Chov levov na farmách v Afrike

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Valentko

19.5.2020 21:10
Valentko

XXX.XXX.48.90

Dobrý deň, chcem sa vás spýtať že čo si myslíte o chovu levov na farmách, napr. v JAR. Levy sú často krát chované len preto aby sa predali lovcom a tý ich nakoniec zastrelia. Podľa mňa to je strašný biznis. Nemyslím si že to je v pohode keď niekde v Afrike ich chovajú do určitého veku a potom ich bezcitne niekto zastrelí. Ale na druhej strane je možné že keby sa zakážu farmové lovy tak by bolo viac pytliactva na voľne žijúce levy. Zaujímajú ma názory ostatných ľudí.

20.5.2020 15:11
Matik20

XXX.XXX.234.207

Pred nedávnom bol v televízii film ,,Mia a Biely lev" ktorý upozorňoval práve na problematiku farmoveho chovu levov , najhoršie na tom je že lovci ich lovia v malých ohradach ,kde sú levi väčšinou pod vplyvom sedatív aby to mali lovci ,,jednoduchšie"

Valentko

21.5.2020 13:06
Valentko

XXX.XXX.117.185

Ten film som videl a bol dobrý.

Valentko

25.5.2020 20:22
Valentko

XXX.XXX.117.185

Ten lovec si pekne zacvaká keď chce uloviť v ohrade toho leva. Niekoľko tisíc si musí pripraviť. Najdrahšie sú biele levy. Ale nechápem ako môžu byť ľudia taký bezcitný že si v ohrade zastrelia leva ktorý je chudák oťapený zo sedatív a že ich to potom netrápi že zastrelili nevinné zviera a ešte také vzácne. A ešte sa s ním aj vyfotia že aký sú oni machri že zastrelili takého leva a kebyže toho leva majú loviť v divočine a aj si ho vystopovať tak by sa s prepáčením dos..li. Ale tý ľudia majú aspoň toľko čestnosti že toho leva zastrelia na tej farme a nejdú do divočiny a nepytliačia. Ale to sa ich nezastávam. Môj názor je taký že na levy by sa nemalo strieľať ani v ohrade a ani v divočine. Sú to vrcholové predátory a ľudia by si ich mali ešte viac vážiť.

30.5.2020 11:32
leithian

XXX.XXX.17.63

Valentko napsal(a):
Ten lovec si pekne zacvaká keď chce uloviť v ohrade toho leva. Niekoľko tisíc si musí pripraviť. Najdrahšie sú biele levy. Ale nechápem ako môžu byť ľudia taký bezcitný že si v ohrade zastrelia leva ktorý je chudák oťapený zo sedatív a že ich to potom netrápi že zastrelili nevinné zviera a ešte také vzácne. A ešte sa s ním aj vyfotia že aký sú oni machri že zastrelili takého leva a kebyže toho leva majú loviť v divočine a aj si ho vystopovať tak by sa s prepáčením dos..li. Ale tý ľudia majú aspoň toľko čestnosti že toho leva zastrelia na tej farme a nejdú do divočiny a nepytliačia. Ale to sa ich nezastávam. Môj názor je taký že na levy by sa nemalo strieľať ani v ohrade a ani v divočine. Sú to vrcholové predátory a ľudia by si ich mali ešte viac vážiť.

A v cem je to horsi nez porazka prasat, krav nebo kurat na jidlo? Ten lev je v pohode smrt je rychla pak. Lepsi jak to zivoreni v dost velkochovnach. Za me proc ne. Kdyz to podpori ochranu volne zijicich zvirat nemam nic proti farmovemu odchovu lvu a jejich odstrelu.

Valentko

30.5.2020 14:14
Valentko

XXX.XXX.116.66

leithian napsal(a):
A v cem je to horsi nez porazka prasat, krav nebo kurat na jidlo? Ten lev je v pohode smrt je rychla pak. Lepsi jak to zivoreni v dost velkochovnach. Za me proc ne. Kdyz to podpori ochranu volne zijicich zvirat nemam nic proti farmovemu odchovu lvu a jejich odstrelu.

Leithian vám by sa ľúbilo kebyže vás uspia naložia do auta a prebudíte sa pred otvorenými dvierkami. Ledvá sa hýbete pretože ste oťapená z tych sedatív ste zvedavá pozriete sa von výdete a pred vami stojí nejaký zazobanec s puškou a vás zastrelí skôr ako si uvedomíte čo sa vlastne deje. Nechápem vás. Mali by tu písať len ľudia ktorý nepodporujú takéto veci. Zase je pravda že by s najväčšou pravdepodobnosťou vzrástlo pytliactva na voľne žijúce levy. To je fakt. Ale chúďence levy je to pre nich nefér. A chcem sa vrátiť k tým kravám a prascom že lev neni úžitkové zviera a prasce a skot sa porážajú preto aby ste mali čo na obed viete? Levy sú vrcholové predárory a majestátne šelmy a ešte raz opakujem že ľudia by sa k nim mali tak správať

30.5.2020 20:54
Matik20

XXX.XXX.234.255

leithian napsal(a):

Ani jedno ani druhé není dobre, našťastie mám prístup k lokálnym produktom a poznám každého chovateľa v našej a susednej dedine nakoľko polka z nich je moja rodina
Tak či tak by som do seba nikdy nedal tie zvieratá(a ich produkty), ktoré sú nadopovane antibiotikami ,chované v klietkach a väčšina z nich nikdy nevidela svetlo sveta ,to isté si myslím o kozusinovych farmách kde zvieratá podliehajú stresu v miere ktorú by nevidrzal ani človek ,postupne im sibne a začnú mať náklon ku kanibalizmu,vytrhavaniu srsti a iným oveľa horším činom
Toto je môj názor a nehodlam sa ho meniť

Valentko

Včera 14:10
Valentko

XXX.XXX.116.66

Matik20 napsal(a):
Ani jedno ani druhé není dobre, našťastie mám prístup k lokálnym produktom a poznám každého chovateľa v našej a susednej dedine nakoľko polka z nich je moja rodina
Tak či tak by som do seba nikdy nedal tie zvieratá(a ich produkty), ktoré sú nadopovane antibiotikami ,chované v klietkach a väčšina z nich nikdy nevidela svetlo sveta ,to isté si myslím o kozusinovych farmách kde zvieratá podliehajú stresu v miere ktorú by nevidrzal ani človek ,postupne im sibne a začnú mať náklon ku kanibalizmu,vytrhavaniu srsti a iným oveľa horším činom
Toto je môj názor a nehodlam sa ho meniť

Matik20 je dobré že sa vám neľúbi takéto strieľanie levov v ohrade. Každému normálnemu človekovi ktorý má aspoň trochu morálky sa to ľúbiť nemôže. Ale vyjadrili ste sa že neni dobré ani porážanie hospodárskych zvierat. Aspoň ja som to tak pochopil. Nič v zlom ale hovädzina a bravčovina a aj iné druhy mäsa sú základmi našej potravy. Takže tie zvieratá sa musia zabiť ak chcete mať mäso na stole. Tie zvieratá predsa nato chováme. Aj my máme doma rôzne zveri a vo väčsine prípadov ich máme na úžitok. Nehovorím aj mne je trochu ľúto keď napr. zabijeme ovcu o ktorú som sa aj ja staral a mal som ju rád ale tie zvieratá chováme preto aby nám prinášali úžitok. Sú to zvieratá ktoré sú na to určené. Ale ďalej nerozoberajme túto tému lebo predsa len je to diskusia o levoch na farmách. Prajem pekný deň.

Včera 15:51
Matik20

XXX.XXX.234.155

Valentko napsal(a):
Matik20 je dobré že sa vám neľúbi takéto strieľanie levov v ohrade. Každému normálnemu človekovi ktorý má aspoň trochu morálky sa to ľúbiť nemôže. Ale vyjadrili ste sa že neni dobré ani porážanie hospodárskych zvierat. Aspoň ja som to tak pochopil. Nič v zlom ale hovädzina a bravčovina a aj iné druhy mäsa sú základmi našej potravy. Takže tie zvieratá sa musia zabiť ak chcete mať mäso na stole. Tie zvieratá predsa nato chováme. Aj my máme doma rôzne zveri a vo väčsine prípadov ich máme na úžitok. Nehovorím aj mne je trochu ľúto keď napr. zabijeme ovcu o ktorú som sa aj ja staral a mal som ju rád ale tie zvieratá chováme preto aby nám prinášali úžitok. Sú to zvieratá ktoré sú na to určené. Ale ďalej nerozoberajme túto tému lebo predsa len je to diskusia o levoch na farmách. Prajem pekný deň.

Ja píšem že sa mi nepacia velkochovy v ktorých zviera nežije ale iba prežíva
Proti chovu kde zviera má dôstojne podmienky a možnosť pohybu nič nemám
A nedeľu bez kuracieho vývaru,reznikov, alebo dobrého gulasiku si ani neviem predstaviť
V rodine máme ovce,králiky,morky,kravy,sliepky,perličky,kačice a slovenské biele svinky
Takže u nás by ste vegana hľadali veľmi ťažko

Valentko

Včera 16:11
Valentko

XXX.XXX.116.66

Matik20 napsal(a):
Ja píšem že sa mi nepacia velkochovy v ktorých zviera nežije ale iba prežíva
Proti chovu kde zviera má dôstojne podmienky a možnosť pohybu nič nemám
A nedeľu bez kuracieho vývaru,reznikov, alebo dobrého gulasiku si ani neviem predstaviť
V rodine máme ovce,králiky,morky,kravy,sliepky,perličky,kačice a slovenské biele svinky
Takže u nás by ste vegana hľadali veľmi ťažko

Dobre že ste to vysvetlili. Ja som tomu asi zle porozumel. A ukončime túto tému a bavme sa radšej o tých levoch.

Přidejte reakci

Přidat smajlík