Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Obezita
Sdílet:

Obezita

Kočky
Nemoci

Kočky chované volně téměř nikdy nejsou tlusté. Mají dostatek pohybu, loví a konzumují jen přiměřené množství kořisti. Kočky, které žijí s člověkem j...

Kočky chované volně téměř nikdy nejsou tlusté. Mají dostatek pohybu, loví a konzumují jen přiměřené množství kořisti. Kočky, které žijí s člověkem jsou pohodlnější, nemají potřebu velkého pohybu a obvykle je jim předkládáno nadměrné množství potravy. Také kastráti mají často tendenci k většímu příjmu krmiva.

Obezita je nejen méně estetická, zvláště pokud kočka ztloustne do neforemné koule, ale zatěžuje cirkulační aparát, navozuje patologické ztučnění jater, často cukrovku a silně kočce zkracuje život. Kočka prakticky nikdy není tlustá vlastní vinou, ale vždy vinou majitele.

Majitel se kočce s tendencí k lenivosti musí více věnovat, provokovat ji ke hrám a pohybu a podávat přiměřené dávky krmiva. Omylem je ponechávat kočkám trvale k disposici suché krmivo, aby si mohly kdykoliv „zobnout“. V přírodě také nemají stálý přísun krmiva. Pokud je v kolektivu koček dominantní velmi žravý jedinec, je nutno podávat kočkám krmivo odděleně a pohlídat, aby patřičná dávka zůstala i na ostatní kočky.

Autor textu: MVDr. Květa Mahelková
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru