Dominik Starý

Dominik Starý

Dominik se narodil na podzim v brněnské nemocnici roku 1998 a už od útlého věku se zajímal o přírodu a zvířata kolem něj. Snad proto, ačkoliv ne zcela plánovaně, si jako dítě zvolil svojí nejoblíbenější barvu zelenou, která přírodu a s ní cokoliv spojené, definuje tak nějak nejvíce. Jeho nejoblíbenější televizní seriál byl Lovec krokodýlů se Stevem Irwinem.   

Také jako malý jednou vyslovil přání, že by chtěl křečka. Jeho neutuchající touha po něm byla natolik neodbytná a vytrvalá, až jednoho dne bylo přání vyslyšeno a dostal yorkšírského teriéra. S ním pak začal navštěvovat psí cvičák, kde trénoval poslušnost. Krátce na to se rozhodl, že začne s psím sportem agility. Začátky byly náročné, ale u agility nakonec vydržel dlouhých osm let.       

Ve stejné době zahájil i vlastní chov gekončíků nočních a také aktivně navštěvoval zájmový tera-kroužek. K těmto ještěrům se později přidávala další zvířata. Například k jorkšírovi se přidal středně velký osrstěný peruánský naháč. Dále také malí exotičtí ptáci, zachráněný králík nebo tropické akvarijní rybičky. 

Zvířatům se věnuje dodnes. Nejvíce ho baví teraristika a akvaristika. Kromě zvířat a přírody ho také celým životem provází hudba.   

Je si vědom, že obzvláště v dnešní době je přírodu třeba chránit, a nikoliv ji jen bezohledně ničit. Proto se v roce 2021 rozhodl studovat obor biologie a ochrany na vysoké škole v Českých Budějovicích.