Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
15.2.2021 08:57
Minizoo2030

XXX.XXX.252.48

Dobrý den,
za cca 5 let bych ráda v našem městě, které má cca 27 tisíc obyvatel postavila ZOO PARK. Park by měl stát na okraji města. Můžu vás poprosit o rady. Uvažujeme o nákupu pole asi cca 3ha na , kterém ZOO PARK vybudujeme. Vše by mělo být financováno z naších financí a ZOO PARK by měl zažádat o licenci. Park by měl být odpočinkovou zonou pro rodiny a děti. Nemělo by se jednat jen o domácí zvířat ,ale i exoty.
1. Mohu vystavět ZOO PARK na orné půdě nebo musím zažádat město o změnu územního plánu.
2. Jaké druhy zvířat by jste mi doporučili (domácí i exoty) aby byly vhodným lákadlem pro turisty.
3. Jaké šance jsou na získání každoročních dotací od EU a města. Park vystavíme z vlastních finančních zdrojů.

PS : Máme načtené podmínky pro udělení licence :) chceme zaměstnance i výukové centrum.
Neberte to prosím jako sen ,ale jako plán do budoucna, tak poprosím o rady zkušených chovatelů :)

15.2.2021 11:24
sharingan

XXX.XXX.186.2

Zdravím. Za mě moc šancí podobnému záměru nedávám. Podobné projekty dle mého mají šanci na budoucnost, v případě, že do toho jde jeden, popř. několik "chovatelských šílenců" na vlastní triko, už s chovatelskými zkušenostmi...a postupem času se to v případě úspěchu a udržitelnosti přirozeně rozšiřuje, nabaluje se zájem obyvatelstva, přízeň místní samosprávy, poskytnuté prostory, odpočinkové zóny, dotace...takhle vznikla i dost stávajících českých Zoo.

Nutno vše důkladně probrat a prodiskutovat s úředníky a starostou, jestli by byli pro, na tom to stojí a padá, jaké to je město, jaké je okolí. A bez záruky Vašich zkušeností ve věci či dohledatelných výsledků předchozí činnosti to půjde těžko. Taky, jdete do všeho čistě na sebe, a od města chcete jen souhlas, a časem se uvidí...nebo potřebujete to od začátku řešit formou spolupráce (finančně, smlouvy, dohody...?)

Na druhy zvířat "lákavé pro turisty" se min. pro začátek vybodněte, a začít s odolnými hospodářskými či podobně nenáročnými zvířaty (morčata, králíci, husy, ovce, klokani rudokrcí, pštros emu), nebo tím, s čím máte zkušenosti. Zvířata, co nejsou nebezpečná, neřvou, nesmrdí, a dají se považovat za "hospodářská" lze legálně v souladu s územním plánem chovat leckde.

Prostě to dělat hlavně pro sebe (a na sebe), začít v malém, a doufat, že okolí se to bude taky líbit, a mocipáni s tím souhlasit...a když v prvních letech budou jen a jen pozitivní ohlasy a sympatizanti i na důležitých místech, pak to možná půjde i s oficiální podporou strany města...

Na kraji měst a obcí často též vídám výběhy zvířat u soukromníků, vše v regulích dle územního plánu, a i bez laviček a upravených steziček kolem výběhů je zájem lidí s dětmi to "očumovat" dost velký, a nemusí tak ani vznikat jakýkoli oficiální "zoopark".

Toť můj názor.

15.2.2021 11:48
Minizoo2030

XXX.XXX.252.48

Financování by mělo být z vlastních zdrojů z prodeje jiných pozemku. Chovatelství je náš celoživotní koníček a dcera studuje Chovatelku exotických zvířat. Děkuji za odpověd ještě ji pozorně prostuduji Právě se trochu bojím financovat něco co by poté krachlo.

15.2.2021 12:11
sharingan

XXX.XXX.186.2

Kdyžtak poté pište dál, téma mě velmi zajímá, svého času jsem nad tím také uvažoval. Vystudoval jsem VŠ biologii a zájmové chovatelství, přes rok působil jako ošetřovatel v soukromé Zoo, momentálně soukromě chovám asi dva tucty druhů menšího zvířectva...
...a za své zkušenosti a znalosti své povahy (neovládám diplomacii, nemám rád lidi, a nedokážu tolerovat, aby mi někdo (kdo ví o dané záležisti prd ) do něčeho kecal, jsem zvolil čistě soukromý chov, na svých pozemcích (zahradě) a baráku, v množství a druzích, které sám utáhnu, a z lidí to ukazuji jen třeba rodinám svých známých.
U vedlejší obce ale možná časem budu někdy dědit pár hektarů pastvin...a pohrávám si s myšlenkou právě nějakého takového chovu, výběhy nenáročných zvířat, vysazené stromy, tůně pro obojživelníky, skalky, a možná i pouštění místních lidí do prostor...ale to vše pro začátek tak nejdřív za 30 let a s několika volnými miliony v kapse.

15.2.2021 12:38
Minizoo2030

XXX.XXX.252.48

Chtěla bych menší český dvoreček s českým zvířectvem + exoty + hřiště. Zajímala by mě cena za vybudování takové menší zoo, ale to asi nikde nedohledám.

Přidejte reakci

Přidat smajlík