Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Mistrovství drobných exotů 2003 v Lysé nad Labem
Sdílet:

Mistrovství drobných exotů 2003 v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem, město s dlouholetou historií, leží necelých třicet kilometrů severozápadně od Prahy. Poklidné město každých 14 dní ožívá díky svému...

Lysá nad Labem, město s dlouholetou historií, leží necelých třicet kilometrů severozápadně od Prahy. Poklidné město každých 14 dní ožívá díky svému modernímu výstavišti mnoha návštěvníky z širokého okolí. A právě toto výstaviště hostilo již druhým rokem výstavu Ptačí svět, kterou pořádá KPEP Praha a další přátelé exotického ptactva a kamarádi z celé republiky.
Součástí výstavy bylo 11. mistrovství drobných exotů. Tato výstava je charakteristická svou příjemnou atmosférou. Dostatek volného prostoru mezi stojany a dobré světlo umožňuje důkladnou a nerušenou prohlídku ptáků a klidnou diskusi s ostatními chovateli nad vystavenými ptáky. Dokonalým průvodcem po výstavě je katalog, který uvádí nejen přesnou barvu jednotlivých druhů ptáků, ale i číslo kroužku, ročník narození, bodové hodnocení a umístění ptáka v soutěžní skupině. Jméno chovatele je samozřejmostí. S takto kompletními informacemi, spolu s vlastními poznámkami, může každý chovatel pracovat i později, kdy připravuje nákup vhodných ptáků do svého chovu.
11. ročník výstavy byl obsazen 36 chovateli se 450 ptáky. Nejvíce jich soutěžilo, tak jako vždy, v kategorii zebřiček (184 ptáků) a chůviček (87 ptáků). Dobře byla obsazena i výstavní kategorie pásovníků (68 kusů).
 

Mistry v chovu drobných exotů se za rok 2003 stali:

Švadlenka Jiří ve skupině zebřičky se skořicovým samcem ohodnoceným 92 body,
Tušla Daniel ve skupině zebřičky s mramorovou samicí ohodnocenou rovněž 92 body,
Osoba Tomáš ve skupině chůvičky s rezavě šedou chůvičkou a 91 body,
Hájek Ivan ve skupině pásovníci s pásovníkem dlouhoocasým červenozobým plavým a 90 body,
Veselý Zdeněk ve skupině rýžovníci se stříbrným rýžovníkem ohodnoceným 91 body, a ve skupině Amady nádherné s červenohlavým samcem v základním zbarvení a 90 body,
Vančura Milan ve sloučené skupině ostatních ptáků Austrálie, Afriky a Asie se samcem Amadiny páskované ohodnocené 90 body.

 

 

 

Ostatní výsledky, včetně adres všech vystavovatelů je možné získat na internetové adrese www.volny.cz/kpep, kde je zveřejněn celý katalog výstavy.
Letošní výstava, Ptačí svět 2004 a s ní spojený 12. ročník mistrovství drobných exotů, se bude konat opět na výstavišti v Lysé nad Labem a termín konání byl stanoven na termín 3. až 5. prosince. Nyní, v době kdy začíná chovná sezóna, je dobré se zamyslit nad účastí na této výstavě. Zveme všechny chovatele, kteří se jen trochu chovem drobných exotů zabývají, k účasti na této výstavě. Vždyť jedině na takovéto výstavě můžete porovnat výsledky své dosavadní práce a naplánovat si další postup tak, aby se úroveň Vašeho chovu zlepšovala. Není třeba zvítězit, ale zúčastnit se. Jedině tak bude tato naše záliba zachována i do budoucna.
Přihláška a propozice na tuto výstavu jsou umístěny na internetové adrese www.volny.cz/kpep nebo Vám všechny potřebné informace podá Miloslav Jüstel, Petra Bezruče 1088, 288 02 Nymburk, telefon: 325 513 179, mobil: 723 683 651,
e-mail: [email protected].

 

Autor textu: Ing. Václav Podpěra
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru