Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Noví mistři republiky
Sdílet:

Noví mistři republiky

Nejdůležitější závod letošní sezony Western Riding Clubu je za námi. Na Mistrovství České republiky kategorie dospělých se sjelo do areálu Prosper horse ranche 85 startujících.

Mistrovství České republiky Western Riding Clubu

V termínu 1.-3.10. jejich jízdy shlédlo okolo 1500 diváků, kteří přijeli na Čeladnou podpořit svoje favority. Mezinárodní punc celé akci dodala účast početné slovenské ekipy a také hlavní rozhodčí Hilde Jarc, která byla z Rakouska. Kromě ní se těžké role rozhodování ujali Miluše Tomčíková a Ing. Jaroslav Havlík. Vážnou "sportovní" část ale vystřídala v sobotu večer zábavná odlehčující soutěž, ve které běhali reiningový pattern i rozhodčí a další nadšenci. Jak jinak než po dvou. Atmosféra byla přátelská, ceny opravdu velkolepé. Generálním sponzorem akce se stal Ing. Lesniczak (fy Akurec a Toratec), přispěly také firmy Sedlářství Zajac Rožnov p. R., Moravská výrobní Chomoutov, Nestlé Olomouc, Max Haken - Pinto, Western Import USA Praha, Commodum Valašská Bystřice, Ranč Lucky Valley Zádveřice, Mgr. Brodinová a další. Tom Zajac věnoval do divácké soutěže sedlo v hodnotě 35.000Kč! Jen ve finančních výhrách se jezdcům vyplatilo přes 80.000,- Kč. Pro mistry se však těmi nejcennějšími trofejemi staly stříbrné "mistrovské" přezky na opasek. Naše reportáž vám přiblíží, kdo si je ve finále odnesl.

Výsledky

Mistrem reiningu amatér se stal Lukáš Jirák z Plzně, který na koni začal jezdit teprve před dvěma lety. S klisnou Pokeys Easter Star porazil 14 konkurentů. Při předávání poděkoval všem svým dosavadním trenérům, rodičům a přátelům.
Reining Junior měl největší počet startujících - 16. Po dvou napínavých kolech se stal jasným vítězem jeden z favoritů, Tomáš Martínek z PB ranče na Mořině. S mladou klisnou A Hollywood Sweetie "zaslajdoval" ve druhém kole na 213 bodů.
V reiningu starších koní šlo o vyrovnaný boj Kláry Šalkové a Ivana Černocha. Domácí jezdkyni se však podařilo zajet poslední jízdu za 218 a tak získala s hřebcem Smart Chiconita další z mistrovských titulů.
Velkou radost měla ze svého prvního mistrovského titulu Katka Valášková s Jantarem. Pohár, šerpu i přezku si odvezla do stáje JK Litobratřice u Brna, kde má své působiště.
Titul za mistra western ridingu si opět odvezla do Českých Libchav jezdkyně Veronika Cejpová. Její Jasper je zkrátka mistr přeskoků.
Ivaně Pohlové z Prahy se podařilo získat první mistrovský titul v trailu a nejen to. Se svým valachem Peršingem zajela čistý trail na rekordní skore 211,5 bodu!
Nejlépe si s úlohou superhorse poradil Pavel Málek z Boskovic. Není divu. Pavel pilně trénoval a jeho appaloosák Crazy Spotted po celou sezonu dokazoval, že mu tato kombinovaná soutěž sedne.
Vítězkou western pleasure se sice stala slovenská závodnice Martina Jablonecká, ovšem titul mistra ČR připadl druhé v pořadí, Karle Gabrielové z Čeladné. Ta s hřebcem Skips Diablo Bar bojovala o titul v konkurenci 14 koní.
Nejrychlejší v barrel race byl už po několikáté Tonda Sekanina z Hostěrádek u Brna. S valachem Kataro zajel na neuvěřitelných 17.942 sec, čímž předjel i extra rychlé slovenské závodníky.
V pole bendingu nás porazili ko-legové ze Slovenska. Na druhém místě skončila naše favoritka Dana Provazní-ková s huculem Gery Biofaktory, která se tak stala mistry-ní ČR. Tento titul si do Děčína odvezla už potřetí za sebou!
Bezesporu nejzajímavější soutěží byl reiningový pattern v podání dvounožců. Závod zvaný IQ4 měl při své premiéře na startu opravdu elitní závodníky - např. Jardu Havlíka (na snímku). Povrch byl těžký a výkony obdivuhodné.
Zleva sportovní viceprezident Petr Trochta, slovenský prezident SAWRR Štefan Pačes, ředitel závodů Broněk Krzystek, zástupkyně generálního sponzora (firmy Toratec a Akurec), pí Hana Řezníčková, rozhodčí Hilde Jarc, Miluše Tomčíková, Jaroslav Havlík, ringsteward Michal Pec (PLR) a prezident WRC ČR Petr Julina při slavnostním nástupu.

Autor textu: Míša Zachová
Autor fotografií zdroj: Jiří Zach
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru