Chov surikat

Plemeno není v seznamu
Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
25.2.2021 21:06
selmicka

XXX.XXX.248.243

Vlákno jsem založil pro zájemce, kteří uvažují nebo mají vážný zájem o chov těchto malých, akčních predátorů.

Surikaty jsou zvířata skupinová. Z toho plyne, že nejmenší skupina k chovu musí být 2 jednici. Je jedno zda, pár nebo 2 samci , 2 samice. Kdo si je pořídí, měl by mít i jasno, pro jaký chov se rozhodne.

Zdůrazním: chov jednotlivce v žádném případě.

Mám zájem odchovávat mladé ?
Tak stačí pořídit si pouze pár. Protože sestavený pár se stává alfa párem ( jako u vlků ) odchovává pouze on mladé. I když si chovatel nechá v expozici co největší množství mladých surikat do dospělosti s tím, že si je ponechá, rodičovský pár alfa bude odchovávat a samice rodit mladé.
Pokud by se stalo, že se potomek mužského pohlaví rozhodne to změnit, mladé se matce narodí ,tak otec je zabije. ( nemám to v praxi vyzkoušené, informace se traduje v literatuře a filmech o surikatkách )
.
Já mám v současnosti 2 nepříbuzné páry chované v bytě. Byt jsem zvolil z důvodu stálé kontroly při odchovu mladých.

Ve venkovních výbězích byl u mne problém s odchovem mladých. Ten samý problém mají i někteří chovatelé s kterými přijdu do kontaktu. Chov v bytě mám již cca šestým rokem a od té doby nemám ani jediný úhyn mladých surikatek.

Chov podléhá povolení KVS .Chov zvířat ve zvláštní péči. Zpoplatnění 1000 Kč na dobu 3 let.

Toto vlákno jsem založil z důvodu píšících a volajících zájemců, kteří hledají informace. Zde naleznou základní info o které žádají .

Možnost mi zavolat po 20,00 hod. Návštěva možná po tel. domluvě.

Závěrem: Ze zkušeností vím, že skutečný zájemce o informace VŽDY zavolá. Z toho plyne, že nebudu zde reagovat na žádné anonymy, zavádějící otázky cílené k uniku mimo téma.

Pěkný den

RN

26.2.2021 00:00
selmicka

XXX.XXX.248.243

Stává se i , že rodiče vynesou mladé z "nory" ve věku 3 a více dní a ponechají je i několik hodin na místě . Pokud se tak stává v ubikaci s venkovním výběhem ( po porodu chovatel neznemožní
rodičům mladé vynést ven ) o mladé vždy přichází, pokud je ve venkovním výběhu chladno.
V bytě je to bez problému ,pokud je v místnosti pokojová teplota 20 - 22 st. C.

Příklad jedné z možností uhynu mladých surikatek.

viz. foto v bytě

S pozdravem

RN

Přidejte reakci

Přidat smajlík