Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Začněte prázdniny na Výstavišti
Sdílet:

Začněte prázdniny na Výstavišti

Vytisknout Nejvetší hadí farma v Evrope Ve dnech 1.–3. července proběhne na brněnském výstavišti jubilejní 10. ročník Mezinárodní výstavy chov...

Nejvetší hadí farma v Evrope

Ve dnech 1.–3. července proběhne na brněnském výstavišti jubilejní 10. ročník Mezinárodní výstavy chovatelských a jezdeckých potřeb PROPET. Návštěvníci každoročně využívají této jedinečné příležitosti nejen k seznámení se s nejrůznějšími druhy zvířat, ale také k nákupu potřebného chovatelského vybavení. Není se čemu divit, vždyť Mezinárodní výstava PROPET je největší kontraktační a prodejní výstavou v České republice a jednou z nejvýznamnějších oborových výstav ve střední a východní Evropě.

Stalo se již tradicí, že výstava PROPET je termínově propojena s řadou dalších prestižních chovatelských akcí. V pavilonech B a D bude souběžně probíhat 39. Mezinárodní výstava psů všech plemen INTERCANIS, kterou v pavilonu G1 doplní mezinárodní soutěže psů INTERCANIS AGILITY. Oblíbená Výstava ušlechtilých koní proběhne v pavilonu Z, kde se představí okolo 110 koní, zástupců plemen chovaných na Moravě a ve Slezsku. Největší kolekce budou tvořit český teplokrevník a českomoravský belgický kůň. Doplňovat je budou plemena hafling, pony, starokladrubský kůň, holštýnský, hannoverský, bavorský, slezský norik, norik, moravský teplokrevník, český sportovní pony, welsh pony, shetland pony a mini horse. Novinkou bude přehlídka amerických plemen – paint horse, quarter horse, appaloosa. Kolem pavilonu Z nebudou chybět stánky prodejců nabízejících jezdecké potřeby.

Na každý den je připraven pestrý doprovodný program. V pavilonu A1 budou po celou dobu výstavy umístěny dvě stálé expozice, a to výstava fotografií Psi a lidé II a výstava grafiky koček. V pátek odpoledne odstartuje soutěž psů veterinárních lékařů VETCANIS 2005, po které je připraven bohatý raut pro pejsky. O víkendu se návštěvníci mohou těšit nejen na výstavu drobných hlodavců a ušlechtilých koček, ale i na ukázky dětské ZOO, letové ukázky dravců – Seiferos, jak se chová papoušek ve společnosti člověka, praktické ukázky canisterapie nebo výcvik psů Městské policie Brno. A to není vše. V sobotu, v pravé poledne přijede Eva Pilarová a po celý víkend bude v pavilonu A1 probíhat program pro děti s Honzou Musilem, který zahrnuje soutěže, hry, písničky a povídání o psech či jiných zvířatech. Víkendový program doplní ukázky práce s koňmi, fotbalu koní nebo výcviku pod sedlem a v zápřeži. Novinkou budou ukázky westernového ježdění, hipoterapie a para–westernu.

Z odborného doprovodného programu patří k nejzajímavějším mezinárodní seminář o zooterapiích a seminář o aktuálních problémech intoxikací v chovech plazů, exotických ptáků a drobných savců.

Je více než zřejmé, že Propet 2005 nabídne neuvěřitelné množství zábavných okamžiků a příjemných zážitků, které si nemůžete nechat ujít.

Autor textu: Bc. Lenka Mendelová
Autor fotografií zdroj: Bc. Lenka Mendelová
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru