Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Exota Olomouc - 9.10. 1999
Sdílet:

Exota Olomouc - 9.10. 1999

Chovatelé z okolí Náchoda neměli zájem o zájezd do Olomouce a tak musel být tento zájezd zrušen, ale jak se říká v nouzi najdeš přítele a tak nás oslovili přátelé z Rychnovska a na Exotu Olomouc jsme cestovali s nimi.

Cesta na soukromou farmu

Po prohlídce výstavy, která má stále dobrou úroveň, jsme se vydali na cestu do Bochovic navštívit soukromou farmu na chov a odchov ochočených papoušků. Tam se nás ujali manželé Škrhákovi, kteří nás přivítali a pan Škrhák nás postupně seznamoval s postupem odchovu mláďat a celou komplexní nabídkou služeb, kterou zákazníkům poskytují. Tam jsem si uvědomil, že pokud tyto farmy nabídnou dostatek odchovů milovníkům těchto ptáků a pokud i chovatelé zaznamenají více odchovů, nevyplatí se pašerákům a překupníkům jejich odchyt a dovoz z přírody. I na Exotě bylo dost odchovů žaků, amazoňanů a někteří chovatelé se z jistých důvodů raději dražšími odchovy nechlubí. Nechtějí být vykradeni atd.

Soukromá vinárna manželů Škrhákových

Zájezd byl zakončen v soukromé vinárně manželů Škrhákových, kde o nás bylo také dobře postaráno. Je jen škoda, že se zájezdu z našeho okresu zúčastnilo jen málo chovatelů. Na tento zájezd budu rád vzpomínat a proto děkuji př. Klárovi z Rychnova, že nám tuto možnost nabídl, manželům Škrhákovým za vlídné přijetí a i řidiči autobusu, neboť byl perfektní. Určitě takováto spolupráce upevní vztahy mezi námi chovateli.

Autor textu: Vlastimil Treml
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru