Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Western Riding Club a nové možnosti
Sdílet:

Western Riding Club a nové možnosti

Koně
Výcvik

Uplynuly tři měsíce od doby, kdy byla do prezidia WRC ČR kooptována nová členka, za odcházejícího prezidenta ing. Petra Julinu. Stala se jí Míša Z...

Uplynuly tři měsíce od doby, kdy byla do prezidia WRC ČR kooptována nová členka, za odcházejícího prezidenta ing. Petra Julinu. Stala se jí Míša Zachová, stávající tisková mluvčí. Co obnáší funkce prezidenta a co nového můžeme očekávat ve WRC jsme se zeptali právě jí.

Nebála jste se přijmout tuhle relativně zodpovědnou funkci?
Přiznám se, že jsem měla obavy z časové náročnosti vzhledem k tomu, že jsem svou prací, rodinou a koníčky vytížena na maximum. Na druhou stranu – klub potřeboval tříčlenné prezidium a já jsem cítila, že bych měla pomoci. Ostatně, jde o dočasnou funkci do voleb, které plánujeme v listopadu.

Čím jste začala a na čem právě pracujete?
V poledních letech bylo zažitým trendem, že prezident tmelí klub a zároveň do něj přináší peníze. Myslím si, že s prvním úkolem problémy nemám, ale nad druhým jsem se potřebovala zamyslet. Vím, že předcházející prezidenti Ing. Lesniczak i Ing. Julina byli zároveň našimi patrony a sponzory. Moc bych za to chtěla poděkovat. Nicméně není podle mne účelné klub dlouhodobě dotovat jedním člověkem, ale spíše najít způsob, jak vedle příspěvků od členů a startovného na MČR najít jiné, pravidelné zdroje financování. V současné době je připravena nabídka reklamních služeb na akcích a na webu WRC pro partnery, aby se spolupráce se sponzory odehrávala podle určitých pravidel. Jako celorepublikový klub máme více než patnáctiletou historii a jistý kredit a proto se o budoucnost rozhodně nebojím. Už nyní máme zájemce z řad výrobců potřeb pro koně nebo větších rančů, kteří jsou ochotni finančně a materiálně podpořit obě mistrovství České republiky. Moje filosofie je taková – letos uděláme maximálně pěkné mistrovství s menšími sponzory a v příštím roce bychom mohli mít jednoho či dva generální partnery. Vzhledem k lukrativní cílové skupině našich členů o tohle nemám strach. Jen je s tím spojeno neskutečné množství příprav. Prezentačními materiály počínaje, osobní návštěvou konče. Výhledově si myslím, že je to práce pro profi agenturu a ne pro prezidenta. Naše funkce – ať si to členové uvědomují či ne – jsou víceméně dobrovolné a věnovat něčemu více než 30 % svého času dlouhodobě každý nemůže. To platí pro celé prezidium i sportovní komisi.

Zmínila jste mistrovství – na co se mohou členové těšit?
Především jsme se na prezidiu a ve sportovní komisi po delších diskusích dohodli, že na obě mistrovství pozveme zahraniční rozhodčí. U mládeže se s tím původně nepočítalo, ale myslím si, že vzhledem k počtu startujících nastal ten správný čas. O přípravu propozic se starají dva organizační tříčlenné týmy, protože chystat materiály v rámci vícečlenné sportovní komise nebo naopak jen prezidia bylo neefektivní. Ti budou mít úkol materiály připomínkovat. Týmy jsou složeny ze zástupců pořadatelských areálů, rozhodčích a mne. O konzultaci jsem poprosila i jednoho z našich nejzkušenějších pořadatelů – Toma Zajace, který pořádá Woodentrophy. Mým cílem je sice šetřit, ale na správném místě a naopak – mistrovství obohatit a přitom ne příliš zatížit startující. Ne každý má na to, aby platil tisíce za startovné, byť jde o vrchol sezony. Proto musí být program, propagace a sportovní úroveň maximálně profesionální – abychom se nebáli tento produkt předvést právě velkým sponzorům. Jsme jediným westernovým klubem v ČR, který kromě MČR organizuje prostřednictvím svých sekcí celoročně na 30 akcí a prezentuje se na největších výstavách, spoluorganizuje Středoevropský pohár. To rozhodně není málo. Ale zpět k vaší otázce – díky iniciativě Lenky Némové z WRC Skorkov se nám podařilo zapojit do příprav i herečku Vandu Hybnerovou, která nyní oslovila kolegy z branže a připravujeme společně jejich návštěvu na finále MČR dospělých na Nové Americe u Jaroměře (29.–30. 9.). „Herce v sedle“ i při dekorování vítězů uvidíte v neděli 30. 9. Děti a mládež se zase mohou těšit na dvoudenní MČR 1. a 2. 9., které bude spojením Hanáckého poháru a MČR. V Horce nad Moravou chystáme také pěkný program s účastí hostů z řad spřátelených herců a moderátorů.

Jaký máte kromě sponzorů cíl do budoucna?
Rozhodně bych ráda zlepšila interní komunikaci v klubu. Vídáme se na závodech, máme dobré webové stránky, ale mám pocit že náš někdejší Zpravodaj měl něco do sebe. Možná by stálo jej po 10 letech obnovit, alespoň elektronicky. Ne pouze spoléhat na média, kde články otisknou ve zkrácené podobě. Našich aktivit je spousta a chybí nám jejich ucelená prezentace. Ráda bych na tuhle činnost plus na administrativu někoho angažovala alespoň na půl úvazku. V současné době o tom jednám s odborníky na získání dotací pro neziskové organizace. Je to běh na dlouhou trať. Nicméně je mnoho možností, jak z fondů dotovat např. aktivity Juniorského výboru nebo podpořit sociálně slabší členy klubu - například příspěvkem na dopravu apod. Možností je mnoho, jen je třeba je využít. Moje volební období končí v listopadu. Věřím že budoucí prezidium se vydá po cestě, kterou jsme alespoň trochu našlápli.
Autor textu: Martina Mašková, Míša Zachová
Autor fotografií zdroj: Jiří Zach
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru