Monika Kučerová

Monika Kučerová

Monika Kučerová, narozena v devadesátých letech minulého století, je vystudovanou zootechničkou, nadšenou spisovatelkou, fotografkou, cestovatelkou, a především hrdou chovatelkou psa plemene bulteriér. A právě takto ji můžete nejčastěji potkat. Po boku se svým klabonosým psem Caesarem, s foťákem v ruce, v těsné blízkosti zvířat anebo na cestách. 

Mládí strávila na Tauferově střední veterinární škole v Kroměříži, kde vystudovala obor veterinářství, na něhož následně navázala pěti lety na Mendelově univerzitě v Brně. Díky tomu se od roku 2020 může pyšnit také inženýrským titulem z „hnojárny“, oboru zootechnika. 

Vášeň ke zvířatům ji během studia rozhodně neopustila a svoje obzory si rozšiřovala ve veterinárních ordinacích, zoologické zahradě v Brně nebo chovech hospodářských zvířat (převážně v chovech holštýnského skotu a mateřských chovech prasat). Až do současnosti také aktivně vypomáhá v kruzích na výstavách psů jako vedoucí kruhu nebo zapisovatel. 

Po studiu se rozhodla u zvířat zůstat nadále, nicméně v poněkud odlišné formě, než na kterou byla doposud zvyklá – administrativě. Nastoupila na oddělení živočišných komodit a ústřední evidence na Ministerstvu zemědělství v Praze, kde strávila krásný a zajímavý pracovní rok. Právě zde se, kromě jiného, dostala poprvé k jisté formě publikační činnosti (nepočítáme-li bakalářskou a diplomovou práci) a v roce 2020 vydává pod hlavičkou Ministerstva zemědělství Situační a výhledovou zprávu Koně. 

Od téhož roku také aktivně píše a fotí pro firmu Vetamix. S iFaunou navázala spolupráci na konci roku 2021. 

Mezi její další vášně patří fotografování a cestování. Fotografii se věnuje profesně, v rámci vedlejšího živnostenského podnikání, její parketou jsou především psi. V rámci cestování se nejvíce zamilovala do italských Dolomit a jednou by také ráda navštívila i kopce a jezera v Norsku.