Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Mělník – parkurové závody
Sdílet:

Mělník – parkurové závody

Koně
Všeobecné
Do středočeského města Mělníka se pravidelně rádi sjíždějí přátelé jezdeckého sportu. Velké díky patří ing. V. Mestenhauserovi, který se v předešl...

Do středočeského města Mělníka se pravidelně rádi sjíždějí přátelé jezdeckého sportu. Velké díky patří ing. V. Mestenhauserovi, který se v předešlých letech zasloužil o vznik pořádání mistrovství republiky dětí na ponících, a právě i z tohoto důvodu se stal jezdecký klub Mělník známým oblíbeným místem. V sezóně pořádají veřejné tréninky – parkurové hobby ježdění. Je to vlastně takový ukázkový závod se vším všudy, kdy není ale povinné ustrojení jezdců a licence, bez které se na oficiální závod nesmí. Veřejné tréninky se pořádají pro začínající jezdce a mladé koně, aby si zvykali na atmosféru, prostředí a vše, co k závodům prostě patří. Poslední březnovou sobotu pořádal jezdecký klub Mělník závod Mefrit Cup.

Dvoufazové skákání 100 – 110 cm
Závodilo se ve třech soutěžích a začínalo se dvoufázovým skákáním – 1. fáze 8 překážek do 100 cm, 2. fáze 5 překážek do 110 cm. Pokud jezdec odskákal bez chybičky ve stanoveném limitu základní parkur, automaticky pokračoval ve 2. fázi. Vítězem se stává jezdec, který odskáče ve stanoveném čase bezchybně nebo s nejmenším počtem chyb.V první soutěži zvítězila Veronika Staňková s Floridou. V této kategorii startovalo 15 koní.

Dvoufázové skákání 110–120 cm
V této kategorii startovalo 23 koní a vítězkou se stala Vojtková Alžběta s koněm Adé. Nutno podotknout, že na těchto závodech můžeme vidět mnohem více děvčat a žen.

L
V poslední kategorii tohoto závodu startovalo 10 koní a vítězkou se stala Barbora Vojtková s koněm Angelikou.
Vítězství byla odměněna věcnými cenami a jezdci mohli využít i sponzorský dar od Fotostudia Ren, které jim věnovalo jednu fotografii.
Pokud kdokoliv z vás začíná a rád by se zúčastnil veřejného tréninku, doporučuji právě jezdecký klub v Mělníku, kde se dostává maximální podpory nejen od pana ing. Mestenhausera, který je vynikající trenér, ale i celková atmosféra v tomto klubu je velmi příznivá.

text a foto: Renata Hofmann
Autor textu: Kolektiv autorů redakce iFauna.cz
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru