Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Tradiční Hostěrádky v novém areálu aneb show na konci léta
Sdílet:

Tradiční Hostěrádky v novém areálu aneb show na konci léta

Westernová show v Hostěrádkách – Rešově má za sebou už neuvěřitelných dvanáct ročníků. Milovníci koní, jezdci i diváci se rok co rok sjíždějí do obc...

Westernová show v Hostěrádkách – Rešově má za sebou už neuvěřitelných dvanáct ročníků. Milovníci koní, jezdci i diváci se rok co rok sjíždějí do obce nedaleko Brna, aby se stali svědky i přímými účastníky adrenalinových rychlostních soutěží, ale také jízd zručnosti neboli trailu.

Ranč Tondy Sekaniny pro ně připravuje i takové lahůdky, jako vystoupení kaskadérů, freestylové jízdy v kostýmu či pravé kovbojské bandalero, které při počtu kolem čtyřiceti koní má své kouzlo. Poslední dobou se k show přidávají také soutěže JUJU – neoficiální přátelské závody pro každého, zejména v jízdách přes westernové překážky (trail) nebo v předvedení chodů koně (pleasure). Jezdci zdaleka i z okolí si sem přijedou vyzkoušet své umění, než vyrazí na skutečné WRC závody, kde již musejí mít licenci. Obrovská konkurence je v rychlostních disciplínách barrel race a pole bending, na startu se scházejí koně všech plemen a jedou s maximálním nasazením. Nechybí přitom legrace a o zábavě je také vlajkový závod, kombinovaná jízda na zručnost a rychlost. Jezdec musí vzít co nejrychleji vlajku z kbelíku umístěného na barelu a přenést ji k následujícímu. Diváci skandují a na závěr se sami zapojují do soutěží. Pořadatelé pro ně připravují oblíbené soutěže v pojídání indiánků (čokoládových) hon na sele nebo pestrou tombolu.

V letošním roce čeká na všechny účastníky několik inovací. Především zbrusu nové pískové kolbiště 30×60 metrů na novém místě ranče – v areálu bývalého statku. Součástí show budou také nové ukázky práce s koněm ve volnosti, které jsou inspirací pro všechny přítomné. Chybět nebudou džigitovky a kaskadérské ukázky manželů Rárových z Trojanovic. Součástí budou opět rychlostní soutěže, vlajkový závod, ale také trail a pleasure. V trailu dokonce bude pro šest nejlepších ze semifinále postaven extrémně těžký trail s netradičními překážkami. Jezdci se mohou těšit na originální skleněné trofeje a všichni diváci na příjemnou atmosféru a trochu adrenalinu na sklonku léta. Propozice a přihlášky najdete na www.juju.cz.

Autor textu: Míša Zachová
Autor fotografií zdroj: Jiří Zach
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru