Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Pocestujete do Belgie?
Sdílet:

Pocestujete do Belgie?

V německém časopise AZ–Nachrichten 9/03 jsem se dočetl několik informací o významném belgickém chovateli papoušků jménem EDDY DE VLEESHOUWERA. Již...

V německém časopise AZ–Nachrichten 9/03 jsem se dočetl několik informací o významném belgickém chovateli papoušků jménem EDDY DE VLEESHOUWERA.

Již mnoho roků chová na špičkové úrovni různé druhy velkých papoušků, především jihoamerických. Výsledky, kterých dosáhl na výstavách, jsou obdivuhodné. Získal 27× titul mistra světa a více jak 50 titulů belgických.

Chov zahrnuje cca 250 párů papoušků. Téměř úplná je kolekce rodu Aratinga, Enicognatus (kogna), Myiopsitta (mníšek), dále zde jsou zastoupeny rozely i mutační. Dále je zde nádherná kolekce korel, několik párů kakadu růžových, amazoňanů, arů i papoušků šedých.

V čem lze vidět klíč k docilovaným chovatelským úspěchům? Nejdůležitějším faktorem je dobrá a vyvážená výživa, která má také vliv na velikost mláďat.

A co říci na závěr? Až pocestujete vážení čtenáři Fauny do Belgie, zajeďte si do města St. Gillis Waas a zkuste navštívit uvedeného chovatele, určitě se vám to vyplatí. O svých dojmech, prosím, poinformujte čtenáře Fauny. Děkuji již předem.

Autor textu: Rudolf Vít
Autor fotografií zdroj: Rudolf Vít
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru