Nedivím se, že kdo chce kupíruje dál a tomu bezzubému zákonu, který ani vlastně nemusí nijak porušit, když okupíruje mimo území ČR - se jen směje, ...

11.3.2018 13:14
bilusik

XXX.XXX.168.130

saola napsal(a):
Netykáme si. Kterému písmenu v této krátké větičce nerozumíte či je pro vás cizí?
Nápověda třeba zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Abeceda#%C4%8Cesk%C3%A1_abeceda

K tématu: v ČR je kupírování uší psů zakázané. Každý, kdo si tento zákrok nechá u svého zvířete udělat na tajňačku, v zahraničí či si kupírovaného psa ke své spokojenosti doveze, dělá danému plemeni medvědí službu a týrání zvířat zřetelně podporuje. Pokud mezi takové patříte i vy, bilusiku, což z vašich příspěvků z mého pohledu docela vyplývá (a taky strach z kastrace - chodíte s tím někam? ), veřejně prezentujete souhlas s týráním zvířat.

Nic moc, být vámi, tak se stydím. A potichu

Piš si co chceš, kdo chce kupíruje dál a klidně to může dělat tak, že žádný zákon neporušuje a žádnou medvědí službu tím plemeni nedělá, když se jinde kupíruje běžně dál. Takže si už přestaň vymýšlet. Kdo chce kupíruje dál a zákon tím vůbec nijak nemusí porušovat. A žádné týrání zvířat nepodporuje, když neporušuje platné zákony. A já nemám plemeno, co se kupíruje, jen mi kupírování nijak nevadí a nepovažuji ho za týrání a rád tady popíchnu místní rádoby ochranářské joudy...

11.3.2018 13:27

Pohádka na nedělní odpoledne:
Sešly se moudré hlavy a ta nejmoudřejší pronesla:
Máme za úkol vymyslet nový zákon proti týrání zvířat. Nějaké nápady?
Rádce č.1. Zakážeme kastrace!
Hlavní rádce: Blbost, to by nás za chvíli všechna přemnožená havěť sežrala! Lidi by se bouřili, vždyť to dělá kdekdo na kdečem. Navíc to není vidět na první pohled, lidi potřebujou mít možnost ukázat prstem. Něco jiného potřebujeme.
Rádce č.2: Došlápneme si na týrání při špatném chovu hospodářských zvířat!
Hlavní rádce: Blbost, na to je potřeba spousta odborníků, výjezdy do terénu stojí fůru času a peněz, navíc široká veřejnost se o tom stejně nedozví, to nám plusové body nepřinese a sebere finance. Ještě něco jinýho!
Rádce č.3 Zakážeme odrohování skotu!
Hlavní rádce: Blbost, většina poddaných ani netuší, že se to dělá a co to vlastně je. Sakva chlapi to chce něco, co budou všichni znát, co bude vidět na první pohled a co nás hlavně nebude stát žádné finance.
Rádce č.4: No tak zakážeme kupírování psů. Dělá se to stejně jen u několika plemen, vidět je to na první pohled a nevezme nám to ani korunu..
Hlavní rádce: To je ono! Tak hurá do práce!
A zákon byl na světě.

11.3.2018 13:29

nerozumím tomuhle
"provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu nebo jiných vlastností zvířete, a to i v případě, že by uvedené zákroky byly provedeny za použití prostředků pro celkové nebo místní znecitlivění, prostředků snižujících bolest nebo jiných metod, nejde-li o případy uvedené v § 7 odst.3 a 4"

3 a 4 je mimo jiné:

"c) krácení ocasu u selat mladších 7 dnů, jehňat a štěňat mladších 8 dnů"
starší jen s anestezií..

proč se psovi řeže ocas ?
aby si ho nerozbil.. uši..no nízký pes s dlouhýma ušima si je třeba přišlápne.. nebo omrznou.. tam teda můžu kupírovat ?
kastruje se.. aby.. změna vzhledu to není..u fen.. jiná vlastnost ?

11.3.2018 13:31
bilusik

XXX.XXX.168.130

Pohádka na nedělní odpoledne:
Sešly se moudré hlavy a ta nejmoudřejší pronesla:
Máme za úkol vymyslet nový zákon proti týrání zvířat. Nějaké nápady?
Rádce č.1. Zakážeme kastrace!
Hlavní rádce: Blbost, to by nás za chvíli všechna přemnožená havěť sežrala! Lidi by se bouřili, vždyť to dělá kdekdo na kdečem. Navíc to není vidět na první pohled, lidi potřebujou mít možnost ukázat prstem. Něco jiného potřebujeme.
Rádce č.2: Došlápneme si na týrání při špatném chovu hospodářských zvířat!
Hlavní rádce: Blbost, na to je potřeba spousta odborníků, výjezdy do terénu stojí fůru času a peněz, navíc široká veřejnost se o tom stejně nedozví, to nám plusové body nepřinese a sebere finance. Ještě něco jinýho!
Rádce č.3 Zakážeme odrohování skotu!
Hlavní rádce: Blbost, většina poddaných ani netuší, že se to dělá a co to vlastně je. Sakva chlapi to chce něco, co budou všichni znát, co bude vidět na první pohled a co nás hlavně nebude stát žádné finance.
Rádce č.4: No tak zakážeme kupírování psů. Dělá se to stejně jen u několika plemen, vidět je to na první pohled a nevezme nám to ani korunu..
Hlavní rádce: To je ono! Tak hurá do práce!
A zákon byl na světě.

Podstatné je to, že kdo chce kupíruje u různých plemen dál a může to dělat i tak, že žádný náš platný zákon neporušuje - takže zase z toho vychází jen to, že vlk se nažral a kozy zůstaly celé. Takže žádný zákon neznemožnil kupírovat (jen se to nesmí dělat u nás) a vlastnit kupírované psy. Takže kdo chce kupíruje beztrestně dál, to je celá pointa.

11.3.2018 13:32

no však to skládali v pauze na sváču smajlík

11.3.2018 13:39
bilusik

XXX.XXX.168.130

scylla napsal(a):

Cituji...
XXX.XXX.252.46
No Scyllo, mě udivuje jaká vy jste moralistka. Ale pamatuju, jak jste k Rudovi na fríčko přišla s nádherným psem NO, kterej tahal přední nohu po skřípnutí nervu, mám dojem, že vyhřezlou plotýnkou. Já vám řikala, že to chce operaci, že v tomhle případě už neni na co čekat. No vy jste řikala, že ho operovat nedáte a že se bude léčit konzervativně. Pak už jste ho nabízela jako třínohého. Takže bejt váma, tak fakt mlčim.

Tak zanedbat péči, a pak mít třínohého psa, tak se radši ani ke kupírování nevyjadřuji a chodím kanálama. Takže zanedbání péče a následně když tím pes přijde o nohu vidím jako větší týrání než kupírování.

11.3.2018 16:32
chameleonHugo

XXX.XXX.138.184

bilusik napsal(a):
To je holý fakt a je to týrání a řezání větší než kupírování.

..když myslíte...

11.3.2018 16:38
chameleonHugo

XXX.XXX.138.184

ale není
nemusíte ty kočky mít
to ještě mělo smysl

..tak to jste mně s tímhle argumentem opravdu rozesmála...

18.9.2018 23:19
milannn

XXX.XXX.97.52

Dobrý den, v nedávné době se objevila informace o chystané novele zákona na ochranu zvířat proti týrání. Což je v pořádku, protože zvířata takovou ochranu potřebují. Jen součástí chystané novely je také změna týkající se kupírování psů. (viz http://www.ceska-justice.cz/2018/09/ministerstvo-zemedelstvi-zprisnuje-chov-zvirat-zakaz-delfinarii-i-prodeje-psu-v-obchodech/)
Pokud vám není lhostejný vývoj legislativy týkající se kupírování psů,navrhovaná novela zákona se vám nelíbí a rádi byste proti tomu i jen vyjádřili nesouhlas, přidejte se k fb skupině, kde můžeme ohledně problému diskutovat.
https://www.facebook.com/groups/ne.zakazu.kupirovani
D
ěkujeme za sdílení.

1.10.2018 14:02
prázdniny

XXX.XXX.236.4

Kupírování je v pořádku a souhlasím i se zákazem delfinárií - už to, že tam delfíni nežijí dlouho proti přírodě svědčí pro nim. souhlasím také se zákazem divokých zvířat v cirkusech.-

souhlasím rovněž s tím, aby byly činěny překážky majitelům kupírovaných zvířat v podobě omezení přechodu hranic, pokut a podobně

nevím, proč by měla zvířata trpět pro podivný lidský vkus a zábavu.

1.10.2018 15:09
orionka

XXX.XXX.234.108

prázdniny napsal(a):
Kupírování je v pořádku a souhlasím i se zákazem delfinárií - už to, že tam delfíni nežijí dlouho proti přírodě svědčí pro nim. souhlasím také se zákazem divokých zvířat v cirkusech.-

souhlasím rovněž s tím, aby byly činěny překážky majitelům kupírovaných zvířat v podobě omezení přechodu hranic, pokut a podobně

Nechcete si nejdřív srovnat v hlavě, co vlastně chcete napsat ?

3.10.2018 09:54
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

prázdniny napsal(a):

To mi připomnělo jednoho známého - ten z principu souhlasí se vším, co je proti něčemu, a hodně věcí také neví.
Má Boserona a Moskeváka - nejsi to ty Karle?

3.10.2018 10:39
lesnížínka

XXX.XXX.148.5

pan Brouček napsal(a):
To mi připomnělo jednoho známého - ten z principu souhlasí se vším, co je proti něčemu, a hodně věcí také neví.
Má Boserona a Moskeváka - nejsi to ty Karle?

Calvinek

12.7.2019 13:36
Calvinek

XXX.XXX.102.153

Dobrý den. Vůbec vás nekritizuji. Prostě někteří psi mají ty ouška mít kupírovaný.
Vypadá to velice pěkně, jako třeba váš dobrman.

Přidejte reakci

Přidat smajlík