Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Kdo mi poradí?
Sdílet:

Kdo mi poradí?

Rozhodl jsem se vám napsat a podělit se s mým problémem, který jak doufám, mě pomohou zkušenější chovatelé vyřešit nebo mi s ním alespoň trochu pomohou.

Moje začátky

Moje začátky byly s papouškem vlnkovaným (andulkou), ale také několika zebřičkami a chůvičkami. S těmito ptáky jsem neměl nikdy problémy a s úspěchem jsem odchovával dvakrát až třikrát do roka mladé. Po určité době se mě chov zdál moc jednoduchý a tak jsem si od známého pořídil čtyřletý pár alexandra malého - zeleného. Mám je v pokojové voliéře po celý rok doma (2,5x2x1 m, d v š ) a krmím je granulemi, na které jsou navyklí už od předchozího chovatele. Těmto alexandrům jsem dal na začátku roku hnízdní budku (zatím neměli žádnou snůšku), do které samice začala zanedlouho chodit a rozhrabovat asi dvoucentimetrovou vrstvu jemných hoblovaček.

Ptáci se k sobě velice dobře mají, například samice je přikrčená a nechává se od samce krmit, samec se při tomto krmení samici zajímavě uklání a částečně roztahuje křídla. Toto jsem viděl i naopak, že samice krmila samce. Samec i samice vydávají velice pěkné zvuky a přitom se vzájemně dvoří. 

Když je samice v budce

Když je samice v budce, samec netrpělivě přechází z jednoho konce bidélka na druhý a při tom samici volá. Tohle všechno je moc pěkné pozorovat až do té doby, než samice začne na samce nalétávat a nebo naopak. Potom posedávají každý na jiném bidélku, ale za chvíli samice opět zaleze do budky a pokračuje v hrabání. Samice má z toho nalétávání několik šrámů s vytrhaným peřím na hlavě. Toto už trvá od začátku ledna a já nevím co s tím mám dělat nebo jak tomu zabránit.

Autor textu: Pavel Lelek
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru