Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Založen Český klub chovatelů agapornisů
Sdílet:

Založen Český klub chovatelů agapornisů

Dne 26. října 2008 byl založen Český klub chovatelů agapornisů. Při návštěvách chovatelských výstav, burz a dalších chovatelských setkáních jste si jistě všimli, že je poslední dobou doslova „přeagošováno“. Většinou vídáme agapornise v nevalné kvalitě, různé mezidruhové křížence či barevné mutace, které jsou nedefinovatelné, tedy neměly by se mezi sebou křížit a dále používat v chovu. Celé roky zde scházela organizace, která by sdružovala chovatele těchto papoušků a udávala směr dalšího kvalitního vývoje jejich chovu.

První pokusy

Již v minulosti bylo několik snah o založení klubu chovatelů agapornisů. Většinou se však jednalo o chvilkovou záležitost a nikdy se nic pořádně nerozběhlo. Takováto situace byla až do předešlého roku. V této době se zkontaktovalo několik chovatelů mezi sebou a začalo se jednat, zda-li má vůbec smysl zakládat klub. Výsledkem byla říjnová ustavující schůze Českého klubu chovatelů agapornisů, kde byly projednány a schváleny všechny potřebné dokumenty za přítomnosti zástupce z ČSCH.

Členem ELSIN

Byl projednán program na rok 2009, ve kterém bychom chtěli mimo jiné stanovit standardy pro jednotlivé druhy, uspořádat první klubovou výstavu agapornisů a zájezd do Belgie na výstavu belgického klubu chovatelů agapornisů s doprovodným programem – BVA Masters 2009. Začátkem letošního roku se Klub stal členem ELSIN (síť evropského společenství milovníků ptactva) a jako klub jsme se stali členy BVA. Chceme být aktivně v kontaktu s Evropou, abychom byli schopni konkurence.

Poslání klubu

Posláním každého klubu je silná chovatelská základna. Pomyslné dveře našeho klubu jsou otevřeny pro všechny opravdové chovatele agapornisů. Podmínkou přijetí do klubu je členství v ČSCH, jelikož klub je zároveň ZO ČSCH. V roce 2009 se budou konat minimálně dvě klubové schůze a to v březnu a v září. Březnová schůze se bude konat 22. 3. v okolí Brna a mimo jiné budou přibíráni noví členové.

Kontakt na klub

Český klub chovatelů agapornisů se sídlem v Brně má přislíbené prostory pro klubovou činnost v chovatelském areálu v Újezdě u Brna. Pro mnohé chovatele je toto místo známé především konáním burz či výstav Moravského klubu chovatelů výstavních andulek. Klub má již nyní v provozu internetové stránky, kde naleznete veškeré informace:
http://www.agapornis-club.ic.cz
Adresa: Český klub chovatelů agapornisů,
Požární 10a, Brno, 620 00,
e-mail: [email protected],
tel.: 775 561 650 Miloslav Blažek – jednatel,
tel.: 728 325 744 Petr Vopálka – člen výboru.

Autor textu: Petr Vopálka
Autor fotografií zdroj: Marcela Buchtová
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru