Lilian Prášková

Lilian Prášková

Lilian byla od dětství velkým zvířecím nadšencem. Její láska k chlupatým čtyřnohým mazlíkům byla natolik veliká, že naprosto ignorovala doporučení místního alergologa a rodiny, a pravidelně domů přinášela křečky, morčata i potulné kočky. Po nesčetných hysterických scénách své mámy, ale nakonec prožila dětství se zlatým křečkem Snížkem, morčetem Bublinou a kočičí královou Viktorií.
O tom, že její vztah ke zvířatům nebyl pouze povrchový, dokazovalo i pravidelné dojíždění k soukromníkům na koně, kde se v hnoji a seně plácela do své mladé dospělosti.
Po své úspěšně složené maturitě na pedagogickém lyceu si za odměnu darovala psa, rhodského ridgebacka, kterého pojmenovala Mandarinka. Roky s Mandy byly krásné, ale zároveň velice náročné, protože jako absolutní neznalec daného plemene udělala mnoho typicky začátečnických chyb. Ta první byla v tom, že si koupila psa od neověřeného chovatele a ta druhá byla v samotném výběru psa. Mandy jí navíc nic neodpouštěla, byla extrémně plachá a úzkostlivá. To zapříčinilo absolutní nemožnost tréninku standardní cestou. Místo toho musela Lily najít způsob, jak svého psa učit, aniž by v ní vyvolala zvýšené množství stresu. Pozitivní motivace byla ještě v plenkách a najít schopného trenéra nebylo snadné. Lily měla ale odhodlanost a to jí dovedlo ke správným lidem, kteří ji naučili, jak s tou její „paličatou citlivkou“ pracovat.
Po pár letech se k Mandarince nastěhovala i britská kočka Cookie.
Bohužel život je nevyzpytatelný, a tak se stalo, že Mandarinka kvůli nehodě předčasně odešla do psího nebe. Fakt, že o své milované můžete přijít velice rychle, přinutil Lily přemýšlet o svém místě v životě. Inspirovala se neutuchající energií svého pejska a rozhodla se začít dělat to, co doopravdy miluje, fotit a psát.
Lily je aktuálně přes šest roků na volné noze, fotí všechno, co ji padne do oka a píše články o videohrách, aktivním životě nebo lifestylu. Pomáhá firmám spravovat sociální sítě a vede redaktorský tým videoportálu Kondice. A co zvířata, ptáte se? Nebojte, na ty nezanevřela. S Cookie, která je už pekelně stará, tráví příjemné večery a od roku 2021 se opět posadila do sedla. Koupi psa plánuje také, ale protože si víc než kdy předtím uvědomuje, jak velká je to zodpovědnost, nedělá ukvapené závěry, ale připravuje vše proto, aby její Shiro (budoucí název psa), měl vše, co je potřeba ke zdravému vývoji.