Pro admina (problémy s iFaunou)

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
29.10.2018 14:25

Dobrý den,

vážíme si toho, že nám dáváte vědět chyby, které na iFauně objevíte a pomáháte nám tak k odladění celého systému. Web je v současné chvíli již optimalizován pro 95% prohlížečů a pracujeme na tom, abychom co nejdříve dokončili i zbývající.

Rádi bychom vás proto poprosili, abyste pokud nahlašujete chybu, připojili do zprávy i přesný typ vašeho prohlížeče. Bohužel nám nepomůže pokud nám napíšete např. "Chrome", protože ten například má v současné chvíli už 69 verzí. Podobné je to i u ostatních typů prohlížečů. Jaký typ prohlížeče máte, můžete jednoduše zjistit, kliknutím na tuto adresu: https://www.whatismybrowser.com/

Mockrát vám děkujeme.
Redakce webu iFauna.cz

29.10.2018 15:42
saola

XXX.XXX.250.214

Očičko se u diskuzí nezobrazuje ani ve Firefox 63 on Windows 10.

Děláte s tím skutečně něco?
Děkuji.

29.10.2018 15:52
lupus4

XXX.XXX.11.99

Přesto, že mám zaškrtnuto - trvale přihlásit na tomto počítači, musím se každý den přihlašovat znovu. Nic zásadního, ale nepotěší

29.10.2018 15:52
assil

XXX.XXX.84.76

Oko se mi zobrazuje sporadicky semtam, řekla bych tak u 10% diskuzí, kde je nový příspěvek, je, u zbytku není. Je to docela blbý. IE11

29.10.2018 15:55
assil

XXX.XXX.84.76

Aha, teď mi to asi docvaklo a kontrolou ověřeno, že oko se ukazuje asi jen u diskuzí, který jsem před tím rozklikla, ostatní diskuze, kde jsou nové příspěvky od poslední návštěvy diskuze, nejsou označené nijak. Blbý, no.

29.10.2018 16:00

saola napsal(a):

Děkuji.

Dobrý den,

právě v současné chvíli programátoři tento nahlášený problém analyzují. Jakmile se jej podaří vyřešit, budeme vás ve vlákně informovat.

Děkujeme za pochopení.

Hezky den.
Admin Petr

29.10.2018 16:05

assil napsal(a):
Aha, teď mi to asi docvaklo a kontrolou ověřeno, že oko se ukazuje asi jen u diskuzí, který jsem před tím rozklikla, ostatní diskuze, kde jsou nové příspěvky od poslední návštěvy diskuze, nejsou označené nijak. Blbý, no.

Dobrý den,

funkce oka nemá sloužit k tomu, aby se zobrazovala u všech vláken, která jste nikdy nenavštívili. Oko by se mělo zobrazovat pouze u vláken, které jste někdy v minulosti jako přihlášení navštívili (takže vás pravděpodobně zajímá) a od vaší poslední návštěvy v tomto vlákně přibyl nějaký příspěvek

Hezký den.
admin Petr

29.10.2018 16:14

lupus4 napsal(a):
Přesto, že mám zaškrtnuto - trvale přihlásit na tomto počítači, musím se každý den přihlašovat znovu. Nic zásadního, ale nepotěší

Dobrý den,

přidáme tento problém programátorům k prověření, ale odhlašování souvisí s délkou platnosti cookie, které si vy nastavujete ve svém prohlížeči. Bylo by dobre zkontrolovat, zda nemáte nastavenou možnost “Uchovávat místní údaje jen do zavření prohlížeče”, která vám cookie soubory každý den smaže.

Hezký den.
Admin Petr

29.10.2018 17:07
Dája6

XXX.XXX.40.42

Dobrý den,
Internet Explorer 11 on Windows 7, tak já zjistila, že mám tenhle prohlížeč a mám problém s rozkliknout fotko, buď je obrovská a nic nevidím, nebo je jen poloviční a ani tehdy nic nevidím a nedá se ani posouvat. Jinak na staré iFauně problém nebyl.
Děkují Dája.

29.10.2018 17:14
Dája6

XXX.XXX.40.42

Firefox 63 on Android (Jelly Bean) a po zjištění co mám na tabletu tak tohle a ani tam nejdou pořádně fotky. Stejný problém jak u notebuku.
Děkují Dája.

29.10.2018 17:32

Dája6 napsal(a):
Firefox 63 on Android (Jelly Bean) a po zjištění co mám na tabletu tak tohle a ani tam nejdou pořádně fotky. Stejný problém jak u notebuku.
Děkují Dája.

Dobrý den,

omlouváme se, ale ve vašem popisu se nám bohužel nepodařilo zorientovat. Popisujete stav fotek v diskusi nebo v inzerci? Můžete prosím přesněji popsat co na obrazovce vidíte za problém nebo nám ideálně poslat printscreen?

Hezký den.
Admin Petr

29.10.2018 17:57
Dája6

XXX.XXX.40.42

Děkují za rychlou reakci.
Fotky v inzerátech se zobrazují pěkně, problém mám v diskuzích a to ve všech psy, ptáci, ještěři....atd. Bohu žel printscreen nepošlu, tohle neumím jsem starší osoba a tohle jsem se nenaučila .
V diskuzi si rozkliknu fotku abych se koukla na detail, ale fotka se zvětší jenže mooooc velká a nevidím nic, rozeznám co tam je, ale uvidím jen třetinu s celé fotky a nedá se ani posouvat.
Dája

29.10.2018 18:09

Dája6 napsal(a):
Děkují za rychlou reakci.
Fotky v inzerátech se zobrazují pěkně, problém mám v diskuzích a to ve všech psy, ptáci, ještěři....atd. Bohu žel printscreen nepošlu, tohle neumím jsem starší osoba a tohle jsem se nenaučila .
V diskuzi si rozkliknu fotku abych se koukla na detail, ale fotka se zvětší jenže mooooc velká a nevidím nic, rozeznám co tam je, ale uvidím jen třetinu s celé fotky a nedá se ani posouvat.
Dája

Dobrý den,

děkujeme za upřesnění. Prověříme v čem by mohl být problém a dáme vám do tohoto vlákna vědět.

Hezky den.
Admin Petr

29.10.2018 22:03
assil

XXX.XXX.120.3

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

funkce oka nemá sloužit k tomu, aby se zobrazovala u všech vláken, která jste nikdy nenavštívili. Oko by se mělo zobrazovat pouze u vláken, které jste někdy v minulosti jako přihlášení navštívili (takže vás pravděpodobně zajímá) a od vaší poslední návštěvy v tomto vlákně přibyl nějaký příspěvek

Hezký den.
admin Petr

No to jste mě nepotěšili, to teda minulá verze diskuze byla lepší.

29.10.2018 22:34

assil napsal(a):
No to jste mě nepotěšili, to teda minulá verze diskuze byla lepší.

Dobrý večer,

oko funguje naprosto stejným způsobem jako dřív. Na jeho principu jsme nic neměnili.

Hezky den
Admin Petr

30.10.2018 07:17
balu

XXX.XXX.205.74

Kopíruji sem to, co jsem napsala na dnes již uzamčenou diskuzi pro admina, a doufám, že se zde dočkám odpovědi:

28.10.2018 19:06
balu

XXX.XXX.79.13

Admine, proč už na profilu není v sekci Moje diskuze jen to, co jsem založila a je tam zmatlané vše, kde diskutuji i co jsem založila. Tedy, proč byla zrušena sekce Kde diskutuji? Takhle je to velice nepřehledné.

30.10.2018 08:39
assil

XXX.XXX.84.76

iFauna napsal(a):
Dobrý večer,

oko funguje naprosto stejným způsobem jako dřív. Na jeho principu jsme nic neměnili.

Hezky den
Admin Petr

Tak to nevím, ve starý verzi mi to označovalo všechny nové příspěvky, nejen ve vláknech, kterých jsem měla už předtím otevřený, ale ve všech, takže člověk hned viděl, kde se aktuálně diskutuje a nemusel studovat časy posledního příspěvku, aby viděl, jestli má smysl ještě přispívat do vlákna a nebo ne.

Uživatel s deaktivovaným účtem

30.10.2018 13:05

assil má pravdu, fungovalo to i bez přihlášení, naprosto na všech zařízeních a prohlížečích (a to dokonce i na hrozném IE 8 až 11)
takže ono se neví, co ten web vlastně vyhodnocoval :D
že by ip..
promiňte, mě to rozesmálo :-) ale fungovalo to, vážně
vím to, protože telefon, několik ntb, připojení v obchoďáku, na náměstí, doma... - mé zařízení dostane přidělenou adresu a ifauna podle toho zobrazí očičko
cca 1x za dva tři dny se mi adresy změní a očička v tu chvíli zmizí
mluvím o NEPŘIHLÁŠENÉM čtení

k čemu je vkládání videa, které mi zabere půl displeje, když stačí vložit odkaz a jsem na youtube.. všichni umí dát své video na youtube..

co tu dělají mimozemšťané, já myslela, že se mění komplet web kvůli nim.. no nic, už se stalo, mládí vpřed

30.10.2018 13:20
balu

XXX.XXX.205.74

assil napsal(a):
Tak to nevím, ve starý verzi mi to označovalo všechny nové příspěvky, nejen ve vláknech, kterých jsem měla už předtím otevřený, ale ve všech, takže člověk hned viděl, kde se aktuálně diskutuje a nemusel studovat časy posledního příspěvku, aby viděl, jestli má smysl ještě přispívat do vlákna a nebo ne.

Očičko se v předchozí verzi zobrazovalo, pokud do již jednou navštívené diskuze přibyl příspěvek, či příspěvky. Nezobrazovalo se automaticky u všech diskuzí, kde přibyl příspěvek. Tedy nezobrazilo se u těch, u kterých přibyl příspěvek, ale dotyčný uživatel si tu diskuzi ještě nikdy neotevřel.

30.10.2018 13:36

balu napsal(a):
Kopíruji sem to, co jsem napsala na dnes již uzamčenou diskuzi pro admina, a doufám, že se zde dočkám odpovědi:

28.10.2018 19:06
balu

XXX.XXX.79.13

Admine, proč už na profilu není v sekci Moje diskuze jen to, co jsem založila a je tam zmatlané vše, kde diskutuji i co jsem založila. Tedy, proč byla zrušena sekce Kde diskutuji? Takhle je to velice nepřehledné.

Dobrý den,

záložku "Založená témata" jsme na nové iFauně zrušili, protože jí více než 99% uživatelů mělo prázdnou. Systém ale nastavíme nově tak, že se tato záložka zobrazí pouze těm, kteří někdy nějaké téma založili nebo založí.

Hezký den.
admin Honza

30.10.2018 13:40

assil napsal(a):

Dobrý den,

je nám líto, ale tímto způsobem funkce oka opravdu nikdy nefungovala. Něměla by totiž žádný smysl, protože to, že do vlákna přibyl příspěvek, vidíte na první pohled tím, že se vlákno posune na první místo v pořadí diskusních témat a zobrazí se vám čas poslední změny.

Hezký den.
admin Honza

30.10.2018 13:47
balu

XXX.XXX.205.74

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

záložku "Založená témata" jsme na nové iFauně zrušili, protože jí více než 99% uživatelů mělo prázdnou. Systém ale nastavíme nově tak, že se tato záložka zobrazí pouze těm, kteří někdy nějaké téma založili nebo založí.

Hezký den.
admin Honza

Díky, připadá mi to logické, aby byla oddělena témata, která jsem založila, a která jen sleduji.

30.10.2018 14:06

saola napsal(a):

Děkuji.

Dobrý den,

zjistili jsme po mnoha testech, že problém byl v tom, že jste měla u svého profilového účtu zvolenou možnost "Zrušit funkci sledování diskusí pomocí oka" (funkci můžete vidět na přiloženém printscreenu). Tuto funkci jsme vám tedy vypnuli, takže od této chvíle by se vám symbol oka měl postupně začít u diskusí objevovat.

Hezký den.
admin Honza

30.10.2018 14:17
assil

XXX.XXX.84.76

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

je nám líto, ale tímto způsobem funkce oka opravdu nikdy nefungovala. Něměla by totiž žádný smysl, protože to, že do vlákna přibyl příspěvek, vidíte na první pohled tím, že se vlákno posune na první místo v pořadí diskusních témat a zobrazí se vám čas poslední změny.

Hezký den.
admin Honza

Fungovalo to tak jak píšu, a jak píše megi výše, fungovalo to i při nepřihlášení, proto píšu, že teď je sledovaní času posledního příspěvku vopruz, protože bez toho nevím, jestli aktivní jsou první tři témata nebo prvních deset nebo celá strána nebo jak. Příspěvky dole na stránce můžou být dnešní, ale taky týden starý, se to furt mění, takže to vede akorát k tomu, že zajímavých je pro mě jen prvních pár neoznačených vláken a ostatní ignoruju. A myslím, že to tak bude mít víc lidí. Ale hádat se nebudu, stejně mi nezbyde než akceptovat tak jak je to teď. Ale nevím, možná byste měli zvážit označit jinak, třeba alespoň zesíleným fontem nebo tak něco, ne nutně okem, všechna vlákna s novými příspěvky. Teď mě napadá, nebylo to v tý starý verzi označeno tím fontem? Už přesně nevím, nemuselo to být nutně oko, ale nějak rozlišené to bylo.

30.10.2018 16:07
saola

XXX.XXX.250.214

Děkuji, očičko nyní funguje.
Jen si nejsem vědoma, že bych to volitelně vypnula, ale děkuji.

30.10.2018 17:13
Dája6

XXX.XXX.40.42

ifauna

Dobrý den,
děkují už mi fotky jdou tak jak mají. Očko super!!!!
Dája

30.10.2018 21:39

tak teď je tu víc tlačítek než "diskuzí", paráda :D
1)kam se ztratilo "skrýt příspěvky" ?
2) když už jsem některé vlákno přečetla celé, proč když jej otevřu znovu, jsem zase na začátku a ne u posledního příspěvku ?

30.10.2018 22:51
Terven

XXX.XXX.110.147

balu napsal(a):
Očičko se v předchozí verzi zobrazovalo, pokud do již jednou navštívené diskuze přibyl příspěvek, či příspěvky. Nezobrazovalo se automaticky u všech diskuzí, kde přibyl příspěvek. Tedy nezobrazilo se u těch, u kterých přibyl příspěvek, ale dotyčný uživatel si tu diskuzi ještě nikdy neotevřel.

Přesně tak...vím nabeton, že pokud jsem do některé diskuze nikdy nevkročila, očičko se mi u ní nezobrazovalo ani v případě, že příspěvky přibývaly.

30.10.2018 22:56
Terven

XXX.XXX.110.147

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
assil má pravdu, fungovalo to i bez přihlášení, naprosto na všech zařízeních a prohlížečích (a to dokonce i na hrozném IE 8 až 11)
takže ono se neví, co ten web vlastně vyhodnocoval :D
že by ip..
promiňte, mě to rozesmálo :-) ale fungovalo to, vážně
vím to, protože telefon, několik ntb, připojení v obchoďáku, na náměstí, doma... - mé zařízení dostane přidělenou adresu a ifauna podle toho zobrazí očičko
cca 1x za dva tři dny se mi adresy změní a očička v tu chvíli zmizí
mluvím o NEPŘIHLÁŠENÉM čtení

k čemu je vkládání videa, které mi zabere půl displeje, když stačí vložit odkaz a jsem na youtube.. všichni umí dát své video na youtube..

co tu dělají mimozemšťané, já myslela, že se mění komplet web kvůli nim.. no nic, už se stalo, mládí vpřed

Megí, a nemohlo to být tím, že jste prostě měla ve zvyku nahlédnout do všech aktuálních diskuzí? Tudíž jste měla to očičko u každé, pokud něco přibylo...
Já jsem ho opravdu měla jen u těch, do kterých jsem aspoň jednou nahlídla.

31.10.2018 07:53

Terven napsal(a):
Megí, a nemohlo to být tím, že jste prostě měla ve zvyku nahlédnout do všech aktuálních diskuzí? Tudíž jste měla to očičko u každé, pokud něco přibylo...
Já jsem ho opravdu měla jen u těch, do kterých jsem aspoň jednou nahlídla.

to ano - oko jen u navštívených, ale fungovalo to i když jsem tu byla jako "host"
vlákna neotevřené mnou samozřejmě to oko neměly, ale fakt to bylo i v případě nepřihlášení

31.10.2018 08:55
Terven

XXX.XXX.110.147

to ano - oko jen u navštívených, ale fungovalo to i když jsem tu byla jako "host"
vlákna neotevřené mnou samozřejmě to oko neměly, ale fakt to bylo i v případě nepřihlášení

Jo, tak to jo, to nerozporuju, bylo to i v případě nepřihlášení. Špatně jsem to pochopila

31.10.2018 09:32

OT - takový nesmysl jako v posledním souvětí se mi dlouho nepoved :D
ale pravdu mám, to je důležité :-)

31.10.2018 18:33

Dobrý den,

máte pravdu, oko se dříve pomocí cookie zobrazovalo i nepřihlášeným uživatelům (pokud měl soubory cookie v prohlížeči povoleny). Stejným způsobem to nastavíme i na novém webu. Během týdne bude tato úprava zapracována.

Hezký den.
admin Honza

31.10.2018 19:08

díky
jdu do tohoto vlákna osmkrát za den a pokaždé se otevře u prvního příspěvku - dříve to fungovalo tak, že si to pamatovalo, kde jsem skončila
já bych tam chtěla zas skončit :-)

31.10.2018 21:11

díky
jdu do tohoto vlákna osmkrát za den a pokaždé se otevře u prvního příspěvku - dříve to fungovalo tak, že si to pamatovalo, kde jsem skončila
já bych tam chtěla zas skončit :-)

Dobrý den,

mělo by stačit kliknout na tlačítko “Otočit řazení příspěvků” a systém vás bude opět posouvat na poslední přečteny příspěvek.

Hezký večer.
Admin Honza

31.10.2018 21:25

to je nanic, protože pak vidím první příspěvek diskuze a poslední hned pod prvním
a zbytek jde časově od nejnovějšího po nejstarší
ale já chci, aby to skočilo tam, kde jsem skončila minule

a co ten zbytek jako třeba "skrýt příspěvky na profilu" nebo "založené diskuze nicku" zmizelo.. přece v době, kdy jsem si profil založila, platily nějaké podmínky, a pokud teď platí jiné, tak se mají týkat nově příchozích a ne mě, protože já souhlasila s jinými..

asi to vzdávám, stará fauna byla fakt dobrá, tohle je ..

31.10.2018 21:34

to je nanic, protože pak vidím první příspěvek diskuze a poslední hned pod prvním
a zbytek jde časově od nejnovějšího po nejstarší
ale já chci, aby to skočilo tam, kde jsem skončila minule

a co ten zbytek jako třeba "skrýt příspěvky na profilu" nebo "založené diskuze nicku" zmizelo.. přece v době, kdy jsem si profil založila, platily nějaké podmínky, a pokud teď platí jiné, tak se mají týkat nově příchozích a ne mě, protože já souhlasila s jinými..

asi to vzdávám, stará fauna byla fakt dobrá, tohle je ..

Dobrý den,

mělo by to fungovat přesně tak, jak popisujete. Pokud mate příspěvky seřazené chronologicky (od nejstaršího po nejnovější), tak vás systém nepřesouvá na poslední přečteny příspěvek?

Pošlete nám prosím s odpovědí, také typ vašeho prohlížeče.

Hezky večer.
Admin Honza

31.10.2018 21:39

nepřesouvá, o tom přesně mluvím
Chrome 70.0.3538.77
a ten má aktualizaci každý týden teď snad :D
firefox 62 též neposouvá

31.10.2018 21:58

Chrome 70.0.3538.77
firefox 62 též neposouvá

Děkujeme. Problém prověříme a dáme vám do tohoto vlákna vědět.

Hezky večer.
Admin Honza

1.11.2018 09:57
assil

XXX.XXX.84.76

Chrome 70.0.3538.77
firefox 62 též neposouvá

IE posouvá, doma mám FF a taky posouvá, jen nevím verzi, nějaká z posledních.

1.11.2018 10:48
honzapm

XXX.XXX.182.25

Chrome 70 on Windows 10

NEposouvá

1.11.2018 11:02

assil napsal(a):
IE posouvá, doma mám FF a taky posouvá, jen nevím verzi, nějaká z posledních.

děkuji.. ale já potřebuji mít prohlížeč a tak vůbec aktuální (kromě vykopávek z roku 2000, tam jsou staré firefoxy a IE, a tam samozřejmě nejede spousta věcí..)
tak přece nebudu každých 14 dní řešit, že na téhle aktuální verzi něco nejde..

1.11.2018 11:07
ccccccccccccc

XXX.XXX.56.179

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

mělo by to fungovat přesně tak, jak popisujete. Pokud mate příspěvky seřazené chronologicky (od nejstaršího po nejnovější), tak vás systém nepřesouvá na poslední přečteny příspěvek?

Pošlete nám prosím s odpovědí, také typ vašeho prohlížeče.

Hezky večer.
Admin Honza

Mě to posouvá na poslední přečtený příspěvek, pokud jsou za ním nepřečtené příspěvky, ale když jdu zpět do vlákna kde nejsou nové příspěvky, tak mě to přesune zpět na první příspěvek. Chrome v mobilu, 69.0.3497.100

1.11.2018 11:36
assil

XXX.XXX.84.76

ccccccccccccc napsal(a):
Mě to posouvá na poslední přečtený příspěvek, pokud jsou za ním nepřečtené příspěvky, ale když jdu zpět do vlákna kde nejsou nové příspěvky, tak mě to přesune zpět na první příspěvek. Chrome v mobilu, 69.0.3497.100

A jo, teď jsem to zkusila a mám to taky tak, IE11 v pc.

2.11.2018 13:05
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

Chrome 70.0.3538.77
firefox 62 též neposouvá

Windows 10 Pro ver.1803 build 17134.345
Chrome Verze 69.0.3497.100 (Oficiální sestavení) (64bitový)

vše naprosto korektně funguje.

2.11.2018 14:53

pan Brouček napsal(a):
Windows 10 Pro ver.1803 build 17134.345
Chrome Verze 69.0.3497.100 (Oficiální sestavení) (64bitový)

vše naprosto korektně funguje.

takže mám zastavit aktualizaci chrome ?
nafurt ?
:-)

2.11.2018 17:17

Dobrý den,

před chvílí jsme na web nasadili aktualizaci, která by měla na všech prohlížečích vyřešit problém se scrolováním na poslední přečtený příspěvek. Otestujte tedy prosím, zda vám vše funguje a budeme rádi, když nám napíšete.

Včera jsme také spustili zobrazování oka v diskusích i pro nepřihlášené uživatele.

Hezký den.
admin Petr

2.11.2018 17:32

chrome 70.0.3538.77 OK
firefox 63.0.1 OK

díky

2.11.2018 21:27
ccccccccccccc

XXX.XXX.56.179

Jo, už to funguje jak má. A zdá se mi že se to i načítá rychleji.

3.11.2018 12:45
pan Brouček

XXX.XXX.79.12

takže mám zastavit aktualizaci chrome ?
nafurt ?
:-)

To bylo info spíš pro admina.

17.11.2018 16:37

rapotacka11 napsal(a):
Nezezelená celý kopírovaný odkaz.
https://www.youtube.com/results?search_query=ko%C4%8Dka-st%C5%99%C3%ADh%C3%A1n%C3%AD+dr%C3%A1pk%C5%AF

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Problém s delšími odkazy jsme opravili, takže se nyní již zobrazují korektně.

Hezký den.
admin Honza

17.11.2018 18:10
rapotacka11

XXX.XXX.79.213

Děkuji.

11.12.2018 18:57
rapotacka11

XXX.XXX.79.213

Odkaz nezezelená - nefunguje
https://search.seznam.cz/?q=trpasli čí+pinč&url=https%3A%2F%2Fwww.hellosandy.cz%2Ftrpaslici-pinc%2F&data=lgLEEAxdc9D7VMJvb7fanGU0q3DEQDeUyZqmGnwlQ7RBG7oZLm3PZaBxkhYwTU_H1nvzF8rcvFxRUvsYkAeIBH9sp4S5JuPayih9OiAuMKicT5Vr0N3OXA_2xMQC6B6SxAJJm8QCZu8%3D

12.12.2018 10:04

rapotacka11 napsal(a):
https://search.seznam.cz/?q=trpasličí+pinč&url=https%3A%2F%2Fwww.hellosandy.cz%2Ftrpaslici-pinc%2F&data=lgLEEAxdc9D7VMJvb7fanGU0q3DEQDeUyZqmGnwlQ7RBG7oZLm3PZaBxkhYwTU_H1nvzF8rcvFxRUvsYkAeIBH9sp4S5JuPayih9OiAuMKicT5Vr0N3OXA_2xMQC6B6SxAJJm8QCZu8%3D

Dobrý den,

jste si jistá, že je tento odkaz správně vložen? I když jej totiž zkopírujeme celý, dostaneme se dle Seznamu.cz na neexistující stránku (viz přiložený printscreen). Pokud je v odkazu chyba, nemůže ani zezelenat, protože nikam nevede (= nejedná se o odkaz).

Redakce webu iFauna.cz

12.12.2018 16:21
sisi58

XXX.XXX.191.1

rapotacka11 napsal(a):
Děkuji.
https://search.seznam.cz/?q=trpasli%C4%8D%C3%AD+pin%C4%8D&oq=trpasli%C4%8D%C3%AD+pin%C4%8D&sourceid=szn-HP&sgId=kbQ79iCnxGumkcA26jQF9NwoknLjknR7zSq7YGzMzL%3D%3D&thru=sugpart&su=k&aq=-1

tento je parádní

12.12.2018 17:30
rapotacka11

XXX.XXX.79.213

¨Jo jo.

Já bych brala jen s ouškama hore .

22.12.2018 21:37
rapotacka11

XXX.XXX.79.213

rapotacka11 napsal(a):
https://search.seznam.cz/?q=trpasličí+pinč&url=https%3A%2F%2Fwww.hellosandy.cz%2Ftrpaslici-pinc%2F&data=lgLEEAxdc9D7VMJvb7fanGU0q3DEQDeUyZqmGnwlQ7RBG7oZLm3PZaBxkhYwTU_H1nvzF8rcvFxRUvsYkAeIBH9sp4S5JuPayih9OiAuMKicT5Vr0N3OXA_2xMQC6B6SxAJJm8QCZu8%3D

Opět

https://www.ifauna.cz/psi/forum/r/detail/646756/daruji-stene-bernskeho-salasnickeho-psa#a2914727

konec sice nezezelená, ale otevřelo se to,
pardon.

23.12.2018 07:15
balu

XXX.XXX.79.13

Admine, včera jsem zaznamenala tento problém - na mobilu nelze měnit způsob řazení příspěvků - i když jsem jej měla nastavený tak, že nahoře byly nejnovější, od včera mám nahoře nejstarší a nejde to změnit. Při kliknutí na ikonu pro změnu řazení se jakoby změna provede ale řazení se nezmění.

23.12.2018 13:56
ainu

XXX.XXX.242.212

Admine,

Udelejte neco s tim upozornovanim na nove prispevky do emailu, i pres kliknuti na odkaz k ukonceni sledovani mi stale prichazi opet a opet nove zpravy.

Prestante nutit lidem, co si nevyzadali - sledovani diskuzi musi byt dobrovolne, NE POVINNE je tim, ze do nich pridam prispevek! Mam od vas totalne zaspamovany email, pekne dekuji. Asi vas nahlasim do filtru jako rozesilatele spamu a to teprve bude neco...

Naprosta zacatecnicka diletantska prace, co tu s novou verzi ifauny predvadite. A to pisu jako byvala moderatorka a castecne adminka diskuzniho sk/cz fora s cca 600.000 uzivateli. Takove chrube chyby si programator nemuze dovolit.

23.12.2018 15:43
lupus4

XXX.XXX.205.61

Zdravím, u článků (na psech) se nezobrazují fota...?

23.12.2018 17:02

musím říct, že to tu jde od 10 k 5 - před opravami za 18 a po úpravách bez 2 za 20
původně 24/7

23.12.2018 17:30
Terven

XXX.XXX.160.10

Taky bych měla problémek, vlezu do diskuze, rozečtu příspěvek a on mi poskočí jinam. Jak se postupně načítají reklamy, poskočí ještě tak 3x než se usadí na místě a můžu konečně pokračovat.

23.12.2018 18:20
rapotacka11

XXX.XXX.79.213

Neumím hledat
ve starších příspěvcích nebo to už nejde ?
K něčemu se chci vrátit, název tématu nevím.
Dříve stačilo napsat (třeba)
po kastraci
a vyjela témata o kastraci, teď nic.

23.12.2018 18:35

rapotacka11 napsal(a):
Neumím hledat
ve starších příspěvcích nebo to už nejde ?
K něčemu se chci vrátit, název tématu nevím.
Dříve stačilo napsat (třeba)
po kastraci
a vyjela témata o kastraci, teď nic.

Dobrý den,

vyhledávání funguje v pořádku stejně jako dřív, jen bohužel není možné vyhledávat tak specifické výrazy jako "po kastraci". Pokud zadáte obecnější výraz jako "kastrace", vyjede vám poměrně dlouhý seznam diskusních vláken.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

23.12.2018 18:40

Terven napsal(a):
Taky bych měla problémek, vlezu do diskuze, rozečtu příspěvek a on mi poskočí jinam. Jak se postupně načítají reklamy, poskočí ještě tak 3x než se usadí na místě a můžu konečně pokračovat.

Dobrý den,

s tímto problémem vám bohužel moc nepomůžeme. Pokud chcete číst vklidu text, bez toho aniž by vám přeskakoval, je nutné nechat stránku kompletně načíst. Reklama se totiž načítá z externího zdroje naší mediální agentury a je bohužel vždy o chvilku pomalejší než naše databáze. I nám v redakci by se samozřejmě esteticky a rychlostí načítání líbil web bez reklam, bohužel bychom ale takto museli iFaunu během měsíce vypnout, protože reklama představuje zásadní zdroj příjmů bez kterého bychom nemohli existovat.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

23.12.2018 18:48

lupus4 napsal(a):
Zdravím, u článků (na psech) se nezobrazují fota...?

Dobrý den,

mockrát děkujeme za nahlášení. Tento problém je způzoben zásadní změnou v našich databázových tabulkách, kterou jsme včera museli udělat, aby uživatele v sekci holubi (kteří často pracují s pomalejšími počítači), byli schopni načíst i extrémně dlouhá vlákna o více než 1000 příspěvcích. Bohužel se díky takto velkému zásahu rozhodili některé funkce diskuse. V současné chvíli naši vývojáři intenzivně pracují na opravě a věříme, že ještě dnes by měly být následující komplikace opraveny:
- Problém s fotografiemi u článků.
- Emailová notifikace upozorňující na nové příspěvky.
- Změna řazení příspěvků na mobilu.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám pohodové Vánoce.
Redakce webu iFauna.cz

28.12.2018 15:54
ainu

XXX.XXX.112.154

@ifauna : reakce na můj post bude? Vidím, že si dost vybíráte, komu odpovíte..

Kdy zablokujete profil i IP tohoto spamovacího jedince:
https://www.ifauna.cz/profil/gabriiella/moje-diskuse

pouze postuje příspěvky s reklamou na svůj e-shop, což je porušování pravidel diskuze, konkrétně č.1:
Do diskuse je zakázáno vkládat příspěvky:
1. s komerčním podtextem, reklamou a nebo spamem, s osobní inzercí a nabídkami prodám/koupím - pro tyto nabídky využijte sekci Inzerce

30.12.2018 13:11

to hledání ale fakt nefunguje jako dřív
s dvěma hesly mi to najde 2 výsledky, s jedním heslem 5 výsledků
ale 100% vím, že to heslo je v každém druhém vlákně o krmivech, třeba
protože jsem to sama napsala..
a furt je tu reklama na výkup štěňat
je to ostuda

30.12.2018 20:36

ainu napsal(a):
@ifauna : reakce na můj post bude? Vidím, že si dost vybíráte, komu odpovíte..

Kdy zablokujete profil i IP tohoto spamovacího jedince:
https://www.ifauna.cz/profil/gabriiella/moje-diskuse

pouze postuje příspěvky s reklamou na svůj e-shop, což je porušování pravidel diskuze, konkrétně č.1:
Do diskuse je zakázáno vkládat příspěvky:
1. s komerčním podtextem, reklamou a nebo spamem, s osobní inzercí a nabídkami prodám/koupím - pro tyto nabídky využijte sekci Inzerce

Dobrý den,

nevybíráme si komu odpovíme. Příspěvek, který jsme psali lupus4, byl určen i vám. Konkrétně příslib opravy vašeho nahlášeného problému: "Emailová notifikace upozorňující na nové příspěvky." Je nám líto, že to nebylo pochopeno. Zmíněný problém jsme také hned opravili.

Děkujeme vám za nahlášení spamujícího uživatele gabriiella. U tohoto loginu byly vymazány všechny vložené příspěvky a uživatelský účet byl zablokován.

Hezký večer.
Redakce webu iFauna.cz

30.12.2018 20:44
balu

XXX.XXX.79.13

Taky se přidám - jak je možné, že zrovna na webu ifauny je inzerát na výkup psů?

30.12.2018 20:52

často mě to vrací na začátek vlákna

30.12.2018 20:57

to hledání ale fakt nefunguje jako dřív
s dvěma hesly mi to najde 2 výsledky, s jedním heslem 5 výsledků
ale 100% vím, že to heslo je v každém druhém vlákně o krmivech, třeba
protože jsem to sama napsala..
a furt je tu reklama na výkup štěňat
je to ostuda

Dobrý den,

algoritmus pro vyhledávání je nastaven naprosto totožně již několik let. Pokud ale máte u vyhledávání pocit, že nefunguje optimálně, napište nám prosím konkrétní hledaný výraz a naši vývojáři to prověří, případně upraví nastavení tak, aby se vyhledané dotazy zobrazovaly relevantněji.

Co se týká inzerce na výkup štěňat od společnosti CANIS - F servis, tak jsme v tomto případě přesvědčení, že se jedná o seriózní firmu, která poskytuje psům nadstandardní služby při prodeji do zahraničí. Jako u jakékoliv jiné služby je zásadní se informovat kdo a jak ji poskytuje. Na férovém a ohleduplném prodeji dopředu objednaných pejsků do států Evropské unie, nevidíme nic špatného. Tato firma u nás navíc inzeruje již několik let a na jejich služby jsme nezaznamenali jedinou stížnost.

Redakce webu iFauna.cz

30.12.2018 21:11

já vlastně nevěděla, že tady nějaké reklamy jsou, doteď, přechytračili adblock :-) si najdu jiný, no

firma je perfektní
nemá nikde ani jednu recenzi
množky je chválit budou asi těžko, by se naprášily, ne ? a má ta firma ještě jiné zákazníky ? kdo si může stěžovat ? štěňata ?
je to taková dost velká podpora množitelů, u nás by těch 50 tisíc kusů ročně neprodali

4.1.2019 09:34
kapička

XXX.XXX.64.44

Můžu se zeptat, jak funguje očíčko ostatním?
Na ntb mám starší chrome a je to jak kdy. Někdy mě to hodí na první nepřečtený příspěvek, někdy jen na začátek diskuze.

Na mobilu Chrom většinou aktualizovaný nebo občas Opera Mini. V odhadem 80-90% mě to hodí na začátek diskuze. V původní ifauně mě očíčko házelo vždy na první nepřečtený příspěvek v diskuzi.
Na jiných webech funguje tato funkce správně, takže odhaduji, že závada nebude u mě....

Jo a taky mě štve, že na mobilu musím psát příspěvky, jak tydýt písmenko po písmebku, protoíe mi to nenabízí slova (T9), takze je to samy preklep, a kdyz chci psat jako clovek, hezky cesky s interpunkci, tak pisu prispevek pul stoleti. Puvodni ifauna togle taky nedelala a dalo se psat uplne normalne ...

4.1.2019 10:41

kapička napsal(a):
Můžu se zeptat, jak funguje očíčko ostatním?
Na ntb mám starší chrome a je to jak kdy. Někdy mě to hodí na první nepřečtený příspěvek, někdy jen na začátek diskuze.

Na mobilu Chrom většinou aktualizovaný nebo občas Opera Mini. V odhadem 80-90% mě to hodí na začátek diskuze. V původní ifauně mě očíčko házelo vždy na první nepřečtený příspěvek v diskuzi.
Na jiných webech funguje tato funkce správně, takže odhaduji, že závada nebude u mě....

Jo a taky mě štve, že na mobilu musím psát příspěvky, jak tydýt písmenko po písmebku, protoíe mi to nenabízí slova (T9), takze je to samy preklep, a kdyz chci psat jako clovek, hezky cesky s interpunkci, tak pisu prispevek pul stoleti. Puvodni ifauna togle taky nedelala a dalo se psat uplne normalne ...

Dobrý den,

funkce oka je v současné chvíli odladěna na všechny typy prohlížečů, včetně těch starších, takže by to již nemělo hrát žádnou roli. Oko se zobrazuje pouze u diskusních vláken, které jste již někdy v minulosti navštívila a poté zde přibyl nějaký příspěvek. V tomto případě vás také posune na poslední nepřečtený příspěvek. Pokud jste ale v diskusním vlákně nikdy nebyla, systém vás posune na první příspěvek z vlákna.

Můžete nám prosím napsat, jaký používáte telefon? Testovali jsme psaní textu na několika desítkách smartphonů a s ničím podobným jsme se nesetkali.

Redakce webu iFauna

4.1.2019 13:01
kapička

XXX.XXX.64.44

Sony Xperia Z3 Compact (Android 6.0.1)

Psaní příspěvků mi fungovalo normálně, když pominu starou verzi webu, krátce po spuštění nové verze ifauny. Teď musím všechno vyťukávat po písmenkách. Asi jako když zadáváte někam heslo, tam taky klávesnice nenapovídá...

Ja vim, jak funguje ocicko. Znam tu funkci ze stare ifauny i jinych webu. Otevru si diskuzni tema a kdyz pak v tom tematu pribudou nove prispevky, tak se u nazvu diskuze objevi ocicko. Po kliknuti na ocicko se diskuze otevre bud na poslednim prectenem nebo prvnim novem prispevku od posledni navstevy.

Ted me napada, ze mobilni verze ifauny muze mit tak spatne oddeleny nazev diskuze (po kliknuti hodi na zacatek diskuze) a ocicko (po kliknuti hodi na prvbi novy prispevek), ze se na oko v 90% procentech netrefim, i kdyz uz se fakt snazim, protoze me uz fakt stve projizdet diskuzi az dolu a pak hledat posledni prectreny pruspevek. Zvlast na konskych diskuzich o 100-200 prispevcich to je "user friedly"....

A napriklad AdBlockem to neni, ten mam na ifaune deaktivovany...

Omlouvam se za diakritiku, na mobilu bych to s hacky a carkami datlovala hodinu.

4.1.2019 13:11

nemusíte klikat na očičko, stačí na to téma

4.1.2019 13:26
kapička

XXX.XXX.64.44

nemusíte klikat na očičko, stačí na to téma

No tak v tom případě mi to fakt nefunguje

Znám weby, kde se musí kliknout na značku nového příspěvku, a už jsem z toho tady tak zblblá, že už netuším..

4.1.2019 14:12

kapička napsal(a):
No tak v tom případě mi to fakt nefunguje

Znám weby, kde se musí kliknout na značku nového příspěvku, a už jsem z toho tady tak zblblá, že už netuším..

Dobrý den,

naši vývojáři tuto chybu prozkoumali a přišli na problém, který je způsoben novým stránkováním dlouhých vláken (po 250 příspěvcích), které jsme nasazovali před Vánocemi.

Týká se chyba, kterou popisujete jen dlouhých vláken (nad 250 příspěvků) nebo i těch krátkých?

Redakce webu iFauna.cz

4.1.2019 16:34
kapička

XXX.XXX.64.44

Týká se to všech diskuzí, ale už jsem našla asi problém. Opravdu je možné na diskuzi kliknout tak, že se otevře na úvodním příspěvku a nebo tak, že na prvním nepřečtené. A na mém mobilu to jsou milimetry, a když se na to vyloženě nesoustředím, klikám automatickg tím špatným způsobem....

Ale to chování textového pole pro nový přispěvek, mě pěkně štve. Třeba tlačítko zpět nahoru, které překrývá text....

4.1.2019 17:11

kapička napsal(a):
Týká se to všech diskuzí, ale už jsem našla asi problém. Opravdu je možné na diskuzi kliknout tak, že se otevře na úvodním příspěvku a nebo tak, že na prvním nepřečtené. A na mém mobilu to jsou milimetry, a když se na to vyloženě nesoustředím, klikám automatickg tím špatným způsobem....

Ale to chování textového pole pro nový přispěvek, mě pěkně štve. Třeba tlačítko zpět nahoru, které překrývá text....

Dobrý den,

mockrát děkujeme za upřesnění. Máte pravdu, systém je nastaven tak, že na poslední přečtený příspěvek linkuje pouze název vlákna. Upravíme to tak, aby bylo jedno, kde konkrétně v odkazu na vlákno kliknete.

S úpravou tlačítka zpět také nebude problém. Zakážeme jej ve všech formulářích.

Komplikaci s nápovědou slov ještě naši vývojáři prověří a v nejkratším možném termínu vám dáme do tohoto vlákna vědět.

Hezký víkend.
Redakce webu iFauna.cz

4.1.2019 18:40
sisi58

XXX.XXX.191.1

kapička píše:
"Můžu se zeptat, jak funguje očíčko ostatním?
Někdy mě to hodí na první nepřečtený příspěvek, někdy jen na začátek diskuze".

Mě se diskuze otevírají na poslední přečtený příspěvek, jen u této diskuze mi to skočí na první příspěvek.
https://www.ifauna.cz/kone/diskuse/detail/3459420/perlicky-z-inzerci-ii#a3533992

Jsou to "koně", ale snad to nevadí.

4.1.2019 19:05

sisi58 napsal(a):
kapička píše:
"Můžu se zeptat, jak funguje očíčko ostatním?
Někdy mě to hodí na první nepřečtený příspěvek, někdy jen na začátek diskuze".

Mě se diskuze otevírají na poslední přečtený příspěvek, jen u této diskuze mi to skočí na první příspěvek.
https://www.ifauna.cz/kone/diskuse/detail/3459420/perlicky-z-inzerci-ii#a3533992

Jsou to "koně", ale snad to nevadí.

Dobrý den,

je to tím, že se jedná o extra dlouhá vlákna, která jsme museli rozdělit na více stránek po 250 příspěvcích (kvůli problémům s načítáním u některých uživatelů). "Oko je pak zmatené" protože nemůže najít poslední prohlédnutý příspěvek na první straně a nabídne vám tedy hned první příspěvek z celého vlákna. Na vyřešení této komplikace právě teď naši vývojáři pracují. Věříme, že dnes nebo zítra by to mělo být vyřešeno.

Hezký večer.
Redakce webu iFauna.cz

5.1.2019 11:44
sisi58

XXX.XXX.191.1

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

je to tím, že se jedná o extra dlouhá vlákna, která jsme museli rozdělit na více stránek po 250 příspěvcích (kvůli problémům s načítáním u některých uživatelů). "Oko je pak zmatené" protože nemůže najít poslední prohlédnutý příspěvek na první straně a nabídne vám tedy hned první příspěvek z celého vlákna. Na vyřešení této komplikace právě teď naši vývojáři pracují. Věříme, že dnes nebo zítra by to mělo být vyřešeno.

Hezký večer.
Redakce webu iFauna.cz

Zdravím, už je to v pořádku. Děkuji.

5.1.2019 12:42

sisi58 napsal(a):
Zdravím, už je to v pořádku. Děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za informaci. Ještě včera večer jsme nasadili na web aktualizaci, která by měla problém s klikáním na vlákna i problém s okem u dlouhých diskusních vláken vyřešit.

Redakce webu iFauna.cz

5.1.2019 19:07
kapička

XXX.XXX.5.211

Jj potvrzuji, očíčko už funguje jak má, i u více stránkových diskuzí. Hned je pročítání diskuzí příjemnější

6.1.2019 12:10
vivad15

XXX.XXX.180.217

Chtěla bych se zeptat administrátora zda maže zde uveřejněněné příspěvky či nikoliv.Děkuji za odpověď

6.1.2019 15:02

vivad15 napsal(a):
Chtěla bych se zeptat administrátora zda maže zde uveřejněněné příspěvky či nikoliv.Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v tomto konkrétním vlákně jsme nic nemazali.

Pokud se ptáte obecně na diskuse na iFauně, tak se snažíme zachovávat slušnou a smysluplnou debatu. Mazání některých příspěvků se tak bohužel není možné vyhnout. Je to běžná součást práce administrátorů na většině webů. Na internetu jsou sice i diskusní fóra, která fungují bez jakéhokoliv zásahu, ale jejich stav je dle našeho názoru odstrašující.

Mazány jsou příspěvky, které jsou vulgární, útočné, v rozporu s pravidly diskuse, dobrými mravy nebo přímo porušující zákon. Každý kdo si ale někdy podobnou práci zkusil, ví jak je nevděčná a je obtížné rozhodnout se v jednotlivých případech, které jsou často hraniční. Podle některých uživatelů zasahujeme do diskuse moc, podle jiných málo. Najít systém, který by vyhovoval všem, je nemožné. Snažíme se tedy o co nejobjektivnější postoj, kdy cílem je svobodná diskuse, která by zároveň měla být co neužitečnější pro další chovatele.

Redakce webu iFauna

6.1.2019 19:52

kapička napsal(a):

Dobrý večer,

právě jsme na web nasadili aktualizaci, která by měla vyřešit problém s tlačítkem "Zpět nahoru". Pokud teď kliknete do formuláře pro vložení příspěvku, tlačítko ze stránky úplně zmizí, abyste mohli příspěvek nerušeně dopsat. Jakmile příspěvek vložíte nebo na mobilu zavřete klávesnici, tlačítko se opět objeví.

Zároveň jsme na mobilech obnovili funkci autocomplete, takže systém by vám měl opět nabízet při psaní celá slova.

Hezký večer.
Redakce webu iFauna.cz

6.1.2019 20:04
kapička

XXX.XXX.5.211

Potvrzuji, že funguje jak doplňování slov, tak i zmizení tlačítka zpět nahoru při psaní příspěvku. Zmizí tedy když mám kurzor v textovém poli a zmizí, když kliknu mimo textové pole, ale už nepřekáží.

Moc děkuji za všechny reakce a opravdu bleskové vyřešení problémů i přes to, že je víkend.

28.3.2019 13:43
assil

XXX.XXX.84.76

V rozkliknutých diskuzích chybí vpravo písmenka, IE11.

28.3.2019 16:03

assil napsal(a):
V rozkliknutých diskuzích chybí vpravo písmenka, IE11.

Dobrý den,

s ničím podobným jsme se ještě nesetkali a nejsme si úplně jistí, co máte na mysli. Bylo by pro vás možné přidat sem printscreen nebo fotografii z mobilu, abychom pochopili kde je zmíněný problém?

Redakce webu iFauna.cz

29.3.2019 10:07
assil

XXX.XXX.84.76

Teď jsem projela víc diskuzí a u některých to je a u některých ne. Je to prostě že se text nevejde na šířku do daného políčka a vpravo chybí na některých řádcích 1 písmenko. Viz screen.

29.3.2019 10:16
assil

XXX.XXX.84.76

Teď jsem projela ty diskuze na titulní straně a některý jsou OK a některý ne. Screen vlevo špatně, vpravo OK.

29.3.2019 10:45

assil napsal(a):
Teď jsem projela ty diskuze na titulní straně a některý jsou OK a některý ne. Screen vlevo špatně, vpravo OK.

Dobrý den,

mockrát vám za tyto printscreeny děkujeme. Předáme to našim programátorům a ti to během následujícíc dní dají do pořádku.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

29.3.2019 12:36
assil

XXX.XXX.84.76

Díky.

1.4.2019 13:32

assil napsal(a):
Díky.

Dobrý den,

v sobotu jsme provedli několik úprav, týkajících se zalamování textu a nastavili jsme také, aby se zobrazení boxu přizpůsobovalo textu. Věříme, že by to mělo zmíněný problém vyřešit. Bohužel ani po mnoha kolech testování na nejrůznějších systémech se nám nepodařilo nasimulovat chybu, kterou posíláte na fotkách, takže si bohužel nemůžeme být na 100% jistí, že úpravy zafungovaly. Budeme tedy moc rádi, pokud nám dáte vědět, jestli už se vám text zobrazuje správně.

Přejeme hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

1.4.2019 13:52
assil

XXX.XXX.84.76

Prohlídla jsem několik diskuzí včetně těch, které jsem fotila že se ukazujou špatně a všechny už jsou v pořádku. Takže ještě jednou díky, protože fakt se to špatně četlo.

1.4.2019 18:40
ainu

XXX.XXX.234.114

1) U galerie už proboha smažte to target="_blank", neumíte klasický lightbox? Dělá to slušný bordel na mobilech i v prohlížečích....

2)

style.css:199 @only screen and (min-width: 60cm)

#scrollTopBtn {
margin-left: 68%;
right: auto;
}

opravte si to na 70%, leze vám back-to-top čudl do panelu u větších monitorů. A rovnou můžete zvětšit procentuálně width panelu, vypadá to na velkém displayi jak nudle. A nebojte, reklamy se vám tam i tak vlezou :) Práce pro kodéra juniora na 5 minut ;-)

Chrome 73.0.3683.86 64bit
FF Quantum 66.0.1. 64bit
Bedna 24´´

Díky, Ainu

2.4.2019 19:33

Dobrý den,

je nám to líto, ale vašim přáním nebudeme schopni úplně vyhovět. Nejedná se totiž o chyby, ale o záměrné nastavení systému.

ad1) V minulém roce jsme provedli několik kol testování webu a samozřejmě jsme také vyzkoušeli zobrazování fotek pomocí klasického lightboxu, ale stávající řešení se nám ukázalo jako jednoznačně lepší (konzistentní na mobilu i desktopu, stabilnější, atd.)

ad2) Tlačítko o pár pixelů posuneme, ale stejně u menších rozlišení (posíláme na screenshotu) nezabráníme tomu, že tlačítko někdy překryje text. "Zpět nahoru" je zejména u delších vláken klíčové pro pohodlné procházení diskusí a věříme, že to, že je text někdy překrytý, je jen malá daň za toto pohodlí. Stačí lehce zascrolovat myší a tlačítko se vám okamžitě odsune jinam.

Hezký den
redakce webu iFauna

6.4.2019 00:21
ainu

XXX.XXX.234.114

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

je nám to líto, ale vašim přáním nebudeme schopni úplně vyhovět. Nejedná se totiž o chyby, ale o záměrné nastavení systému.

ad1) V minulém roce jsme provedli několik kol testování webu a samozřejmě jsme také vyzkoušeli zobrazování fotek pomocí klasického lightboxu, ale stávající řešení se nám ukázalo jako jednoznačně lepší (konzistentní na mobilu i desktopu, stabilnější, atd.)

ad2) Tlačítko o pár pixelů posuneme, ale stejně u menších rozlišení (posíláme na screenshotu) nezabráníme tomu, že tlačítko někdy překryje text. "Zpět nahoru" je zejména u delších vláken klíčové pro pohodlné procházení diskusí a věříme, že to, že je text někdy překrytý, je jen malá daň za toto pohodlí. Stačí lehce zascrolovat myší a tlačítko se vám okamžitě odsune jinam.

Hezký den
redakce webu iFauna

"konzistentní na mobilu i desktopu.."

tím je myšleno přesně co?

co se týče bodu 2), tam máte jasně definováno v CSS, na co jsem poukazovala, takže nechápu zmínku o menším rozlišení, stejně jako screenshot bez uvedení specifikace zdroje (prohlížeč, systém, atd) - tohle totiž tech support nejvíc miluje

9.4.2019 09:50
Dája6

XXX.XXX.40.42

Dobrý den,
mám problém s fotkami v inzerátech, když se chci na ně podívat vždy vidím jen část vyfoceného objektu. Fotky jak by byly posunuty do boku při rozkliknutí. Tato chyba je už delší čas.
Děkuji Dája

9.4.2019 11:07

Dája6 napsal(a):
Dobrý den,
mám problém s fotkami v inzerátech, když se chci na ně podívat vždy vidím jen část vyfoceného objektu. Fotky jak by byly posunuty do boku při rozkliknutí. Tato chyba je už delší čas.
Děkuji Dája

Dobrý den,

bylo by možné poslat nám pritscreen, abychom viděli v čem problém se zobrazováním fotky spočívá? Pošlete nám také prosím informaci, jakého zařízení se zmíněný problém týká (telefon, tablet, PC).

Předem děkujeme.
Redakce webu iFauna.cz

9.4.2019 17:42
Dája6

XXX.XXX.40.42

Dobrý den,
děkují za rychlou reakci, ale já Vás zklamu protože já nevím co po mě chcete a i kdybych to věděla tak to neumím . Jsem takový ten starší občan co umí jen zapnout, vypnout a něco napsat. Tak se nezlobte opravdu neumím.
Dělá mi to na noťasu a tabletu ( to vím ).
Dája

9.4.2019 17:50

Dája6 napsal(a):
Dobrý den,
děkují za rychlou reakci, ale já Vás zklamu protože já nevím co po mě chcete a i kdybych to věděla tak to neumím . Jsem takový ten starší občan co umí jen zapnout, vypnout a něco napsat. Tak se nezlobte opravdu neumím.
Dělá mi to na noťasu a tabletu ( to vím ).
Dája

Dobrý den,

problém je tedy jen v tom, že fotka není vycentrovaná na střed nebo nebo v tom, že část fotky nevidíte? Případně nám zkuste napsat, čím je fotka překrytá.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

9.4.2019 17:59
Dája6

XXX.XXX.40.42

Jééé to je rychlovka ano vycentrování a je sjetá na stranu v pravo. Jinak pokud je v inzerátu pod textem malá fotka tak ta je v pořádku jen když ji zvětším tak se deformuje. Ujede a není vycentrována a proto polovinu fotky nevidím ( malá fotka celý pes, rozkliknu a vidím přesně jen půlku psa)
Dája

9.4.2019 18:50

Dája6 napsal(a):
Jééé to je rychlovka ano vycentrování a je sjetá na stranu v pravo. Jinak pokud je v inzerátu pod textem malá fotka tak ta je v pořádku jen když ji zvětším tak se deformuje. Ujede a není vycentrována a proto polovinu fotky nevidím ( malá fotka celý pes, rozkliknu a vidím přesně jen půlku psa)
Dája

Děkujeme za upřesnění. Předáme tyto informace našim programátorům a dáme vám co nejdříve vědět.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

9.4.2019 19:01
Dája6

XXX.XXX.40.42

Moc děkují za rychlou reakci.
Dája

10.4.2019 18:20
Dája6

XXX.XXX.40.42

iFauna

Dobrý den,
děkují za rychlé vyřízení mého problému, vše je v pořádku. Děkují.
Dája

10.4.2019 19:17

Dája6 napsal(a):
iFauna

Dobrý den,
děkují za rychlé vyřízení mého problému, vše je v pořádku. Děkují.
Dája

Dobrý den,

jsme rádi, že už Vám vše funguje. Problém se týkal prohlížeče Internet Explorer kde u některých inzerátů, kde byly větší velikosti fotek, se při kliknutí na nějakou miniaturu v náhledovém okně zobrazila fotka neúplně. Tento problém jsme dnes dopoledne opravili. Ještě jednou Vám tedy děkujeme za upozornění.

Hezký zbytek dne.
Redakce webu iFauna.cz

13.4.2019 20:32
fikovnice

XXX.XXX.135.170

Milá redakce, opakovaně se mi při posílání SZ děje menší problém. Nejde o nic závažného. Ale napíšu větu. Pak následuje další věta logicky uvozená velkým písmenem, ale po odeslání, když se na svůj dopis podívám, tak se to tam hemží malými písmeny na začátcích vět. Zde vykopírovávám malou část z mé poslední SZ:

"....tak by to mělo být ok. a Ty se tedy..."

Jak píšu, není to velký problém, ale pokud to půjde napravit, budu ráda.

A vlastně ještě jedna věc - nebere vám to kapitálky - opět dám příklad - píšu o městské hromadné dopravě - MHD - ale pak v psaní je napsáno mhd malými písmeny.

13.4.2019 20:33
fikovnice

XXX.XXX.135.170

fikovnice napsal(a):
Milá redakce, opakovaně se mi při posílání SZ děje menší problém. Nejde o nic závažného. Ale napíšu větu. Pak následuje další věta logicky uvozená velkým písmenem, ale po odeslání, když se na svůj dopis podívám, tak se to tam hemží malými písmeny na začátcích vět. Zde vykopírovávám malou část z mé poslední SZ:

A vlastně ještě jedna věc - nebere vám to kapitálky - opět dám příklad - píšu o městské hromadné dopravě - MHD - ale pak v psaní je napsáno mhd malými písmeny.

P.S. Zajímavé je, že zde v diskuzi to kapitálky vzalo, v psaní SZ ale ne.

14.4.2019 10:45

fikovnice napsal(a):

Dobrý den,

mockrát Vám děkujeme za upozornění. Tento problém prověříme a pokusíme se jej co nejdříve opravit.

Hezkou neděli.
Redakce webu iFauna.cz

14.4.2019 15:30
fikovnice

XXX.XXX.135.170

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

mockrát Vám děkujeme za upozornění. Tento problém prověříme a pokusíme se jej co nejdříve opravit.

Hezkou neděli.
Redakce webu iFauna.cz

I já moc děkuji a přeji hezký den!

16.4.2019 14:18

fikovnice napsal(a):
I já moc děkuji a přeji hezký den!

Dobrý den,

včera jsme upravili nastavení kontroly pravopisu v soukromých zprávách, takže problém na který jste upozornila, už by se neměl objevit.

Přejeme příjemný den.
Redakce webu iFauna.cz

17.4.2019 14:18
fikovnice

XXX.XXX.135.179

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

včera jsme upravili nastavení kontroly pravopisu v soukromých zprávách, takže problém na který jste upozornila, už by se neměl objevit.

Přejeme příjemný den.
Redakce webu iFauna.cz

Děkuji moc a také přeji hezký den!

3.5.2019 10:47
Dasvo

XXX.XXX.101.12

Už zhruba dva týdny mi nejde iFauna v Mozille. Je chyba u Vás, nebo na mém přijímači?
Děkuju za odpověď!

3.5.2019 11:07

Dasvo napsal(a):
Už zhruba dva týdny mi nejde iFauna v Mozille. Je chyba u Vás, nebo na mém přijímači?
Děkuju za odpověď!

Dobrý den,

Mozillu běžně používáme i v redakci a na žádnou závadu jsme nenarazili. Ani od uživatelů nemáme hlášenou žádnou chybu. Je ovšem možné, že si váš prohlížeč do mezipaměti uložil nevalidní data, díky kterým teď nechce iFaunu načíst.

Můžete prosím zkusit pomocí návodu na této stránce promazat mezipaměť v Mozille a dát nám vědět?

https://support.mozilla.org/cs/kb/jak-vymazat-mezipamet

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

3.5.2019 21:57
sardullah

XXX.XXX.221.235

Dasvo napsal(a):
Děkuju za odpověď!

Používám taky Mozillu a vše v poho..

4.5.2019 04:16
bado

XXX.XXX.208.141

Dasvo napsal(a):
Děkuju za odpověď!

Taky mi to nejde. (obroská zelená lupa a vlevo jen sloupec modrých odkazů). Dělá to pouze web Ifauny, žádný jiný, nemá na to vliv ani žádný adblock atd. Ale přišel jsem na jednu věc. Odhlásil jsem se a znovu přihlásil a momentálně to po novém přihlášení funguje už správně.

15.5.2019 15:16
Dasvo

XXX.XXX.101.12

bado napsal(a):
Taky mi to nejde. (obroská zelená lupa a vlevo jen sloupec modrých odkazů). Dělá to pouze web Ifauny, žádný jiný, nemá na to vliv ani žádný adblock atd. Ale přišel jsem na jednu věc. Odhlásil jsem se a znovu přihlásil a momentálně to po novém přihlášení funguje už správně.

Přesně tak to mám. Zkusím odhlásit a přihlásit. Díky!

21.5.2019 21:20
Dasvo

XXX.XXX.250.72

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

Mozillu běžně používáme i v redakci a na žádnou závadu jsme nenarazili. Ani od uživatelů nemáme hlášenou žádnou chybu. Je ovšem možné, že si váš prohlížeč do mezipaměti uložil nevalidní data, díky kterým teď nechce iFaunu načíst.

Můžete prosím zkusit pomocí návodu na této stránce promazat mezipaměť v Mozille a dát nám vědět?

https://support.mozilla.org/cs/kb/jak-vymazat-mezipamet

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

Vymazání mezipaměti pomohlo. Moc děkuju za radu!

29.5.2019 20:00
Dája6

XXX.XXX.40.42

Dobrý den,
prosím Vás mám jeden problém. Pokud kouknu na inzeráty nezobrazí se mi fotky, když chci odejít s inzerce už mi hlásí na iFaunu ERROR. Nemůžu se vrátit a dost dlouho trvá než se můžu vrátit, ale inzerci musím obcházet obloukem. Diskuze je v pořádku.
Děkují Dája.

29.5.2019 22:30

u mě diskuze teda v pořádku není - ve vláknech, která jsou dělená na více stran, se po dopsání příspěvku vracím na první stranu a první příspěvek
to je k čemu?

30.5.2019 12:09

Dobrý den,

mockrát děkujeme za vaše upozornění. Oba problémy předáme na prověření našim programátorům a co nejdříve se vám sem ozveme s řešením.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

30.5.2019 15:54

Dája6 napsal(a):
Dobrý den,
prosím Vás mám jeden problém. Pokud kouknu na inzeráty nezobrazí se mi fotky, když chci odejít s inzerce už mi hlásí na iFaunu ERROR. Nemůžu se vrátit a dost dlouho trvá než se můžu vrátit, ale inzerci musím obcházet obloukem. Diskuze je v pořádku.
Děkují Dája.

Dobrý den,

prověřovali jsme inzerci na různých prohlížečích a to jak seznam inzerátů, tak i detail i galerii, a nikde jsem žádný problém nezaznamenali. Zkusili jsem i editaci inzerátu, zda se načtou fotografie ve fileuploaderu, a vše je také v pořádku. Pro jistotu jsem prověřili i práva čtení na serveru ifauny ve složce s fotkami inzerátů a zde jsou nastaveny práva pro čtení pro veškeré uživatelé (máme na mysli Apache, PHP, ...). Bohužel jsme tedy na žádnou systémovou chybu, kterou bychom opravit, nenarazili.

Můžete prosím nejprve zkusit promazat mezipaměť ve vašem prohlížeči a dát nám vědět, zda problém stále trvá? Postup najdete na této stránce: https://support.mozilla.org/cs/kb/jak-vymazat-mezipamet

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

30.5.2019 17:49
Dája6

XXX.XXX.40.42

Dobrý den,
já to vyzkouším, ale moc tomu naději nedávám, já jsem ta co umí jen zapnout, kliknout, zkopírovat a napsat, ale i tak děkuji.
Zkusila jsem teď jestli mi to udělá a udělalo pak jsem se 1,5hod. nemohla přihlásit na iFauna.
Pak napíšu jak mi to šlo
Děkuji Dája.

30.5.2019 19:23

Dája6 napsal(a):
Dobrý den,
já to vyzkouším, ale moc tomu naději nedávám, já jsem ta co umí jen zapnout, kliknout, zkopírovat a napsat, ale i tak děkuji.
Zkusila jsem teď jestli mi to udělá a udělalo pak jsem se 1,5hod. nemohla přihlásit na iFauna.
Pak napíšu jak mi to šlo
Děkuji Dája.

Dobrý den,

pokud byste měla s postupem podle návodu jakékoliv problémy, zavolejte nám zítra na tel. číslo 703603195 a my se pokusíme vás navést krok za krokem.

Hezký večer.
Redakce webu iFauna.cz

30.5.2019 19:47
Dája6

XXX.XXX.40.42

děkují za nabídku, ale pokud by se mi nedařilo tak manžel se nabídl, že mi pomůže
Dája

2.7.2019 17:58
bado

XXX.XXX.208.141

Nefunguje vyhledávání. Najdu název vlákna podle klíčového slova, ale pokud ho rozkliknu, tak všechny nalezené vlákna hlásí pouze :
502 Bad Gateway

2.7.2019 18:28
marcelaamax

XXX.XXX.189.249

bado napsal(a):
Nefunguje vyhledávání. Najdu název vlákna podle klíčového slova, ale pokud ho rozkliknu, tak všechny nalezené vlákna hlásí pouze :
502 Bad Gateway

A není to jen u vyhledávání, nefungují ani některá poslední vlákna, které jsou v diskuzi na "úvodní" první straně 😉

2.7.2019 18:40
ccccccccccccc

XXX.XXX.52.94

Jo, ten samý problém. Plus mi reklama pod úvodním příspěvkem překrývá první reakci.

2.7.2019 20:33

Dobrý den,
mockrát vám děkujeme za všechna upozornění, která předáme našim programátorům. Problémy budou v nejkratším možném termínu odstraněny. Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
redakce webu iFauna.cz

3.7.2019 06:59
conie

XXX.XXX.206.202

marcelaamax napsal(a):
A není to jen u vyhledávání, nefungují ani některá poslední vlákna, které jsou v diskuzi na "úvodní" první straně 😉

Tento problém trvá i teď, nová vlákna se neotevřou.

3.7.2019 07:39
Sarah01

XXX.XXX.11.195

Ano, mně se nový vlákna taky neotvírají. A to jsem to zkusila na 3 PC.

3.7.2019 07:42
efe

XXX.XXX.12.66

Stejný problém v Chromu, v IE funguje.

3.7.2019 07:54
sisi58

XXX.XXX.191.1

Koukám, že nejsem sama komu se, při otevření nějaké diskuze ukáže 502 Bad Gateway
Možná bych zvážila, nedělat úpravy na něčem, co funguje.
K nám do práce, když přijeli ajťáci něco vylepšovat, všichni se chytali za hlavu. Týden po jejich odjezdu trvalo, než se vše znovu zprovoznilo. Spíš než ajťáci to byli ajeťáci.
Otevřít mi jde pouze tato diskuze.

3.7.2019 08:18

sisi58 napsal(a):
Koukám, že nejsem sama komu se, při otevření nějaké diskuze ukáže 502 Bad Gateway
Možná bych zvážila, nedělat úpravy na něčem, co funguje.
K nám do práce, když přijeli ajťáci něco vylepšovat, všichni se chytali za hlavu. Týden po jejich odjezdu trvalo, než se vše znovu zprovoznilo. Spíš než ajťáci to byli ajeťáci.
Otevřít mi jde pouze tato diskuze.

Dobrý den,

děkujeme za vaši reakci, bohužel jsme ale žádné úpravy na samotném webu neudělali. Pouze jsme jej přesunuli na výkonnější server, protože jsme od některých uživatelů dostávali zpětnou vazbu, že se jim web načítá pomalu. To by se teď mělo výrazně zlepšit, protože nový server má více než dvojnásobný výkon.

Problémy, které se při přesunu vyskytly, nás samozřejmě mrzí a usilovně pracujeme na jejich opravě. Věříme, že během dneška bude vše vyřešeno.

Redakce webu iFauna.cz

3.7.2019 08:40
hmn_

XXX.XXX.18.8

Dotaz - po novému jsme všichni xxx.xxx.01- toť úmysl nebo nedorozumění?

3.7.2019 08:55

hmn_ napsal(a):
Dotaz - po novému jsme všichni xxx.xxx.01- toť úmysl nebo nedorozumění?

Dobrý den,

určitě se nejedná o záměr a během dneška to bude vráceno do původního stavu.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

3.7.2019 09:34

Dobrý den,

problém s otevíráním diskusních příspěvků a chybou 502 Bad Gateway by měl být v tuto chvíli opraven. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jestli je u vás vše v pořádku.

Redakce webu iFauna.cz

3.7.2019 10:43
efe

XXX.XXX.12.66

U mě ok, funguje už i v prohlížeči Chrome.

3.7.2019 11:56
sisi58

XXX.XXX.191.1

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

problém s otevíráním diskusních příspěvků a chybou 502 Bad Gateway by měl být v tuto chvíli opraven. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jestli je u vás vše v pořádku.

Redakce webu iFauna.cz

Otevírání je ok. Jen to číslíčko za xxx stále není moje.

4.7.2019 16:30

sisi58 napsal(a):
Otevírání je ok. Jen to číslíčko za xxx stále není moje.

Dobrý den,

včera odpoledne byla opravena i funkce zobrazování konce ip adresy. U nově vložených příspěvků už by se tedy vše mělo zobrazovat jako dřív.

Hezký den.
Redakce webu iFauna.cz

4.7.2019 22:47

občas je ifauna "server nenalezen", to nebude ten vyšší výkon, že ne? :-)
a jindy, že nezabezpečeno.. výsledek stejný - stránka nepřístupná

proč nemá nick iFauna viditelnou ip adresu?
co nám tajíte? že máte net od O2 jako já?

5.7.2019 19:05
bodlinka

XXX.XXX.237.163

mně v současnosti fauna prakticky nefunguje. že od aktualizace neběží na chromu, budiž, zkusím smazat cache, až najdu, kde mám uložený všechny hesla , co budu muset všude zadávat znovu, ale momentálně i přes explorer ve věšině případů dostávám stránka nepřístupná, server dns není k dispozici.

takže odcházím a vracím se někdy příště.

5.7.2019 21:48
rapotacka11

XXX.XXX.79.9

Když mám náhodou chvilku (hlídám děti)
a chci sem mrknout, většinou to nejde.
Je to jako vždy, když se to tu vylepšuje. . .

5.7.2019 23:39
bodlinka

XXX.XXX.237.163

využiji chviličku, kdy to funguje aspoň přes explorer:

chrome hlásí: Bad Request
Your browser sent a request that this server could not understand.
Size of a request header field exceeds server limit.

6.7.2019 08:43
sisi58

XXX.XXX.191.1

Zkuste s tím nefungováním něco udělat, nedělá vám to dobrou vizitku.
Časem to vždy naskočí, ale je to otravné.

6.7.2019 09:04
rapotacka11

XXX.XXX.79.9

Je to tu jak na D1

6.7.2019 09:30

bodlinka napsal(a):
využiji chviličku, kdy to funguje aspoň přes explorer:

chrome hlásí: Bad Request
Your browser sent a request that this server could not understand.
Size of a request header field exceeds server limit.

Dobrý den,

děkujeme za všechna nahlášení, na opravě zmíněných problémů pracujeme co nejrychleji.

Včera ve 23:48 provedl náš poskytovatel serveru určité úpravy, které by zmíněným problémům měly zabránit. Můžete prosím nyní web vyzkoušet, a dát nám vědět, jestli se tímto zásahem u vás problém vyřešil? Mockrát děkujeme.

Redakce webu iFauna.cz

6.7.2019 09:34
bodlinka

XXX.XXX.237.163

iFauna napsal(a):
Dobrý den,

děkujeme za všechna nahlášení, na opravě zmíněných problémů pracujeme co nejrychleji.

Včera ve 23:48 provedl náš poskytovatel serveru určité úpravy, které by zmíněným problémům měly zabránit. Můžete prosím nyní web vyzkoušet, a dát nám vědět, jestli se tímto zásahem u vás problém vyřešil? Mockrát děkujeme.

Redakce webu iFauna.cz

teď, 9.33, funguje explorer i chrome, ale opravdu od teďka, před půl hodinou ještě nic, chrome hlásil chybějící dns a explorer se tvářil, že adresa neexistuje

6.7.2019 09:44
GAELLE

XXX.XXX.55.67

firefox bez problému

6.7.2019 10:37

Dobrý den,

abychom situaci objasnili, tak problém byl v tom, že nový server měl nastavenu menší paměť pro cookie soubory. Tím pádem se problém u 97% návštěvníků vůbec neobjevil, ale nastal pouze v případě těch nejaktivnějších uživatelů, u kterých je velikost uložených cookie souborů obrovská. Tato situace nás mrzí dvojnásob, protože postihla naše nejvěrnější uživatele a rádi bychom se vám proto ještě jednou velice omluvili.

Hezkou sobotu
redakce webu iFauna.cz

6.7.2019 12:32