Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Chovatelství exotického ptactva na Novoměstsku
Sdílet:

Chovatelství exotického ptactva na Novoměstsku

Chovatelství exotického ptactva na Novoměstsku Kromě velkých všeobecných výstav v pěkném prostředí chovatelského areálu v Novém Městě na M...

Kromě velkých všeobecných výstav v pěkném prostředí chovatelského areálu v Novém Městě na Moravě, zde my, chovatelé exotického ptactva uskutečňujeme své specializované výstavy. Tyto pořádáme jako jediná ZO v okrese. Nejvíce se u nás chovají andulky, korely, agapornisové, rosely, neofémy, mníšci, alexandři, papoušci zpěvaví a senegalští, zebřičky, pásovníci, rýžovníci, amadiny, křepelky, chůvičky a další. Samostatné akce pořádáme dvakrát ročně jako podzimní a jarní speciální výstavu exotů, dále však zpestříme každou všeobecnou výstavu malou výstavkou ptáků. Snažili jsme se též pořádat každý měsíc burzu.

Tato letošní podzimní výstava konaná 17.-18.10.98 byla zajímavá tím, že zároveň probíhala anketa o nejhezčí voliéru exotů, kterou určovali návštěvníci. Po vyhodnocení ankety jsme zjistili, že lidé mají nejraději barevné papoušky. Uvádím pořadí nejlepších voliér podle počtu získaných hlasů.

1. 1,1 rosela pestrá, 36 bodů, Otakar Německý, Nové Město n. M.

2. 1,0 rosela červená, 30 bodů, Pavel Sáblík, Nové Město n. M.

3. 1,1 Alexandr malý, 24 bodů, Tomáš Handschuh, Nové Město n. M.

4. 1,3 křepelka japonská, 12 bodů, Jan Jirků, Nové Město n. M.

5.-6. 1,1 Papoušek senegalský, 10 bodů, Jiří Ambrož, Branišov a voliéra více druhů ptáků, 10 bodů, Otakar Německý, Nové Město n. M. (1 křepelka čínská, 5 amadin diamantových, 1 zebřička, 2 pásovníci červenozobí)

První tři získali pěkný upomínkový diplom. Potěšením a povzbuzením byl zájem 188 lidí, kteří výstavu navštívili. Byli bychom však velice rádi, kdyby v dalších letech navštívili tyto speciální výstavy také chovatelé ze vzdálenějších míst, poněvadž je zde vždy mnoho pěkných exotů ke koupi.

Autor textu: Jan Jirků
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru