Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Mistrovství České republiky WRC – mládež 2007
Sdílet:

Mistrovství České republiky WRC – mládež 2007

Byl poslední prázdninový víkend a zatímco většině školou povinných se už v hlavách usazovaly myšlenky na nastávající povinnosti, mládežníci z WRC...

Byl poslední prázdninový víkend a zatímco většině školou povinných se už v hlavách usazovaly myšlenky na nastávající povinnosti, mládežníci z WRC měli jiné starosti. Čekalo je náročné, dvoudenní prestižní závodní klání o mistrovské tituly. Posuzováni rakouskou rozhodčí Dr. Hilde Jarc a současně českým rozhodčím Ing. Jaroslavem Havlíkem, strávili v areálu Lovecké chaty v Horce nad Moravou celý víkend. A někteří i více – pokud přijali pozvání hlavního sponzora MČR pana Sedláčka na páteční rafty nebo čtvrteční kvalifikační závody. Zde mohli ještě před mistrovstvím vyzkoušet kondici svoji i svého koně a navíc se dozvědět případné chyby v předvedení. Juniorský výbor WRC jim totiž byl nápomocen radou a uspořádal pro ně malé soustředění.


• Showmanship At Halter byl příjemnou podívanou pro všechny přítomné. Nejlépe předvést sebe a svého koně se podařilo Martině Čmielové z Rožnova, která s Lucky Doc Bonanza (majitel Tom Zajac) získala mistrovský titul. Dekorování disciplín se ujaly i rozhodčí Dr. Hilde Jarc a trenérka Ika Machalíková.

V neděli 2. 9. odpoledne již měli všichni za sebou druhá kola nebo finále mistrovských jízd a mohli z rukou rozhodčích a hostů převzít trofeje nejcennější – stříbrné přezky na opasek, poháry a stuhy. Slavnostní dekorování zakončené hymnou České republiky bylo důstojným koncem nejen za celým mistrovstvím, ale také za letošní sezónou v kategorii mládeže.
Všem, kteří přispěli k jeho zdárnému průběhu patří velký dík. A novým mistrům samozřejmě gratulace! Vlastně mistryním, jelikož letos jde výhradně o samé mladé dámy …


• Western pleasure byl sice malou módní přehlídkou, ale o výsledku zde rozhodovaly především pravidelné a příjemné chody koně. Nejlépe si s nástrahami v podobě prodlouženého klusu a následně cvalu poradily novodobá mistryně Ludmila Korešová z Blanska s klisnou WS Sandy Moon.

Výsledky


Showmanship at Halter
1. Čmielová Martina - Lucky Doc Bonanza
2. Postlová Karolína - TP Desire To Win
3. Žáková Veronika - Pepyiebejet

 


• Trail byl technicky náročný a proto vyžadoval pevné nervy a dobrou přiježděnost koně. Se sedmibodovým náskokem v něm zvítězila Petra Horká z Brna s klisnou Lyra. Startovala pouze v této disciplíně a svůj jediný start proměnila v mistrovský titul.

Trail
1. Horká Petra - Lyra
2. Černochová Vendula - Avalanche
3. Žáková Veronika - Jessi

 

 


• Vítězka náročného horsemanshipu, Veronika Žáková s pony klisnou Jackie, přijela do Horky ze Zálesné Zhoři. Prvenství získaly v konkurenci sedmnácti koní, převážně westernových plemen.

Western Horsemanship
1. Žáková Veronika - Jackie
2. Kubicová Barbora - Diamonds N Gin Pieez
3. Julinová Barbora - Bueno Chez Lady

 

 


• Petra Žmolíková s Princem si odvezla hned dva tituly MČR – za Pole Bending a Barrel Race. Oba závody měly mezinárodní účast hostů ze Slovenska.

Western Pleasure
1. Korešová Ludmila - WS Sandy Moon
2. Nováčková Kristina - Peppy Zancy del Maso
4. Kubicová Barbora - Diamonds N Gin Pleez

 

 


• Martina Šmírová se v reiningu objevila na dvou koních a právě s Brooks Legacy (majitelka Katka Strakošová) zajela rekordní skore (ve druhém kole 142,5 bodu) a získala mistrovský titul.

Pole Bending
1. Žmolíková Petra - Princ
2. Toulová Jana - Felena "M"
3. Sklenárová Zuzana - Mohykán

 

 


• Nádherně zajel Freestyle Reining Lukáš Bartko s koněm Jac (majitel Vlastimil Sedláček).

Barrel Race
1. Sklenárová Zuzana - Mohykán
2. Pauliková Janka - Whisky
3. Žmolíková Petra - Princ

 

 


• Závěrečné slavnostní dekorování se neobešlo bez účasti trubačů, pana starosty z Horky a dalších hostů. Atmosféra byla krásná, dalo by se říci až dojemná a pro všechny nezapomenutelná.

Reining
1. Šmírová Martina - Brooks Legacy
2. Žáková Veronika - Jackie
3. Korešová Tamara - Peppy Bright Star

 

 

Autor textu: Míša Zachová
Autor fotografií zdroj: Jiří Zach
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru